Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Szerelem » Féltékenységemmel olajat...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Féltékenységemmel olajat tettem a tűzre?

Figyelt kérdés

Tegnap barátommal ültünk a kanapén, néztünk egy adást a tv-ben, mikor a tesójának a barátnője elkezdte őt becézgetni és hívta.Barátom meg állandóan ugrott fel mellőlem.A lány rendeltetett vele egy telefontokot az internetről, ami 400 Ft-ba kerül, és a barátom mondta neki hogy hagyjad csak, semmiség ez nem kell kifizetni.Mikor én rendeltettem vele pénztárcát magamnak az volt 2000Ft, azt nekem ki kellett fizetni és nem mondta egy szóval sem hogy nem kellene.Ez így összességében rosszul esett nekem, ma megírtam neki.Írta nekem hogy nem is tudom mit miért tesz, ehhez neki nincs kedve.Meg úgy csinálok mintha nekem nem tett volna hasonlót.Megkért hogy odamenjen, én írtam neki mindent, miért fut hozzá , lehetne velem több időt.stb.Ő lelki társának vall engem, de ha azok vagyunk akkor meg kellene értenünk egymást.

Délelőtt óta nem is írtunk egymásnak.Estére ment dolgozni (diákmunka), és a busz előtt se jött be hozzám.Van még pár dolog ami zavar, azt aki kéri és tud tanácsot adni megbeszéljük üzenetben.Szerintetek mit kellene tennem? Ti mit tennétek? Úgy gondoltam nem keresem, nem írok neki, aztán majd lesz valami...

17L 21F



2016. aug. 22. 15:26
 1/3 anonim ***** válasza:
A féltékenység sose jó. Ezt én is beszívtam rendesen. 17/F
2016. aug. 22. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Valóban, a féltékenység sokszor több kárt okoz, mint hasznot.

DE én is az lennék minimális esetben hasonló helyzetben. Az én barátomnak is van fiú testvére, el tudom képzelni a szituációt.

Na már most, ha egyszer tesz neki egy szívességet, azzal még nincs baj, de te úgy fogalmaztál, hogy "állandóan ugrott fel mellőlem", ezt így nem igazán értem. Egyszer vagy sokszor.. Ha sokszor, nyilvánvalóan az zavaró. De Neked is csak azt tudom javasolni, hogy Vele kell megbeszélned, mert egy jó kapcsolat alapja a kommunikáció. Látom, hogy próbáltad, de másra nem látok lehetőséget. Az, hogy Neked ki kellett fizetned, Neki pedig nem, elhiszem, hogy rosszul esik. Talán csak azért nem ajánlotta fel mert nem 400 ft-ról hanem több pénzről volt szó (bár az én barátom kb mindenre azt mondja hogy nem kell kifizetnem, na én meg sokszor ettől érzem magam rosszul, mert nem egyszer-kétszer fordult elő, és egyik véglet sem a legkellemesebb).

Ha szerinte Te nem tudod mit miért tesz, akkor kérd meg, hogy magyarázza el, különben soha nem is fogod megérteni. Ezt a felfogást soha nem értettem. Mondja el az okát, és kész. Ha nincs mit titkolnia, el kéne árulnia. Ha pedig kifogásokat keres, akkor titkol valamit - nagy valószínűséggel.

Azért az mégsem normális, hogy a saját barátnőjét szorítja háttérbe, a testvére barátnőjével szemben.

Lehet hogy jobb, ha pár napig nem beszéltek, vagy hátha megkeres Ő Téged, de örökre ne várj Rá. Egyszer mindenképp meg kell beszélnetek, akkor ne húzd, hanem ess túl rajta. Utána meglátjátok. Ha hajlandó elmondani, mit miért tesz, vagy belátja, hogy eltúlozta, akkor folytassátok, ha viszont egyikre sem hajlandó, akkor mond meg Neki hogy így Neked nem megy.


18/L

2016. aug. 23. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Személyesen beszéljetek nem üzenetben. Lehet élvezi a lány figyelmét, de ennyi. Kérdezd meg nyugodtan őszintén. De személyesen, mivel üzenetben sok minden félreérthető.

A 400 meg a 2000 ft nem ugyanaz. Mond el nyugodtan, hogy neked ez fura volt és, hogy miért, és hogy mit érzel.

Ő is mondja el, hogy ő miért tette, mit érez.

Így tudjátok megérteni egymást, máshogy nem megy, nem tudod kitalálni mit gondol, csak megkérdezni.

2016. szept. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!