Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Ha a 16-18 éves lennétek és a veletek egyidős párotok/legjobb barátotok súlyos beteg lenne (pl leukémiás) és 5%-ot adnának neki?


Vele maradnál vagy kidobnád?

Ha vele maradnál akkor otthon maradnál vele és segítenél neki max 2 hétig ha ezt kéri,vagy mennél inkább suliba mert az fontosabb számodra?


És ha te lennél a beteg akkor mit tennél ha a párod csak megvonná a válát hogy úgyis majd meggyógyulsz és ugyan úgy eljárna a barátnőivel plázázni stb. Nem bántana hogy talán arra ér hozzád este valamelyik buliból ahova meghívták hogy már nem élsz és nem búcsúzott el?



#halál #betegség #magány #leukémia #együl #ennyit értem neki #jóban rosszban mellettem a fenét
2018. ápr. 4. 11:12
 1/5 anonim ***** válasza:
87%

Hát a kulcsszavakből úgy érzem te voltál az 5% és mázlista voltál, szóval gratulálok. (mondjuk ez elég kínos nekem, ha nem így van xD)


Ez egyébként az adott személytől függ. A legtöbb ember valszeg vele maradna, és ez általában jó hatással van a beteg emberre. Mondjuk rám speciel ez nem hiszem hogy igaz lenne.

Eléggé magamnak való ember vagyok, és ha valami fontos dologról kellene lemondanom (pl. ami megalapozná a jövőmet) hogy vele legyek HÁTHA meggyógyul akkor; köszi de nem. Oké hogy a barátom, meg fontos de akkor is. Neki valószínűleg nincs jövője, és így is biztos megéltem vele sok jó pillanatot, de nekem muszáj a saját életemre gondolni ami még előttem áll. Nyilván amikor csak tudnék szakítanék rá időt, de mint említettem nekem van - neki viszont nincs jövője. Szerintem ezt a fajta gondolkodást el lehet fogadni (ha már megérteni nem mindenki tudja).


Mondjuk az hogy a haldokló barát helyett inkább plázázik, bulizik, sörözget stb. a többi barátjával az ember, az konkrétan pofátlanság. Nyílván az hogy van egy haldokló barátja tuti hogy megviseli lelkileg, és pont ezért adni kell neki is pár napot, de az amit leírtál már eléggé durva.


Remélem érthető volt amit írtam. :)

(Jöhet a lepontozás a fura gondolkodásom miatt.)

2018. ápr. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát én járnék suliba,a szülei ott vannak vele a jobbik esetben.De az iskola után egyből mennék hozzá,ott maradnék amíg csak lehet,és ezt így két hétig.Utána is ugyanígy csinálnám,mert rettegnék,hogy valami baj történik vele,amíg biztosan nem tudom,hogy jól van-e.Ha valaki vállat vonna arra,hogy beteg vagyok az nem igazi barát szerintem,legalább egy kis együttérzést kell mutatnia a személynek szerintem.
2018. ápr. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én voltam már komolyabb beteg (nem leukémiás, de akár bele is halhattam volna) és számomra a legtöbb erőt az adta hogy az a pár ember akit mindennél jobban szeretek féltett és törődött velem.

Őszintén, lehet hogy azelőtt tartottam volna vele a kapcsolatot, de nem igazán látogattam vagy törődtem volna vele. De ezek után, akárhogy is lenne, biztosan mellette lennék. 19/L

2018. ápr. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen,mindenkinek ment a zöld pacsi.


Nem a szüleimmel élek egyébként.

Azóta megmagyarázta hogy nem akar ragaszkodni hozzám hogy ne hiányozzak neki (bár 9 hónap után szerintem ragaszkodhatott volna már) és direkt csinál programokat hogy ne gondoljon a nyomoromra. Azthiszem meg tudom érteni

2018. ápr. 4. 14:07
 5/5 anonim ***** válasza:
#4 Inkább ne akart megérteni. 9 hónap után ha jó barátod volt és ilyen, akkor elmehet a pi...
2018. ápr. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!