Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Elegem van abból, hogy ilyen...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elegem van abból, hogy ilyen szerencsétlen vagyok. Hogyan engedjem közel magamhoz az embereket?

Figyelt kérdés
18 éves lány vagyok. Soha nem volt még barátom. Nem azért, mert nem szeretnék, nem is a külsőm miatt. Bár önbizalomhiányos vagyok, mondták rám néhányan, hogy szép vagyok (ezeket a visszajelzéseket nagyon becsülöm egyébként). Mégis azt veszem észre, hogy ha tetszik valaki, akkor azt nem tudom közel engedni magamhoz, pedig tényleg próbálkozom. Eleve félénk vagyok, de ha komolyra fordulnak az érzéseim még szégyenlősebb leszek és bezárkózóm. Tudom, hogy ez rossz, mert a másik fél azt hiheti, nem érzek iránta semmit és feladja. De egyszerűen nem tudok feloldódni, megnyílni előtte, komolyabban megismerni. Most is nagyon tetszik valaki és tudom, hogy vele még össze is jöhetne a dolog, de megint elszúrtam. Amikor még nem ismertem őt annyira, sokkal felszabadultabb voltam a társaságában, így jobban is tudtunk beszélgetni. Miután viszont rájöttem, hogy ez a srác tetszik nekem, elkezdtem kerülni, visszahúzódni, szégyenlősen viselkedni vele. Most látom rajta, hogy ő is elbizonytalanodott, és tudom, hogy ez már megint az én hibám. Az a szerencsém, hogy nyáron még találkozunk, így talán lehetőségem lesz helyrehozni a dolgokat, de nagyon félek, hogy ő már lemondott rólam. Szomorú vagyok emiatt és tehetetlennek érzem magam. Hogyan lehet ebből megváltozni közelebb engedni magamhoz az embereket? Lehetséges ez egyáltalán?

2016. júl. 23. 23:19
 1/3 anonim ***** válasza:
45%
Nehogy közel engedd magadhoz őket! Az emberek gonoszak...
2016. júl. 23. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A hibáid magadban orvosolod, elgondolkodsz azon hogy ha nem változtatsz magadban-magadon akkor soha nem lesz senkid!

..vagy..

Ennek a srácnak elmondod hogy ez a problémád (ha megbízol benne) és várod hogy ő találja meg azt a pontot ami ideális és elfogadja és talán idővel változik. De lehet egy ilyen őszinte megnyílás előtte pozitívan hatna rád.

2016. júl. 23. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Próbáld elmondani ezt a srácnak. Persze ehhez is kell, hogy közel legyen hozzád és megbízz benne.

Egyébként nekem szintén ez a problémám, de magamon nem veszem észre. Más visszajelzésből tudom. Csak annyi a különbség, hogy én mindenkihez így viszonyulok, nemcsak párkapcsolat terén. Akivel megismerkedem, azokkal hosszú időt kell eltöltenem és sokat beszélgetni, hogy megnyíljak és szerintük akkor jön ki a valódi énem. Én ezt belülről természetesnek érzem, hogy rögtön nem árulok el mindent magamról bárkinek és nem beszélgetek velük mindig, amikor csak lehetőségem van rá. De szerintük ez a folyamat nálam nagyon lassan megy végbe. Pedig azt gondolom, hogy alapvetően nem olyan "rosszak" az emberek.


Szóval én próbálok egy kicsit változtatni, szerintem az lenne a legjobb, ha megpróbálnád tálalni ezt a fiúnak és felkészíteni rá, hogy egy picit nagyobb türelemre lesz szüksége, mint arra számíthatott. És próbálhatnál ezen változtatni te is. Még szerencsés, hogy észreveszed magadon. Sok sikert! :)

2016. júl. 23. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!