Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet-e még köztünk barátság...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet-e még köztünk barátság vagy több?

Figyelt kérdés
Egy fiúval régóta barátok voltunk, aztán én is és ő is elkezdett érezni valamit a másik iránt, de ezt egyiken se mondtuk el. Szinte már olyan volt mintha együtt lennénk, de összevesztünk, megbántottam. Megijedtem attól, hogy szeret (talán szeretett) és azóta nem igazán beszélünk. Már eltelt 2-3 év, de rendszeresen benne van az életemben és újra szeretném kezdeni a barátságot, mert sokat jelentett. Szerintetek lenne esély erre az ő részéről? Hogy csináljam, hogy érdekeljem?

2022. aug. 14. 21:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ki tudja, mit hoz az élet?
2022. aug. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha lenne, akkor már lépett volna.
2022. aug. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
2. válaszolónak: én is így gondolom, csak valahogy mióta megismertem van bennem egy olyan érzés, hogy nekünk fontos szerepünk van egymás életében. Persze lehet hogy csak tündérmesében élek
2022. aug. 14. 21:54
 4/9 anonim ***** válasza:
Talán kezdeményezz egy békülést indításként.
2022. aug. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha akarsz valamit, NEKED kell lépned.

Ráadásul most könnyű dolgod van, hiszen már egyenjogúság van.

Ti harcoltatok érte - akkor most élvezd az előnyeit!

2022. aug. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

csak sosem voltam jó a kezdeményezésben, és nem

tudom hogy hogy kellene elkezdenem

2022. aug. 15. 16:17
 7/9 anonim ***** válasza:

Oda kell menned hozzá, az tuti.

Kérjél bocsánatot.

Tényleg nehéz megmondani, hogy itt mi lenne jó... a női megérzés sokat segíthet.

Én azt mondom, vegyél neki valami kis édességet, de nem tudom, hogy ez hogy hat őrá. Neked kéne jobban ismerni.

2022. aug. 15. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem érdemes ezt túlgondolni. Mondd el, hogy sajnálod, hogy eltávolodtatok és szeretnéd a barátságot újraéleszteni. Ő meg erre majd mondani fog valamit.

Eddig lehet akár telefonon vagy neten is, de ha szoktatok élőben találkozni, mindenképp jobb lenne úgy. Neten előfordul, hogy a másik nem látja, később reagál, stb. Ez meg csak fokozza a bizonytalanságot és erősíti a találgatásokat, hogy vajon mit gondolhat. Telefonon legalább hallod, hogy ott van a vonal végén, tudod, hogy hallja amit mondasz és kénytelen valamit reagálni rá ott és akkor. Élőben még jobb, mert látod az arcát és a reakcióit.


A nagy érzelmi kitárulkozást és hosszú távú egyeztetést mindenképp kicsit később, egy külön megbeszélt találkozón érdemes megejteni, nem csak úgy futtában összefutva, amikor nem biztos, hogy van több ideje beszélni, stb.


Ha jelzed, hogy akarsz vele beszélni, arra reagál valamit, hogy nyitott-e a barátságra. Ezek után meg tudsz beszélni egy találkozót, ahol nyugodtan tudtok beszélgetni és elmondhatod, hogy te mit érzel, lehetőséget adhatsz, hogy ő is elmondhassa.


Sajnos az érzelmi kérdésekről nem biztos, hogy az a legjobb, ha értelmes beszélgetést akarsz folytatni, mert akkor értelemmel mérlegel, nem feltétlenül az érzéseit engedi szabadon. Ahogy benned, úgy benne is ott motoszkálhat, hogy vajon a barátság vagy a szerelem ér többet köztetek, stb. Az ilyen agyalás meg hajlamos az érzelmeket háttérbe szorítani.

Sokszor egy csinos ruha, jó hangulat, egy nagy ölelés és egy csók sokkal többet ér egy hosszas beszélgetésnél. Vannak dolgok és helyzetek, amik kikapcsolják az agyat és hagyják, hogy az érzések átvegyék az irányítást. Persze az is lehet, hogy utána indul el az agyalás, hogy hiba volt-e, talán mégse kellett volna, stb. Kell a beszélgetés is, de ha már felszínen vannak az érzelmek, akkor könnyebb lehet...

2022. szept. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Te biztosan érzel valamit. Őróla nem tudjuk. Ha nem kérdezed meg, akkor lehet, hogy sosem derül ki. Ha megkérdezed, akkor talán kiderül. Talán az igazság derül ki. Talán idővel változni fog, talán nem. De ha lehetőséget sem adsz rá, hogy kiderüljön, akkor biztosan nem fog kiderülni.


Lehet, hogy fél próbálkozni. Lehet, hogy nem akarja elrontani a barátságot. Lehet, hogy totál más érdekli, nem te. Lehet, hogy egy időben érdekelted, de már lebeszélte magát rólad, mert téged ő úgysem érdekel. Az is lehet, hogy még mindig reménykedik, csak hinni nem mer benne. Bármi lehet. Megtudni csak akkor fogod, ha utána jársz.

2022. szept. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!