Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Szerelem » Megéri-e várni, akár hosszabb...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megéri-e várni, akár hosszabb ideig, egy lányra, hogy letisztázza magában a problémáit, viszont nem 100%, hogy folytatni akarja majd?

Figyelt kérdés

Szóval van ez a lány, 15 éves. Régebb óta ismerem, de mostanában többet beszélgettünk és összejöttünk. Tudtam róla, hogy több problémával is küzd, mint pl depresszió, bipoláris zavar, elköteleződési problémák,"social anxiety" stb, amik hullámokban jönnek rá. A kapcsolatban minden rendben volt, viszont nem érezte jól magát, mert nem tudott mindent beleadni és emiatt bűntudata volt, meg félt is egy komolyabb kapcsolattól, hiszen még nem volt neki (nekem sem),szóval szakítottunk, de az ő kezdeményezésére esetleg folytatnánk az egymás iránti érzelmek táplálását, mert szeretné, ha később még lenne valami, ha rendbejön, viszont nem tudja megígérni biztosra, hogy később is így fog érezni, mint mondtam, a bipoláris zavar miatt, meg állítása szerint akár 1-2 évig se szeretne kapcsolatot. Jelenleg még mindig sokat mondja, hogy szeret, minden elalvás előtt ugyanúgy beszélünk, mintha nem történt volna semmi, csak éppen nem megyünk ki annyiszor, meg nem csókolózunk. Sokszor sír miattam/utánam. Én is nagyon szeretem őt, de ez talán mégsem egészséges nekem, mit tegyek?


16/F



2020. aug. 18. 11:30
 1/3 anonim ***** válasza:
86%

A lánynak segítségre van szüksége. Egy pszichiáter aki segít neki. Ad neki gyógyszert amitől jobban fogja érezni magát.

Te is segíts neki. nem tudom hogy mennyire álltok közel egymáshoz (a leírtak alapján szerintem nem nagyon.)

De ha mégis, akkor menj el hozzá többször. Ha észre veszed hogy szomorú, fektesd le. Pihenjen kicsit. Akkor megnyugszik. Mikor felébred, tegyél be egy jó kis zenét amit szeret. Adj neki valami finomságot amit szeret.

Sajnos ebből nem tudom hogy ki lehet e gyógyulni. De állj mellette. Segíts neki megnyugodni, szépnek látni a világot. Ha szereted nagyon , akkor ne hagyd hogy ellökjön maga mellől.

2020. aug. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
75%

Nem várnék egy-két évet senkire sem. Ez olyan, mintha kidobnék az ablakon 2 évet. Ráadásul valószínűleg a semmiért.

Segítségre van szüksége. Szakemberre. Sajnos te nem tudod megoldani az ő problémáit.

2020. aug. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Sajnos súlyos problémái vannak, amikkel nem tudsz mit kezdeni. Ezt fogja csinálni veled állandóan amit eddig és tönkre fog tenni lelkileg: közel húz magához, de aztán túl közel érez és eldob. Mikor eldob, aktiválódik az elhagyatottság érzése és újra visszaránt, hogy a körforgás újra és újra lejátszódjon addig, amíg nem talál mást, akire projektálhatja hogy megmentheti az életét.


Olyan súlyos a helyzet, hogy még szakemberrel, terápiával sem biztos hogy lehet javulás, ez persze a diagnózistól is függ, amiről csak megfelelő tudású ember tudna beszélni. Lényeg hogy ebben a történetben neked csak fájdalom és szenvedés van megírva, mert nem tudsz változtatni a helyzeten/viselkedésén, ahogy segítség nélkül ő sem a magáén (talán még az sem elég).

2020. aug. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!