Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Szerelem » Az baj, ha az idősebbek...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az baj, ha az idősebbek jönnek be?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok, sosem volt még barátom, és tudni kell, hogy nagyon-nagyon ritkán érzek valaki iránt többet barátságnál, igazán komoly érzéseim pedig csak egy srác iránt voltak eddig.


Csak az a gond, hogy nagyon sokszor szívesebben megnézem az idősebbeket (értsd: 20-28 éveseket), mint a saját korosztályomat és jobban is tetszenek. Abból a kb 4 emberből, aki egyáltalán kicsit is tetszett, 2 volt csak korombeli, a másik 2 idősebb. Valahogy a korombelieket túl kisfiúsnak érzem, kinézetileg és szellemileg egyaránt.


Jelenleg (mint kiderült) egy 25 éves férfi tetszik eléggé. Nyilván tudom, hogy egy 16 éves tini, és egy 25 éves, érett férfi közt semmi komoly nem alakulhat ki, ezért nem akarok tőle semmit, de ha csak a szívemre hallgatnék, az eszemre pedig nem, akkor biztos, hogy akarnék.


Ezzel más is van így? Ez is csak olyan dolog, amit majd "kinövök", vagy ez tartós lesz? Szerintetek ez a jövőben sok problémát fog okozni?


Köszönöm az értelmes válaszokat! :)



2017. aug. 25. 21:42
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Szerintem ebbe semmi furcsa nincs. Én 17 vagyok és nekem is tetszenek sokszor huszon éves pasik. Szimplán mert érettek.

Mielőtt valaki elkezdene ezzel dobálózni , rohadtul nem érdekel kinek mennyi pénze van. És nem is tartom magam érettebbnek a koromnál , de igen bizonyos dolgokat már felnőttként látok.

Ennek ellenére sosem jönnék össze így 17 évesen egy 20 évesnél idősebbel.

Szóval ez teljesen normális , ezzel a legtöbb lány így van. Esetleg próbálj meg olyanokkal ismerkedni akik max 3-4 évvel idősebbek nálad de érettek és felnőttesek.

A szomorú igazság hogy sok korunkbeli srác viselkedik az esetek többségében gyerekként.

Egy példa: egy barátom akit rettentően zavar hogy nem volt még barátnője se komoly se komolytalan. 17 éves , de lassan 18 lesz idősebb nálam egy évvel. Voltunk Balatonon nyaralni baráti társasággal ő is ott volt és nagyon elege lett belőle mindenkinek a gyerekes és idióta viselkedése miatt. Rettentően meggondolatlan és felelőtlen volt. Tisztelet a kivételnek! De szerintem pont az ilyenek miatt vonzódik sok tizenéves lány az idősebbekhez.

idővel ez egyre kevésbé lesz zavaró. Hátrányod max annyi lehet hogy esetleg nehezebben találsz olyat akivel párkapcsolatod lehetne , vagy csak később amikor a korkülönbség egyre kevésbé lesz feltűnő.

De biztos lesz olyan aki megfelel majd minden "kritériumodnak" és nem lesz vészes a korkülönbség. Eljön az:)

2017. aug. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg azért érzed gyerekesnek a korodbeli fiúkat mert tényleg azok :D Igazából nincs ezzel semmi baj, ha az idősebbek tetszenek akkor ők. És az sem igaz hogy nincs esély egy ilyen kapcsolatra, nem minden huszonéves fiú "nézi le" a fiatalabb lányokat.
2017. aug. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Szia :)

Nyugi nem csak te vagy így ezzel. Számomra semmi baj a korombeli fiúkkal, csak egyszerűen nem jönnek be. Számomra éretlenek, mint gondolkodásilag, mint külsőleg (kinek nem inge nem veszi magára). Jelenleg nekem egy 24 éves férfin jár az eszem, de ő friendzone-olt. Vagyis megkérdeztem, hogy hogy néz rám (még régebben egy veszekedésünk alkalmából) azt mondta barát. Azóta is beszélek vele, de nem hoztam fel a témát (nem is fogom).

Na visszatérve. Szerintem teljesen normális. Bár nekem a 28 már sok. Nekem a felső határ a 24.

Hát szerintem ez nem olyan "kinövöd" dolog. Lehet ha már leszel 20 éves, akkor a veled egyidősekkel fogsz haverkodni, mert már érettek. De ki tudja?

Egyet értek az előttem válaszolóval. Nem minden idősebb férfi nézi le a fiatalabb lányokat.

16/L

2017. aug. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

#2 Nem a lénézés miatt nem működne egy ilyen kapcsolat, hanem azért mert teljesen mások az ambíciók, értékek, stb.


Kérdező, a korodbeliek közt is van érettebb személyiség. Próbálj meg ilyen körökben mozogni.

2017. aug. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

#4-es

Igen, tudom, ezért is írtam le, hogy nem akarok tőle semmit. Szimplán tetszik, de szerintem erről nem tehetek, nem tudok mit kezdeni vele.

Egyébként hidd el, folyamatosan azt csinálom, de eddig nem igazán jött össze. :)

2017. aug. 25. 22:05
 6/18 anonim ***** válasza:
Bocs, hogy ezzel jövök, de nem érzitek kicsit furának, hogy a huszonéves férfi ne nézzen le titeket a korotok miatt, ne tartson éretlennek titeket, de ti ugyanezt teszitek a veletek egykorú fiúkkal? :D
2017. aug. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Én egy szóval nem mondtam, hogy ne nézzenek le, furcsának is tartom, ha egy huszonéves srácnak az én korosztályom jönbe.

Sőt, én egyáltalán nem érzem magam elég érettnek egy ilyen típusú kapcsolathoz, ezért nem akarnék többet egy ilyen korú sráctól. ;)

2017. aug. 25. 22:12
 8/18 anonim ***** válasza:

#4 Arra akartam célozni hogy sok idősebb fiú nem veszi komolyan a tizenéves lányokat de vannak kivételek. Van igazság abban amit mondasz de ez sem szentírás. Példának okáért én is huszonéves vagyok, de nem olyan kapcsolatra vágyom mint a korombeliek (összeköltözés stb), hanem afféle "tini kapcsolatra".


#6 Igazad lenne, de van különbség aközött ha azért ne mvesznek komolyan mert gyerekes és éretlen vagy, vagy pedig szimplán a korod miatt. Hozzáteszem sok lány is ugyanolyan éretlen mint a fiúk.

2017. aug. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

"de van különbség aközött ha azért ne mvesznek komolyan mert gyerekes és éretlen vagy, vagy pedig szimplán a korod miatt"


Csakhogy nem(csak) azt írták, hogy az éretlen fiúk nem jönnek be nekik, hanem hogy a velük azonos korú fiúk. Márpedig nem minden kb. 16 éves fiú éretlen.

2017. aug. 25. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Én is így gondolom. Persze vannak korunkbeliek is akik nem ksfiúsak csak nem éppen sok. És szerintem minden okés hogy így gondolod. A kor pedig nem minden esetben számít. Nekem még 25 ig bele férne, de az már nagyon max lenne.:)L
2017. aug. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!