Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Hol tudnám megtalálni az...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hol tudnám megtalálni az igazit? Bővebb téma, lent kifejtem

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Úgy érzem muszáj kitennem ezt a kérdést, mert már nagyon frusztrál a dolog egy jó ideje, és itt a anonímitásba burkolózva a legkönnyebb megosztanom bárkivel.

16 éves lány vagyok és még nem volt kapcsolatom. Alapjáraton nem gondolom azt, hogy annyira szörnyű természetet vagy külsőt tudjak magaménak, hogy azért nem megy a dolog, de egyre jobban elbizonytalanodom. (Tudom, hogy az általános iskola ilyen szemmel egy óvoda, de ott például több osztálytársam is szimpatikusnak talált, erre alapozom a korábbi megállapításom.)

Az a helyzet, hogy nem tudom, hol lenne lehetőségem bárkivel is találkozni. Bálokba, bulikba nem járok mert se nem iszom, se nem táncolok (azt hiszem számomra nem létezik a ritmus kifejezés). Máshol is leszólítana egyáltalán valaki? Úgy gondolom nem csak ott lehetne ismerkedni, de akkor hol máshol? Interneten is sok olyan közösségben jelen vagyok, ami engem érdekel, szeretem hátha ott találok egy hasonlelkű férfiút, de nem. Azt meg megértem, hogy az utcán sétálva, vagy a buszon ülve senkit nem veszek rá arra, hogy megszólítson. Osztályban, suliban meg nem hiszem, hogy bárkivel is kikezdenék, mert egyszerűen rettegek bármi féle pletykától, esetleg a srác csak szórakozna velem.


Nem tudom... Ti hol ismerkedtetek meg a párotokkal? A nyár alatt egyszerűen félelmetesen rádöbbentem, hogy egyedül vagyok, hogy most már talán vagyok olyan érett lelkileg, hogy igénylem valakinek a szerelmét, aki nem barátnő vagy családtag. Félek, mert nem is tudom magam elképzelni egy kapcsolatban, ahogy ölelek, vagy csókolok. Nem tudom, ki illene hozzám, ki az akihez én illenék. Annyira felőröl ez az kettős érzés, hogy akarom is, de közben tudom, hogy rengeteg mindent nem ismerek a szerelemről, vagy inkább semmit sem.

Ehhez még hozzá jön, hogy kezdem azt érezni, hogy ez a dolog megmérgezi a barátságomat. Sokszor irigy és féltékeny vagyok, habár ezt nehéz bevallani magamnak. A barátnőmet állandóan megtalálják az emberek. Vagy egy bevásárló központban szólítják le, keresik meg facebookon, vagy az utcán, vagy a buszon. Én tudom, hogy ő szebb nálam és lány a javából, de neki is vannak olyan külső tulajdonságai, ami szerintem nem vonzó. Egy másik osztálytársamért meg rajonganak, amit nem tudok megérteni se, mert egy önálló gondolata nincs a lánynak.

Igen, lehet a gonoszság beszélt most belőlem, de még rosszabb arra gondolni, hogy engem csak elviselnek az emberek, hogy én nem férek bele a normába. Mert nem vagyok 160-70 centi, mert nem vagyok ropi, mert nem sminkelem szét magam, hogy hazudjak arról hogy nézek ki, mert nem gondolkodom teljesen úgy, mint az átlag, mert van véleményem és van egyéniségem.


Őszintén úgy érzem, hogy kilógok a sorból, hogy tényleg csak velem van valami baj és egy szégyencsomag vagyok. Mindjárt itt a suli és csak erősödik az az érzés, hogy úgy érzem, hogy a többiek árnyékban élek, hogy nem is vagyok olyan pozícióban a társaságot tekintve, mint azt hittem. Úgy érzem beleringattam magam olyan tévképzetekbe, amelyek hamisak és erre rájőve ez nagyon fáj.


Szerintetek mi van velem? Talán ez az egész monológ inkább Önismereti kérdések közé való lenne, de... az egésznek az alapja az, hogy nem tudom hogyan tovább.

Köszönöm, hogy elolvastad.



2017. aug. 30. 13:30
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Nekem írhatsz, ha gondolod... 18/F
2017. aug. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Azzal hogy odatetted hogy 16 eves lany vagy annyian rad irnak majd a kerdesed elolvasasa nélkül hogy majd csak a fejedet fogod fogni :')

Nem irtal semmit az erdeklodesi koreidrol habar irtad hogy jelen vagy oldalakon szoval nrm hiszem hogy barmifele tanacsra is raszorulnal.

Hidd el a legtobb 16 eves lany fejeben ez mar eleg sokszor vegig futott, a baratnoid meg lehet csak látszólag boldogok, az se jobb ha mindenki csak azert kezdd nalad hogy agyba vigyen ...

Ha a barati tarsasagod nem erzed az igazinak akkor keress egy újat: )


Egyebkent azt tudom javasolni hogy vvarj, elobb utóbb ugyis lesz valaki, mivel te lany vagy igy kezdeni is fognak nalad hidd el.

18f

2017. aug. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :) Igen, kaptam egy csomó üzenet, de én tartózkodom a gyk-s ismerkedéstől, de szerintem azért az a két infó fontos volt a kérdés szempontjából. Egy 42 éves férfitól ez a kérdés hülyén vette volna ki magát :D

Csak még is el vagyok keseredve és jól esett kiírni magamból.

2017. aug. 30. 13:48
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
És ha pont itt ismernéd meg az igazit?? Mit veszítesz azzal, ha válaszolsz pár embernek? Mivel különb, ha leszólít valaki egy buszon, mint az itteni ismerkedés?
2017. aug. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
4Es ha a buszon oda megy az sokkal termeszetesebb es ferfiasabb :) itt egy full ismeretlen anonim oldalon nem nagy kihivas rairni valakire, egy 10 eves is konnyeden megteszi :) de a buszos leszolitast mar nem teszi meg mindenki es szerintem az a + azert szamit mert megis a fiu tultette magat mindenen es megprobalja eloben.. Persze ez csak egyeni velemeny ha szerinted a netes ismerkedes ugyanaz mint ha eloben mennel oda valakihez akkor szerintem kicsit elvagy tevedve.
2017. aug. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

4-es kérdésére 5-ös megadta az én válaszomat is.

Gyk-ban én pont a névtelengséget szeretem. Ha facen írna rám valaki, az már teljesen más lenne, mert látjuk egymást, hogy nézünk ki, egyáltalán nem 200 kilóméterre lakunk egymástól, vagy hogy egyáltalán egy az érdeklődési körünk. Pl. én a nememen és a koromon kívül nem osztottam meg semmi ilyesmit.

2017. aug. 30. 13:57
 7/20 anonim ***** válasza:
Igazad van kérdező, en is imadom az animeket.
2017. aug. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
S itt nem ugyanaz? 2-3 levélváltás után úgyis "átmegyünk" face-ra, ha az illető nem tetszik, visszavonod a jelölést, max. letiltod. Mit kell ezen túlkomplikálni. Engem az akaszt ki a leginkább, hogy valaki kiír egy kvázi ismerkedős kérdést, és ha jelentkezik valaki, csak falakba ütközik. Naná, hogy az illető nem szeretne képet mutatni magáról, naná, hogy nem szeretné megadni a facebook elérhetőségét és sorolhatnám. Azt pedig ne várd, hogy valaki leszólítson nyilvános helyen, mert az csak a külsődnek szólna. Lehetsz a világ legeredetibb egyénisége, ha annak az ismeretlen fiúnak első ránézésre nem vagy szimpatikus, holott ha ismerné a személyiségedet, lehet hogy leszólítana. Szumma szummarum, ha én kiírnék egy ilyen jellegű kérdést, tuti egyetlen lehetőséget sem szalasztanék el. Pont.
2017. aug. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Először azt, hogy remek a megfogalmazása a mondandódnak, látszik, hogy nem vagy buta, sőt.


Az, hogy a barátnőid külseje sokaknak bejön, az nem azt jelenti, hogy lesz is tartós párkapcsolata, főleg a második lányra utalva ezzel. Egy olyan személlyel, akinek nincs önálló gondolkodásmódja, világnézete azzal nehéz egy tartós párkapcsolatot fenntartani, a csak szex "kapcsolatok" meg nem feltétlenül eredményeznek jót...


A barátságodat semmi képpen ne áldozt fel egy kapcsolatért, amik sokszor egy hónapig nem bírják. Egy tartós, igazi szerelem általában a húszas évek elején alakul csak ki, kivételek persze mindig vannak, meg tapasztalatot is kell valahonnan szerezni :).


A személyes gondolkodásmódot manapság egyre jobban meg kell becsülni, ilyen korban meg főleg...


Ha nem jársz bulikba(amin nem is lepődök meg, személyes tapasztalat), akkor marad az iskola, mint ismerkedési lehetőség. A pletykákkal nem kell törődni, azok hetente cserélődnek, mindig van valaki más, akit a háta mögött ki lehet beszélni... Az elutasítás, az, hogy csak szórakoznak veled nekem és mindenki másnak egy nagy hátráltató tényező, de az ilyet legalább egyszer meg kell mindenkinek tapasztalnia. És ha ezért hagysz ki egy életen át tartó kapcsolatot, mert féltél(vagy ő is félt) hozzád menni? Ennyit egy-két elutasítás megér szerintem.

Az internetes ismerkedés teljesen más, ott egyáltalán valakit találni nehéz, hiszen a nicknevek, mondatok mögött bárki lehet, akár egy 50-es férfi is. De ettől függetlenül a jó oldala az, hogy ott nem a külső, a kiállás a mérvadó, hanem az, amit és ahogy írsz.


Az elhelyezkedésed az iskolai társaságban meg csak akkor függ a párkapcsolatoktól, ha rossz társaságban vagy, hiszen ez mindenkinek a magánügye, mitől lesz menőbb valaki, ha 16 évesen már 8 "fiúja/csaja" volt? Szvsz. semennyivel.


És a végére: attól ne érezd magad kevesebbnek, hogy 16 évesen nem volt párkapcsolatod. Ettől semmivel sem leszel kevesebb, sőt ez azt jelzi, hogy nem állsz össze mindenféle félig ismeretlen gyerekkel. Inkább becsüld magad azért, hogy nem csatlakozol a szürke tömegbe, hanem van önálló értékrended, gondolkodásod, személyiséged :).


Ahhoz képest, hogy milyen hosszan lehetett volna erre a kérdésre válaszolni, ahhoz képest ez rövid lett, szóismétlésből is egy rakás volt, de bízom benne, hogy átjött a lényeg :)



16/F

2017. aug. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Gondoltál már arra hogy író leszel? Olyan gyönyörűen és választékosan fejezted ki magad hogy még én is megkönnyeztem. Olyan erős érzelmekkel vagy tele hogy az hihetetlen. Tudom,írtad hogy gyk-n nem ismerkedsz,de ha mégis úgy érzed hogy akár csak barátkozni vagy hogy mégjobban kiöntsd a szíved jó lenne valaki,nekem írhatsz bármikor,nagyon szivesen megismernélek :) 17/f
2017. aug. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!