Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Szerelem » Miért lehet az hogy folyton...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért lehet az hogy folyton idealizálok?

Figyelt kérdés
Már másodszor "estem bele" valakibe akit szinte nem is ismerek. Mindkét esetben elérhető távolságon belül van az illető de mégis elérhetetlen (különböző okokból). Tehát a kérdés az lenne, hogy miért történik ez már megint és miért vagyok függője a plátói kapcsolatoknak? Ha belegondolok hogy tudnék is valamit tenni hogy változzon (beszélni az illetővel, hogy ő mit érez) mindig találok valami kifogást, hogy miért nem, mert tulajdonképpen nem akarok változtatni a jelenlegi helyzeten, de közben meg folyton róla ábrándozok, és hogy milyen jó lenne vele lenni és szeretném is hogy valóra váljon, tehát lehet hogy az elutasítástól félek, és akkor abban az esetben könnyebb is lenne "elfelejteni" az illetőt. Lehet pont ez a bajom, hogy tudat alatt ragaszkodom ehhez a rajongáshoz, megszállottsághoz, csak nem tudom mért van erre szükségem. Lenne erre valami megoldás? Hogyan tudnám ezt magamban leküzdeni?

2023. jan. 21. 19:56
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Amúgy teljesen jogos, és van is benne valami. Hogyan tudnám megváltoztatni a gondolkodásmódom?
2023. jan. 21. 21:37
 12/16 anonim ***** válasza:

Ez egy hosszú, nehéz, és fájdalmas folyamat. Nem fog menni egyről a kettőre. De később az életben nagy hasznát fogod venni.


Teljesen nem biztos, hogy megfogsz tudni szabadulni az egotól, de kordában tudod tartani.


Az első lépés, hogy tudatosítod magadban, hogy ez a probléma, és ezt felismered a minden napjaidban.


Utána trenírozni kell az agyad, hogy megváltozz. Sokat írnak erről a neten. Az egot le kell csendesíteni, építeni.

2023. jan. 21. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 NTBS ***** válasza:
Jó lelkű, segítőkész álmodozó vagy.
2023. jan. 22. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Borderline vagy.
2023. jan. 22. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Közben más srácokkal együtt vagy?
2023. jan. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Hát az első ilyen embernél volt barátom, de aztán kb egy év után vége lett, mert nem igazán működött a dolog. Viszont a mostani ilyen szempontból nagyon más mert az előzőnél tény, hogy ő volt az első számú, de volt több fiú is akinek lett volna esélye, mert amúgy egészen bejöttek meg ilyenek (egy ilyenből lett az a kapcsolatom), ezzel szemben most senki mással nem tudom elképzelni hogy összejöjjek, mert egyszerűen más nem érdekel és ilyen eddig még soha nem volt és mikor erre rájöttem kicsit fura is volt.
2023. jan. 22. 12:52
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!