Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Rádobhatom a mézeskalácsot,...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Rádobhatom a mézeskalácsot, amit megsütetett velem?

Figyelt kérdés
1 évig kb írunk néha-> az elmúlt 4 napban jobban (egy suliba járunk), megkérdeztem, hogy takálkozhatnánk e erre ő írta, hogy meglássa még.. Jó ez még rendben van vártam rá.. (vagy nem akart megbántani, mert nemakart vagy gondolkodott). Most meg a semmiből közli velem, hogy nemtudja milyen elképzeléseim vannak, de nem akar kapcsolatott, mert fárasztó (amúgy tök kedves ficsur, mindig megértett és kevés az olyan, mint ő). Én pedig megmondtam, hogy szeretem őt. Én próbálkoztam, mert hátha valami barátság kialakult volna... Nekem a megérzésem az, hogy ő gondolkodott rajta valóban, hogy találkozhatunk volna, mert ha nem akart volna akor meg mondja egyből, hogy nem és nem 2 napra rá ír nekem egy regényt, hogy nem akar KAPCSOLATOT. Mindig túl kedves volt lehet ez az oka, hogy nem adtam fel én pedig férre érthettem, de azért éreztem, hogy az érzés nem kölcsönös. Azt hittem megkedvel vagy valami. Ezek előtt megigértem neki, hogy sütök mézes kalácsot és még kíváncsi is volt rá azt mondta. Hát akor megkapja.
dec. 29. 23:51
 1/7 anonim ***** válasza:
91%

Először csak vidd el, várd meg a reakcióját. Ha figyelmen kívül hagy, akkor rádobhatod.

Bár kicsit azt jelzi ez a cselekedet, hogy haragszol rá, veled ne játszadozzon, nem látod szívesen soha többet ha meggondolná magát sem.

Szerintem kicsit más a helyzetetek, de te tudod, te vagy a megélője.

dec. 30. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszi ez sokat segített most! Megvárom a reakcióját aztán ha semmi akor rá dobom (nem leszek csendben, gondolkozzon el magán)
dec. 30. 00:19
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem úgy tűnik, hogy nem volt bunkó, és nem is akart megbántani, hiszen ahogy jelezted, még egy "regényt" is írt, ami a kontextus alapján jó eséllyel azért történt, hogy véletlenül se bántson meg. Nem tudhatod azt sem, hogy éppen milyen időszakot él meg magánéletileg, gondolok itt például a mentális egészségére. Egy párkapcsolat pedig hiszed vagy sem, a maga módján fárasztó, főleg a kezdeti időszakban. Nem miattad, de plusz kötelezettségekkel jár, amiket nem feltétlenül akar, vagy tud magára vállalni. Tök rendben van, ha szeretne valaki magára több időt fordítani.

Ami a mézeskalácsot illeti, a leírtak alapján úgy tűnik, hogy nem süttette meg. Te bedobtad, hogy tervezel csinálni, ő pedig kíváncsi lett, hogy vajon milyenre fog sikerülni. Ez barátoknál is teljesen természetes, de amúgy az egymásnak való kedveskedés, ajándékozás is.


Megértem, hogy csalódott vagy, és ehhez minden jogod meg is van, viszont szerintem nem kéne így bánnod vele. Plusz ha megteszed, akkor biztos lehetsz benne, hogy örökre elvágod magad nála. Ha nem teszed meg, akkor később még lehet is párkapcsolat köztetek, az is lehet, hogy az ő kezdeményezésére.

Azt is tartsd észben, hogy ezzel ugyan kiadod a dühöd egy kis részét, de morálisan alulmaradsz, és ezt ő is tudni fogja, szóval igazi győztesként ebből nem hiszem, hogy ki tudsz jönni. Ha pedig megbánod (ez az ilyesfajta hirtelen, túlzó reakcióknál gyakori), akkor pedig egy kellemetlen bocsánatkérés is várhat rád. Szerintem ne tedd, nem éri meg.

dec. 30. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ez is a fejemben volt. Nem tudom mi baja... Én nekem még nem volt kacsolatom szóval nem tudom, hogy fárasztó e -> ezt neki is elmondtam, hogy ő jobban ért hozzá és elfogadom a döntését. (nem volt nagy regény amolyan 5 soros) amúgy gondolom fárasztó egy kapcsokat, de annyira nem lehet én sem vagyok stabil lelkileg még sem érdekel, hogy fárasztó. Köszönöm a segítséget, kezdek tisztábban gondolkodni. Akkor átküldettem vagy átviszem neki a mézeskalácsot. (még mindig harakszom remélem nem dobom rá hirtelen, nem is kéne haragudnom ő csak sinán nem viszonoza az érzéseimet, nem nyúzhatom meg, hogy szeresen, viszont valahol azt is érzem, hogy játszadozott). Még amikor a találkozóról beszéltünk mindig nemértem mire várt miért huzta az időt.
dec. 30. 01:00
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az ő magánügye, hogy min gondolkozott addig. Ne vedd bunkózásnak, csak ez így van, amikor majd te mérlegelsz valakivel kapcsolatban, akkor az is a te privát dolgod lesz.

Vedd figyelembe azt is, hogy nem feltétlenül azt vette kiindulópontnak, hogy párkapcsolati céllal folytattad vele a beszélgetésed. Ez a te küldetésed volt, de nem ez a természetes kiindulópontja egy társalgásnak. Én például srác létemre többségében valahogy mindig csajokkal beszélgettem többet online. Nem szándékosan, egyszerűen így alakult, és az esetek nagyon jelentős részében sima baráti csevegések voltak. Ez egy tök normális dolog.

Úgy tűnik, hogy a szándékod igazából akkor tűnt fel neki először, mikor találkozót kezdeményeztél. Ott sem élből, reflexből utasított el, hanem mérlegelt, amit te időhúzásként éltél meg. De ez azért mégiscsak jobb, mint egy csuklóból lerázás, nem? Persze addig a pontig, míg el nem kezd játszadozni veled, de ilyen a leírtak alapján nem történt, hiszen még azt sem várta meg, hogy érdemben bármit is beleinvesztálj az általad kérelmezett randiba. Sokan simán megvárják míg a másik elhalmozza őket, több találkozón/randin keresztül, miközben már tudják, hogy nem akarnak összejönni a másikkal, aztán kiadják az útjukat, mikor megunják. Na, ez például játszadozás.

Persze, mondhatod, hogy ott a mézeskalács, amin ő fellelkesült, gondolom, elsősorban azért, hogy hogyan sikerül, ügyes leszel-e. Ez szerintem egy aranyos gesztus volt, és az elmondottak alapján egyébként is terveztél csinálni.


Egy párkapcsolat pedig lehet, hogy számodra nem tűnik fárasztónak, de vedd figyelembe, hogy ez egy szubjektív dolog. Mást tekintesz fárasztónak te, ő, én és még lehetne sorolni. Egy párkapcsolat azzal jár, hogy sok figyelmet kell a párodra fordítani, ez pedig nem pusztán sok idő, de felelősség is, mert nem szeretnéd, hogy a másik melletted elhanyagolva, boldogtalanul érezze magát, aztán esetleg egy kellemetlen vége legyen, mert felkészületlenül vágtál bele. Ezt szerintem te is hamarosan megérted, mikor belekerülsz egybe, remélhetőleg csúnya lezárástól mentesen. :)


Amúgy ez egy meglepően érett válasz volt a részedről, erre még sok felnőtt sem képes. Szerintem a mézeskalács átadását is kezeld éretten, és személyesen nyújtsd át neki, anélkül, hogy haragot éreztetnél vele. Ezzel gyakorlatilag különb leszel a legtöbbeknél a suliban, ami számára is imponáló lehet.


Egyébként ez legyen a legcsúnyább visszautasításod az életben, ennél sokkal, de tényleg sokkal kellemetlenebbeket élnek át rengetegen. Tudom, legalábbis gondolom, hogy fáj, de az általad elmondottak alapján teljesen korrekt volt.

dec. 30. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Amikor napokkal ezelőtt kérdezted, már akkor is írtuk, hogy hagyd, mert ebből nem lesz semmi.
dec. 30. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
5 vállaszolónak üzenném, hogy: Wow. Így még meg is nyugodtam. Annyit írtatok a fárasztó kapcsolatokról, hogy még én is fárasztónak vélem. 20/L vagyok és mindig ha udvarlóm akad simán csak, mert nem az eseteim elutasítom őket -> ezért nem volt még párkapcsolatom, viszont ha egyszer újra szerelmes leszek (ez után a scrác után) akor átgondolom nem is egyszer, hogy meg éri e ilyen ,,FÁRASZTÓ'' dologba bele menni (mondjuk ha az ember szerelmes úgy se tud gondolkodni). Igen volt egy srác előtte, aki csunyán utasított vissza (köcsög volt simán), szerencsére őt nem ismertem elégé (csak írtunk, nem is láttam őt) nem voltam annyira oda érte, viszont itt van ez a másik-> őt még ballagásig éretségig ki kell bírnom. Igen akor a mézeskalácsott szemlyesen adom át. (remélem elég erős leszek hozzá, hogy ne sírjak) Köszönöm ez a tanács is nagyon sokat segített!
dec. 30. 10:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!