Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Szerelem » Ha egy kapcsolatba nincsen...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha egy kapcsolatba nincsen benne bár egy kis vallás tud működni?

Figyelt kérdés

én a barátommal, az első szerelmemmel fél évig voltunk együtt és nagyon szép volt/jó volt sőt, egymás családjába is beférkeztünk már, templomba együtt jártunk, a kapcsolatunkba beleépült a vallás( azért a szabályokat nem tartottuk be haha érti ki érti:)))) ) aztán lassan lassan kijárt olyan emberekkel akik totálisan ellent vallanak Istennek+leis nézik azokat az embereket akik vallásosak. aztán már nem mentünk templomba totálisan kihagyások voltak és ja utána szakitottunk:)))

ti mit gondoltok erről/a vallásról?



2023. júl. 21. 21:34
 1/8 anonim ***** válasza:
97%

Már nem azért (én nem is vagyok vallásos), de így mi értelme van?


,,azért a szabályokat nem tartottuk be haha érti ki érti:))"

2023. júl. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Truman_Burbank válasza:
100%

Párkapcsolati dinamika örök kérdése, nem mennék bele specifikusabban, hogy a vallásosság önmagában még probléma, egyáltalán nem az. Inkább mondanék egy sokkal több helyzetre beilleszthető javaslatot, mindenkinek egy párkapcsolatban van egy igénye(i) és egy identitása(jelleme).


Két fél törekednie kell egymás megismerésére, megértése, befogadására, tehát ha párod valahogy változik, vagy nem gondolja a dolgokat, mint te, azt mindig érdemes megbeszélni. Mindkettőknek kell egy kellő nyíltság a másik felé, addig ameddig te magad nem érzed rosszul magad szituban, mert úgy érzed megsemmisülsz (bár néha fontos az ön magad megismerése/felülvizsgálata, „hogy biztos, hogy igazam van, vagy tényleg ezért érzem magam szarul”. Persze ez, mind helyzet függő, de mindenben senki nem ért egyet párjával, de a nyíltság és szeretet miatt lesznek olyan dolgok, amiket eddig nem fogadtál el, de most már igen. Viszont lesz olyan is, hogy nem ÉS ez teljesen normális, „Neki” meg kell értenie.


(Picit annyit a „vallásoságról”, hogy annyit tarts meg, ami Neked fontos, és amit te nem szeretsz/nem tudsz vele azonosulni azt nem kell magadra erőltetned, mert csak szorongani fogsz fölöslegesen és azt nem azt jelenti, ha egy valamit nem tartasz be, akkor "ne járhatnál templomba, vagy már nem is vagy istenhívő". Aki ezt mondja, az egy képmutató/manipulátor)

2023. júl. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
29%
Tud. De habár hiszed istent erősebbé teheti!
2023. júl. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
80%

"egymás családjába is beférkeztünk már"


lol.

2023. júl. 22. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak azért szakítottál, mert nem jártatok együtt templomba akkor neked nem istenre hanem egy pszichológusra van szükséged. Elmeroggyantság.
2023. júl. 22. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Magáról a kapcsolatról nem tudok véleményt alkotni, mert konkrétan az se derült ki, hogy mi miatt szakítottatok.

A másik részről meg csak annyit gondolok, hogy a hitet lenézni hatalmas hülyeség, a vallás lenézésével viszont teljesen egyetértek.

2023. júl. 22. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

miért ertelmeztetek félre xd

ő rangatott bele a vallásba egyre jobban és jobban, ő mondta "gyere templomba gyere templomba" így nekem is lett hitem + más okok folytán is aztán pikpakbumm elhidegült az ilyen dolgoktol amit nem értek

2023. júl. 23. 19:00
 8/8 A kérdező kommentje:
+ aki azt írta ez miatt szakitottam, hát kurvára nem, agresszív volt már a vége fele
2023. júl. 23. 19:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!