Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Szerelem » Változtat az érzéseimen, ha...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Változtat az érzéseimen, ha szeretni akarom, vagy ha nem akarom szeretni?

Figyelt kérdés
Három hónapja szakítottunk a volt barátommal, nagyjából fél évig jártunk. Ő volt az első szerelmem, és én tényleg nagyon szerettem őt, de rengeteget sírtam miatta, mert ő állandóan megbántott, hazudott nekem és megcsalt, aztán végül ő szakított velem. Nagyon sokat sírtam miatta és még utána is szerettem, aztán megismertem egy nagyon aranyos srácot a sulimból, akivel rengeteget beszélgettünk, és annyira jó érzés volt, hogy valaki végre kedves és törődik velem. Már nem szeretem a volt barátomat, de minden nap eszembe jut, és kicsit fáj még az emléke, de attól még nagyon haragszom rá, és soha többet nem szeretnék vele beszélni. Most egy hónapja együtt vagyunk ezzel a fiúval, de nem tudom, hogy mit érzek iránta. Ő tényleg nagyon kedves, és imádok vele lenni, boldoggá tesz és mindig megnevettet, de hiányzik az az érzés, hogy valakit tényleg nagyon és szívből szeressek. Én nagyon meg szeretném szeretni a barátomat, de félek attól, hogy kiszeretek belőle, vagy sosem fogom igazán szeretni. Szóval ha azt szeretném, hogy megszeressem, akkor idővel meg fogom?

2016. ápr. 25. 14:48
 1/4 A kérdező kommentje:
Azt a részt a kérdésemben, hogy nem akarom szeretni úgy értem, hogy akkor el tudna-e múlni a szerelem.
2016. ápr. 25. 14:49
 2/4 anonim ***** válasza:

Ó jajj Kislány! :)


Na szóval ahány ember, annyiféle, nem lehet erre biztos tanácsot adni...

Én pl. hosszú évek alatt megfigyeltem magamon, hogy ez a hátha majd beleszeretek xy-ba idővel, ez nekem nem megy. Én ha az elején nem érzem azt hogy hűha, akkor az később sem nagyon változik, illetve csak menekülnék tőle. Az a típus vagyok, aki kb. első látásra szeret. :)


Más meg inkább azt mondja, hogy ő nem tudja biztosan állítani, hogy szeret valakit, amíg jobban meg nem ismeri és az illető nem bizonyít neki... Ennyire nem vagyunk egyformák...


Egyébként meg nem mondom, működhet, hogy nem full szerelem az eleje, de mégis sokáig együtt vannak és békében, még akkor is, ha az egyik sose lesz igazán szerelmes. Sok ilyen kapcsolat van, nagyanyáink idejében szinte csak ilyenek voltak. :) De ez manapság azért ritkán szokott működni, lássuk be.

Nézd, lehet, hogy azt mondod, szeretni akarod, és tiszteled, becsülöd, jó leszel vele, nem csalod meg, nem hagyod el, stb. Akarod, és meg tudod csinálni. De azért valószínűleg inkább az lesz, hogy legbelül hiányozni fog a szerelem... Csak becsapod magad, és az illetőt is. De ha annyira szeret téged az illető, te meg inkább megvagy szerelem nélkül, csak hogy legyél valakivel, akkor akard, és tégy úgy.

Egy baj van ezzel, nem tinikorban kéne így határoznod...!

Ez duplán a sikertelenséget sejteti. Elmúlik 10 év, új környezet, munkahely, stb, új emberek ismersz meg, és majd rájössz, hogy nem bírod az állóvizet.


Ha lennél úgy 30-40-50, túl több pasin és csalódáson, akkor azt mondanám, hajrá.... De így inkább javaslom, ne csapd be magad és a kedves fiút, a volt pasit meg felejtsd el, inkább várj egy harmadikat! :)

2016. ápr. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ja még azt kifelejtettem, hogy együtt voltam több évig egy illetővel, aki szintén nem volt szerelem első látásra, de még később sem.

Már nem is tudom mi miatt lettünk egy pár. Talán a sok közös hobbi és érdeklődés. Mindenesetre nem vonzott úgy sose igazán. És ráaadásul ahogy félig-meddig összeköltöztünk, sikerült megismernem igazán, és nem, nem tetszett, egyre idegesítőbb lett. Amúgy sem volt az a kedves típus, de nem ezt modnjuk tudtam.

Na az a lényeg, hogy ezeket a mindennapi idegesítő rigolyákat inkább megszokni és megszeretni kell. Egy olyan embernél lehet is és érdemes, aki igazán vonz, aki szerelem elsőre, de akinél elgondolkozom, hogy összejöjjek-e vele, és ... Na szóval érted...

Ha nem bejövős az illető, akkor minden negatívuma hatványozottabban fog jelentkezni, és annál idegesítőbb, nem vezet sehova a kapcsolat.


Persze nem baj, ha kipróbálsz egy ilyen szitut, legalább később tudni fogod, mit kell elkerülni. De azért ne maradj benne túl sokáig...!

2016. ápr. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Miért mindig a kedves aranyos srácokat kell kijátszani, és visszafutni a bunkó exhez, aki meg sem érdemel egy olyan lányt mint te. Gondolkozz el azon, boldog vagy-e a mostani srácoddal. Ha nem ---> szakítsatok ---> menj vissza expajtáshoz mert ő boldoggá tesz.
2016. ápr. 25. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!