Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Fiúk ti járnátok velem?

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fiúk ti járnátok velem?

Figyelt kérdés
15 éves lány vagyok, vékony normál alkattal. De sajnos elég nagy bajszom van, amit csak szőkítek, mert nem akarom hogy erősödjön. Szeretnék barátot de félek hogy e miatt nem tetszem a fiúknak

2015. nov. 3. 08:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Semmi gond, nekem is szakállas a puskám! ;)
2015. nov. 3. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
Eleg nagy uha hat nem tudom kinek tetszene mi lesz később
2015. nov. 3. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
7%

Nem az a gond, hogy vékony vagy vagy szőkíted a bajszod. Nálam az lenne a gond, hogy kis buta vagy, mert azt hiszed erősödik a szőr ha borotválod. Olvass utána ha nem mondták még el..

De segítek.

[link]

2015. nov. 3. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
86%

Hülyeséget ír a 3-as, nem szabad borotválni, mert akkor úgy nő ki, hogy szúr, borostás lesz.

Gyantázni kell, hideggyanta csíkkal (pl. Veet arcra való) otthon könnyedén le tudod szedni. Azután nem lesz feltűnő és nem is fog szúrni, ahogy nő ki.

2015. nov. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Hát attól függ, így látatlanban nehéz elképzelni. Nem hiszem hogy zavarna bár ha akkora mint nagyapámnak akkor igen..:D
2015. nov. 3. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Lany vagyok...ha gyantázod,akkor nem fog erosodni:) (ne borotvald ,az biztos:D) szerintem vagy magadnak,anyukad vagy egy kozmetikus csinalja meg...ne ezert legyen rossz erzesed:)
2015. nov. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Én epillálom. Attól sem erősödik. Próbáld ki.
2015. nov. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
ha amúgy jól nézel ki és eltudod rejteni nincs gond :) 16/F
2015. nov. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Akkor lenne gond ha nem csinálnál vele semmit de mint azt írtad szőkítteted úgyhogy valószínűleg annyira nem látszik
2015. nov. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

ma 09:37

Pedig nem beszél hülyeséget a hármas, mert a borotválástól nem erősödik a szőr.

A szőrszálak ha megnőnek, a bőrfelszínen egy idő után elkezdenek kopni a külső mechanikai hatások miatt,)pl: nadrág dörzsölése stb) így vékonyodva el. A borotva csak a felszínen kettévágja a szőrt, amit ha újra hagy kinőni, ugyanúgy meg fog kopni egy idő után. A szőr csakis szőrtüszőből nőhet ki. Ha borotválsz akkor a szőrtüsződ nem lesz több, az marad annyi amennyi amúgy is volt. Így kizárt, hogy erősödjön vagy sűrűbb legyen a szőrzet. Max. annyi hatása lehet, hogy a már kinőtt szőrt pl. ha karon kiszívta a nap és azt leborotválja, akkor a friss szálak sötétebbek lesznek, hiszen azok még az eredeti színükben fejlődnek, ezért is tűnhetnek erősebbnek.

Amiért viszont árthat a borotva, az az, hogy a szálakat hosszában kettévághatja. Illetve mivel a szál növekedési irányával ellentétesen használjuk, ezzel egy folyamatos, a természetes növekedéssel ellentétes mechanikai hatás éri a szálakat, így viszont már kialakulhat a szőrszemölcsben degeneráció.

Ráadásul azokon a területeken, ahol csak elvétve egy-két vagy egyáltalán nem voltak erősek a szálak, ott a piheszőrökre nagy hatással lehet, ezért nem ajánljuk hölgyeknek az arcon, illetve olyan comb- és karszőröknél, amik nem térnek el az átlagostól és nem indokolják a depilációt.

Ha viszont választani kell pl. szőrtelenítőkrém és borotva között, akkor egyértelműen ez utóbbi, mert a krém sokkal többet árhat a bőrfelszínnek, mint egy minőségi, jól megválasztott női borotva.

2015. nov. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!