Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Túl sok gátlásom van, mit...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Túl sok gátlásom van, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Hogy lehetne barátnőm?

Az a gond hogy sok tényező visszatart.


-kisvarosban élek

-szerintem csúnya vagyok

- magányos sportot űzök

- nincsenek barátaim

-nem tudok miről beszélni

-kissebbségi érzésem van

-a sporton kivűl sehova nem megyek (akarok buliba menni, de mit kezdenék ott?...)

-nem tudok beszélgetni lányokkal

- csendes vagyok.

- egyből az izmos jóképű emberekhez viszonyítom magamat

.és még sok hasonló önbizalomhiányos dolog ami meggátol engem hogy egy lányhoz hozzászóljak. Az a probléma forrása hogy egész nap otthon ülök, de mit csinálhatnék egyedül?


Mit tehetnék? 16/f


2015. jún. 10. 10:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

-szerintem csúnya vagyok

egyrészt tedd túl magad, másrészt öltözködj igényesen, harmadrészt egy ember több mindenből áll a kinézetén túl


- magányos sportot űzök

más sportot nem tudsz mellette vállalni?

- nincsenek barátaim


-nem tudok miről beszélni

nem érdekel semmi a világból?

Olvass könyveket, érdekes honlapokat


-kissebbségi érzésem van

senki sem tökéletes, ne ragaszkodj ehhez az érzéshez, még ha biztonság érzetet is ad,


-a sporton kivűl sehova nem megyek (akarok buliba menni, de mit kezdenék ott?...)

a buli nem olyan, hogy egyből történik ott valami, el kell menni sok buliba, aztán majd lesz valami, és lehetnek ott félénkebb lányok is, akikhez nem megy oda senki, mert mindenki a látványos, hangos lányok után fut (akik egyáltalán nem biztos, hogy értékesebbek is),

-nem tudok beszélgetni lányokkal

csináld úgy, mintha fiúkkal beszélnél, egész hasonló

- csendes vagyok.

az nem baj

- egyből az izmos jóképű emberekhez viszonyítom magamat

ne tedd, felesleges


.és még sok hasonló önbizalomhiányos dolog ami meggátol

minek gyűjtöd ezeket?

tegyél fel olyan kérdést, hogy mi jó benned, miért vagy szeretetre méltó és paszírozz ki magadból válaszokat, még ha beképzeltnek is tűnik elsőre.

rövid az élet, mindjárt meghalunk, nem érdemes ilyen gondolatokra pazarolni a drága idődet

42f

2015. jún. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hagyd abba a lolozast, keresd fel egyik baratodat, igyatok meg egy sort, es menjetek el bulizni igy nem leszel egyedul, ott bedobsz 1-2 sort es oldodnak a gatlasok. Ott uj emberekkel ismerkedsz(fiuk/lanyok) igy bovitheted a barati korod es ha szerencsed van meg ossze is johetsz valakivel.
2015. jún. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

#1 Igen, próbálom a jókat is felhozni magamból és találok sokat is, de mindig úgy érzem hogy a gátlások miatt eltörpülnek...


Nem nagyon szeretek olyan sportra járni amiben más emberk is vannak ( akarnék, de nem merek..) mert ha elrontok valamit már egyből nem is választanának be ha például: kosaraznék vagy fociznék.


Tudom hogy rövid az élet .. nemrég gondolkoztam el azon hogy mikor 1. osztályba mentem kérdeztem anyukámtól hogy: én majd melyik középiskolába menjek? Azt mondta: van még időd bőven... és már 9. es osztályban vagyok... mintha tegnap pmondta volna.

De egyszerűen nem nem tudok változtatni mert azon stresszelek hogy nem bántottam-e meg az embereket, feltartom-e őket, érdeklem én-e egyeltalán?

Ezért inkább nem is megyek sehova ismerkedni mert mindig tehernek érzem magamat.


Bulikban én olyan lányokhoz szeretnék odamenni akik a falnál ülnek egyedül.. Ott nem is izgulnék annyira mert hangos zene van és sötét ( ha sötét van)... Ezért nem izgulnék annyira.


De nem tudom hogy hol szerveznek házibulikat mert egy barátom sincs akihez mehetnék bulizni a városban meg egy nyilt buli sincs ha meg néha van akkor televan cigókkal..


Na meg az előbb említett lányokhoz is alig mernék odamenni mert tudom hogy vannak sokkal helyesebb fiúk akik ugyan ilyen lányokat szeretnének.


Mindig rámtör az érzés hogy: Ha nem tudok miről beszélni akkor már el is fog utasítani és majd jön hozzá egy olyan fiú aki tele van élményekkel. Ezért soha nem próbálkozom, igazság szerint én még soha nem próbálkoztam egy lánynál sem... lúzer vagyok.


#2 Nem vagyok kocka.. Nem is gépezem. Csak elmegyek a sportomat csinálni utána hazamegyek és fekszem és zenét hallgatok, mivel nincs 1 barátom se aki hívna ismerkedni meg nem merek.

2015. jún. 10. 12:42
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem szinte dettó ugyan ez van. Ez a tipiukus: "mit kezdenék ott". Tudnék miről beszélni, csak éppen senkit nem érdekel az edzésmániám, stb, elmondom két perc alatt és kész, a többi dolog meg nem igazán érdekel senkit. Egyetemre bejárós vagyok, így itt sincs, ott sincs tartós kapcsolat senkivel sem (haver, barát, stb).
2015. jún. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

#1 vagyok. Hát valamennyire azért érzed, hogy ezek gátlások, tehát valamennyire külső dolgok. "Te" meg "belül" vagy, akinek meg kellene próbálnod küzdeni ezek ellen. Kéne venni a fáradtságot és legyőzni ezeket a negatív gondolatokat. Van olyan kifejezés a pszichológiában, hogy negatív egyensúly. Ez azt jelenti, hogy valaki ugyan szar helyzetben van, de mégis benne marad, mert azt a helyzetet ismeri és még mindig jobban el bírja viselni, mint egy másik helyzet bizonytalanságát. Na, hát ehhez kell egy kis elszánás, beleugorni a bizonytalanba, ami nem annyira kockázatos, mint ahogy az ember elképzeli.

Tehát, ha majd meguntad felsorolni ezeket a negatív butaságokat, akkor mondd azt magadnak, hogy ok, nem vagyok tökéletes és félek is, de azért egy kis helyhez jogom van a világban.

Néhány szerzetes, akik a Gulágon voltak bezárva, ami nem volt egy túl vidám hely, azzal versenyeztek, hogy esténként ki tud több jó dolgot felsorolni, ami velük történt. Ez jót tett nekik, segített túlélni.

Azt a bizonyos sportot te űzöd a világon egyedül? Mert ha nem, akkor lehet, hogy van mondjuk facebook csoport, vagy valami fórum, ahol erről beszélgetnek, oda bekapcsolódhatnál, ott is lehet barátkozni. Legalább online. Nekem is lettek új barátaim tematikus oldalakon.

Van egy dalszöveg: "senki sem véd meg önmagam ellen", hát te védd meg magad inkább!

2015. jún. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
#1 Lehet készülni is kicsit, tehát hogy előre kitalálod, hogy ha esetleg majd egyszer mégis eljutsz egy társaságba, vagy elbotlik benned egy lány, akkor vele miről fogsz beszélgetni. Gyűjtsél témákat! PL. hallgatsz zenét, mik ezek, milyen koncertre mennél el szívesen, melyik a kedvenc lemezed, előadód, stb. Ugyanezeket meg is lehet kérdezni a másiktól, akivel beszélgetni fogsz majd egyszer talán. Ha ezzel a is témagyűjteménnyel megleszel, akkor már eggyel kevesebb dolog fog nyomasztani, gátolni.
2015. jún. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#1 ugyanígy, képzeld el, hogy ha elmész egy buliba, miket tudnál csinálni. Pl. 1. a helyszín felderítése, 2. a házigazda megszólítása: köszi, hogy megszervezted, gyakran szoktál ilyet csinálni, hol vannak még bulik, amikről tudsz, stb.

3. megfigyelés, ki milyen ruhát hord, mi az, ami neked is jól állna és érdemes lenne beszerezned egy olyat? Rákérdezés.

4. megfigyelés: ki hogyan megy oda a lányokhoz, mit csinálnak, mi az ami szimpatikus, mi az, ami szerinted gáz?

5. megfigyelés: milyen lányok vannak? van-e akit ismersz a suliból, van-e aki tetszik? Aki tetszik az mit csinál épp? Hozzáférhető-e, vagy kis se látszik az udvarlók köréből?

6. ha a lány hozzáférhető: odaúszás: heló, milyen jó hogy te is eljöttél! Miért, ismerlek? Nem, de itt az alkalom...

7. ha nem hozzáférhető, vagy elhajt, akkor is legalább már volt valami, tanulsz belőle, hogy mások hogy csinálják

2015. jún. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm hogy segíteni akarsz :)


Ezek jó ötletek amiket felsoroltál, hasznosítani tudnám.


Meg az hogy készüljek fel.. El fogom kezdeni a kutatást mindenféle dologról. Pl az egyik előadónak mikor jött ki ez a lemeze vagy mióta létezik az együttes


Amúgy ismerem ezt hogy ha rosszra gondolsz akkor rossz történik és ha jóra akkor jó. Ez a vonzás törvénye. Ennek utána kutattam már, néztem róla videókat, olvastam könyveket és tudom hogy működik, de néha magam sem értem hogy miért nem használom.. Talán nem működött mikor kellett volna. Na, de próbálok változtatni :)


Minden válaszodra ment a zöld kéz. Hasznosak a válaszaid.

2015. jún. 10. 16:19
 9/9 anonim ***** válasza:
1# vagyok Nahát ez a vonzás törvénye pl kiváló beszélgetési téma a lányokkal, mit gondol róla, te mit gondolsz róla, tapasztalatok cseréje.
2015. jún. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!