Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek mit tegyek?

Figyelt kérdés

Történt pár éve egy első szerelem, ami nem végződött túl eredményesen számomra. Maradjunk annyiban, hogy komoly sebet szereztem ezzel így elsőre, és egyszerűen a mai napig a következmények miatt nagyon rosszul vagyok. (hosszú távon depresszió, szorongás)Ilyenkor ugye minden külső hatás, esetleg történés 2x annyira rosszul esik.

Nem értem, hogy miért érdemlek több szenvedést mint a korosztályom, lehet mondani, hogy nekik is biztos vannak gondjaik, de ahogy osztálytársakat is ismerek, hát nem nagyon történt ilyen senkivel, nem is látszik rajtuk.

Mondják azt is, hogy ettől csak erősebb lesz az ember, de én pont az ellenkezőjét érzem. Vagy dühkitörés, vagy sírás a vége, vagy egyszerre a kettő. Azt hiszem, hogy ez folyamatosan befolyásolja, hogy hogyan bánok magam körül az emberekkel. Most egy kis bevezető után hogy mi a helyzet próbáltam szüleimtől ezen belül anyámtól kérni segítséget, hogy szeretnék pszichológushoz járni, de szerinte vele kéne megosztanom ezeket a dolgaimat, hogy mi a problémám. Mert nem szoktam egyik szülőmmel sem.

Első sorban azért mert egyáltalán nem látom értelmét, hogy mivel lenne jobb számomra. Nem szeretném őket beavatni semmilyen szinten, de ha tudnám, hogy esetleg segíthet akkor lehet elmodnanám, de a könnytörlésen kívül nem tudok mást kapni, attól még minden ugyanolyan marad.

Mit tennétek a helyemben? Komolyan mondom szenvedés így élni. 18/F



2021. jan. 23. 21:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Azt kellene elfogadnod, hogy nem te vagy az első, aki az első szerelmében csalódott, vagy hogy egyszerűen csak vége lett. Ez még többször előfordulhat veled. Teljesen normális a te korodban. Ez által is tapasztalatokat szerez az ember. Emberismeretre tesz szert. Megtanulja feldolgozni a kudarcokat, megtanul továbblépni.


Úgy tűnik, hogy a személyiségedben van az a vonás, hogy nem tudsz veszíteni. Pedig meg kell tanulnod.


Az öcsémből alig tudtam kinevelni, hogy ha társasjátékban veszített, akkor ne fakadjon sírva, mert nem viselte el, hogy nem ő győzött. Nagyobb kamasz volt már, amikor megértette, hogy csak saját magát alázza a hisztériával.


Neked is le kéne jutnod oda, hogy azzal, hogy nem sikerült az első szerelmi kapcsolatod, nem lettél kevesebb. Ha nem sikerül belátnod, "átnevelned" magad, akkor még több kudarc fog élni, hosszabb lesz a tanulóidő.

2021. jan. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok. Elfogadnám az édesanyám segítségét. Elmondanám neki a problémámat, mert lehet, hogy egy-két mondattal helyre tesz benned mindent.

Ő szült, ő ismeri minden rezdülésedet. Kivel lehetnél a legbizalmasabb kapcsolatban, ha nem vele? Én mindent megosztottam a szüleimmel, és jól döntöttem. Valójában nem is kellett döntenem, mert ez volt a természetes. A pszichológus meghallgat, mondja a szabványszöveget, de nincs ideje téged megismerni. Édesanyád meg a szíve alatt hordott és más akkor tudta, hogy merrefele ficánkolsz. Bízz benne.

2021. jan. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
20x elmagyaráztam már magamnak legalább, hogy vesztettem. Ha tudom, hogy ez ezzel jár, bele sem kezdek. Szerencsejáték az egész, és vagy midnent nyersz, vagy semmit. Csak tudod az ezzel a baj, hogy nem keresek újat, (pedig lenne kivel, és van aki tetszik) mert nem merek. Ezt mégegyszer nem vagyok hajlandó megkockáztatni sem. Újabb több év... pokol legalja ez így is.
2021. jan. 23. 21:51
 4/4 schwagy ***** válasza:
100%
Szerintem halgass T Dannyt az segít
2021. jan. 24. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!