Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan szerezhetem meg a TAJ...

Hogyan szerezhetem meg a TAJ kártyát?

Figyelt kérdés

Sziasztok, Szlovákiából fogok Budapestre költözni. Már tudom, hogy kell megszerezni a lakcimkártyát, adókártyát, de nem igazán tudom, hogy kell megszerezni a TAJ kártyát. Pl. hol, milyen dokumentumokra lesz szükségem, stb.


(Az ilyen "ne gyere" kommenteket hanyagoljuk.)


Köszi előre is!



márc. 28. 22:31
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
Ha már megvan a munka/ iskola, ők gyorsan el tudják intézni. Ha magadnak akarod, akkor rengeteg pénz és idő.
márc. 29. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A suli csak távoktatásos, az ebben nem fog tudni segiteni, az állas, amit kinéztem pedig ezt válaszolta, "Az adószám igénylésben tudunk segíteni, de a TAJ kártyát egyéni úton kell igényelni, mert arra nincsen lehetőségünk."
márc. 29. 06:54
 3/8 anonim ***** válasza:
Magyar állampolgár vagy?
márc. 29. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A munkáltatóddal ki kell töltetned egy megrendelőt, neked pedig egy igénylőlapot. Ezekkel bemégy a NEÁKba, de lehet kormányablakba is be lehet és beadod őket. Pár hét után a munkáltatódnak megküldik a TAJ számodat. TAJ kártyát majd csak azután fogod megkapni, hogy elkezdték fizetni utánad a járulékot. (Az első fizetésed után).


Másik módszer, ha magad után fizetsz, de az úgy indul, hogy be kell fizetned 2 évi járulékot.


[link]

[link]

márc. 29. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
3/ Nem, Szlovák állampolgár vagyok.
márc. 29. 08:26
 6/8 anonim ***** válasza:
71%
Érdeklődj egy kormányablakban.
márc. 29. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha szlovák állampolgár vagy, akkor csak a munkáltatód tudja elintézni.
márc. 29. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Menj be egy kormányablakhoz ott felvilágosítanak.
márc. 30. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!