Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nincs barátom?

Figyelt kérdés

15 éves vagyok, kilencedikes és soha nem volt barátom, nem udvaroltak nekem, nem tetszettem fiúnak, nem randiztam, szóval egyáltalán semmi.

Mondhatjátok azt, hogy fiatal vagyok és van még időm, tudom, hogy ez így is van, de nagyon nehéz nekem úgy, hogy azt látom, hogy az osztálytársaim zömének van vagy volt barátja és folyton azt hallom, hogy ki kivel randizik, kinek ki jön be, ki kivel fog összejönni.

Már a barátnőmnek is van barátja. Ezzel a “barátnőmmel” nem találkozunk valami gyakran, màr nem állunk olyan közel egymáshoz, de láttam, hogy a közösségi oldalakon belájkolgatta az összes szerelem témájú posztot, aztán egyik nap jövök hazafelé és látom ölelkezni egy fiúval. Nem akartam zavarni, ő sem vett észre, úgyhogy mentem tovább, és egyre szomorúbb lettem, mert egyszerűen nem hiszem el, hogy mindenkinek van valakije, mindenki boldog párkapcsolatban él körülöttem, csak én nem.

Anyukámnak is volt barátja ennyi idősen, azt mondta, őt szerették a fiúk, sosem volt egyedül.

Amúgy, ha bunkó lennék, idegesítő, nagyon furcsa vagy csúnya, akkor megérteném, de a többiek szerint sincs velem semmi baj. Normális vagyok, kedves, van humorom, megbízható vagyok stb. Külsőre azt mondják, hogy szép vagyok (ezt néha én is így gondolom, néha nem, sajnos nincs sok önbizalmam), normál testalkatom van, adok magamra, normálisan öltözködöm.

Az utcán sokszor megszólnak, utánamfordulnak vagy csak alaposan megnéznek. Egyszer még a BKV ellenőr is mondta, hogy milyen szép vagyok. Volt olyan is, hogy valaki megkérdezte, hogy van-e barátom, mondtam, hogy nem és visszakérdezett, hogy hogyhogy?

De ennek ellenére például az iskolában (meg máshol is) semmi.

Nem tudom ennek megfejteni az okát.

És van egy viszonzatlan szerelmem is. Azt a fiút sem tudom teljesen elfelejteni.

Már nagyon vágyom egy barátra. Biztos, hogy több lenne az önbizalmam, nem lennének ilyen szürkék a hétköznapjaim, érezném, hogy valaki szeret, a családomon kívül.

Erről még senkinek nem beszéltem, hogy ez engem mennyire zavar. Gondoljátok, úgy jobb lenne? Anyukámmal jó a kapcsolatom, de kicsit szégyenlős vagyok ezzel kapcsolatban. Apukámmal soha nem beszéltünk ilyenekről, szerintem ő bele sem gondolt abba, hogy nekem akár lehetne barátom. Még kisgyerekként kezek. Olyan barátnőm nincs, akivel ezt megtudnám beszélni. Apukám barátnőjével tök jó beszélgetni(elváltak a szüleim), de nekem olyan fura lenne vele erről beszélni, de nincs is olyan alkalom, hogy apám ne lenne ott, szóval... nem tudom mit tegyek, ezért is ide írtam ki.

Olyan szerencsétlennek, bénának érzem magam. Sajnos nem látok esélyt arra sem, hogy a közeljövőben lesz barátom. Az iskolából nincs senki, aki tetszik, vagy aki tetszik, azt nem érdeklem. Iskolán kívül sem volt semmi, akárhova mentem. Ismerősök között sincsenek nagyon fiúk (értem ezt úgy, hogy valamilyen rokonnak, ismerősnek a fia). Tanácstalan vagyok és egyre boldogtalanabb.

Légyszi, ne trollkodjatok és olyanokat ne írjatok, hogy nekem még tanulnom kéne és nem kéne ezzel foglalkoznom (jó tanuló vagyok egyébként). Akinek tanácsa, véleménye vagy saját tapasztalata, története van, azt megköszönöm, ha leírja.


2017. nov. 9. 15:54
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ja, és köszönöm, de nem kérek társkeresési ügyben privát üzeneteket, mert nem itt szeretnék ismerkedni.
2017. nov. 9. 15:58
 2/12 anonim ***** válasza:
Lila a hajad?
2017. nov. 9. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem. :D
2017. nov. 9. 16:19
 4/12 anonim ***** válasza:
Az első egyből levette a lényeget:D
2017. nov. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Soha nem volt barátom,de mégcsak randim sem.Manapság sokkal nehezebb ismerkedni,pláne megbízható partnert találni.Van időd,ne akard görcsösen,járj el házibulikra stb,de ne menjen azért a tanulás rovására.A karriered az,ami akkor is ott lesz veled,amikor épp más nem.
2017. nov. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
54%
Én mindig úgy voltam vele, hogy szerelmet nem keresni kell, majd úgy is rád talál és akkor lesz a legszebb. Magad ne hasonlítgasd senkihez, várjál csak egyszer úgy is lesz valakid. :)
2017. nov. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
hát hallod ásd el magad...
2017. nov. 9. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Hát olyan is van, hogy egy lány olyan szép, hogy ne mernek hozzá odamenni. Meg olyan is, hogy egy nő bár szép, de nem viselkedik nőiesen, nem éli meg a nőiségét, "csak" ember. Bár rád ez valszeg nem igaz, ha megszólítanak az utcán.

Én fiúként nagyon szenvedtem ilyen koromban az egyedülléttől. Sokan vannak vele így és 15 évesen ezt elég tragikusnak éli meg az ember, mert még nem biztos, hogy valaha sikerülhet. Legalább is ezt gondolják sokan magukban, hogy ők vajon képesek e szeretni, kéepsek-e kapcsolatban lenni, lehet-e őket szeretni. Tehát nagy a tét! :-) De a szövegedből úgy tűnik, hogy Te nagyon is képes leszel erre, tehát már most lehet önbizalmad! :-)

Ha valakivel az ismerőseid közül mégis tudnál erről beszélni, az jól esne neked. Ha anyukáddal, és jól is sikerülne, akkor még közelebb is kerülnétek egymáshoz.

Az teljesen érthető, hogy zavar, hogy a többieknek intenzívebb az életének ez a része.

Azt lehetne, hogy minél több helyen fordulsz meg, ahol új és új emberekkel találkozhatsz, lehetőleg több félével.

Ha az ember új emberek közé megy, mindig egy tiszta lappal indul, és kicsit kipróbálhat más viselkedési módokat, pl. lehet kicsit bátrabb, mint azok körében, akik elkönyvelték kis önbizalmúnak.

Az érdeklődési köreid mentén is próbálhatnál menni helyekre, ha pl. van annak valamilyen klubja, közössége, ami téged érdekel.

Az önbizalom nem csak a párkapcsolatból fakad, hanem abból is, ha az ember elindul valami felé, foglalkozik azzal, ami érdekli, építi magát, fejleszti. Ezen az útján találkozhat hozzá hasonlókkal is.

Sport, könyvtár, virágkötés, kirándulás, Facebook csoportja a kedvenc zenekarodnak, stb.

A lényeg, hogy csinálj dolgokat, amik érdekelnek, attól érdekesebb lesz az életed, és te magad is mások számára. Aktivitás! :-)

tán nem tévedtem nagyot...

44f

2017. nov. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nekem sem volt még, de nem érzem úgy, hogy bármiről is lekéstem volna. 17/L
2017. nov. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Üdv a klubban. Én 28F vagyok, és sose tetszettem/kellettem igazán senkinek.
2017. nov. 10. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!