Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Venni szeretnék egy pitbullt,...

Venni szeretnék egy pitbullt, és kérnék róla véleményeket, akinek van ilyen fajta csak attól. Ha normálisan szeretetben nevelem, akkor nem lesz agresszív? 22F

Figyelt kérdés

2013. máj. 21. 09:05
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/71 anonim ***** válasza:
100%

Egy szóval nem mondta senki,h ütni-verni kell a kutyákat, ez valóban erőszakhoz vezethet.

De a nevelés hiánya is! Ha képtelen vagy megnevelni a kutyád és ő fog döntéseket hozni, ez is oda vezethet! Szeretheted őt bármennyire is!

Sajnálom, h halvány gőzöd nincs arról, h miről beszélünk :(

2013. máj. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/71 anonim ***** válasza:
100%

"láttam pár videót amikben "szeretetre méltó" pitbull, mindenféle gondolkodás nélkül letámadja az embert, és másik kutyát is..."


Erről beszélek!!!!És nem csak a veréstől lehet ilyen egy kutya, hanem azért is, ha nem a gazda irányítja a kutyát és a kutya úgy érzi, meg kell védenie a gazdáját és a kutya hoz döntéseket kit harap meg és kit nem. Optimális esetben a kutya nem hoz ilyen döntést, de ha a gazdája képtelen határozottan, következetesen nevelni/irányítani a kutyát, akkor meg fogja tenni.Ezen van a hangsúly, ezt próbálom veled megértetni.

2013. máj. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/71 A kérdező kommentje:
rendben, ne haragudjatok, valóban nem volt még ilyen fajta kutyám, és picit lehet hogy buta vagyok hozzá.. egyébként itt akinek va n a kérdezők között, majd priviben szívesen felvenném valakivel a kapcsolatot hogy ellásson jó tanácsokkal.
2013. máj. 21. 11:13
 24/71 anonim ***** válasza:
100%

Én azt tudom tanácsolni, hogy mielőtt magadhoz vennéd a kutyust (és ez nem csak erre a a fajtára vonatkozik) készülj fel rá minden tekintetben. Ne akkor kelljen utána járnod hol is kezd a nevelés mikor már ott van a kutyus és nem érted miért piszkít folyton a szőnyegre (csak példa volt). Én személy szerint Cesar Millan könyveit nagyon ajánlom, szerintem minden kutyatartónak alapmű, ha e mellé a sorozatból is meg tudsz nézni részeket nagyon sok információt megtanulhatsz amire szükség van a kutyaneveléshez. Személy szerint azért is merem őt ajánlani, mert a ,,kedvencei" a pitbull-ok, aki végig kísérte a műsor alatt (Daddy) ő is pitbull volt.

Nekem keverék kutyám volt dobermann-pitbull, róla csak azt tudom mondani, hogy annál játékosabb, vidámabb, barátságosabb kutyát sose láttam. Sose viselkedett agresszívan emberre főleg nem, csak akkor mutatott agressziót ha egy kutya mindek akart megtámadni (hozzáteszem 2 ilyen eset volt, az egyik esetnél pont egy pitbull akart édesanyámnak nekimenni a parkban de a kutyánk időben közbelépett. A gazdája mikor megjelent bekötözött kezekkel mondta h őt is a kutyája harapta meg és ő ugyan nem segít a szétválasztásukban...)

Lényeg a lényeg a nevelésen múlik. Bármilyen fajtájú kutya, elsősorban kutya. Minden azon múlik, hogy megfelelő energiaszintű kutyát válassz, mert csak azt fogod tudni következetesen nevelni magad mellett.

2013. máj. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/71 anonim ***** válasza:
100%
Nincs esetleg a közeledben egy jó kutyaiskola, ahol meg tudnának tanítani mindenre? Hatékonyabb lenne, mint internetről tájékozódni.
2013. máj. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/71 anonim ***** válasza:
22%

KÖNYÖRGÖM a k*rva életbe ne okoskodjon már az akinek az életbe nem volt ilyen kutyája!!! írták hogy nem tündi-bündi kutya... honnan tudod? beszélgettél más emberekkel...:D tényleg nem egy öleb DE az emberrel szemben olyan mint egy falat kenyér! amikor a kisgyereket "megtámadja" akkor max az a veszély áll fent hogy a kölyök halálra neveti magát...

persze lehet másra is nevelni de ez minden kutyára igaz. de ennek a fajtának az alaptermészete csodálatos! természetesen ezt is nevelni kell mint minden kutyát. annyi különbséggel hogy ehhez (csak és kizárólag) egy erőskezű, határozott ember kell. ha ez megvan akkor minden amit leírtam az szó szerint igaz!

2013. máj. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/71 anonim ***** válasza:
100%

Azért álljon meg a bicikli, kemény kéz kell hozzá de nem kell verni...

Nálunk 1-2* kapott ki de akkor se lett megverve...

A kettő között én személy szerint jelentős különbséget érzek.

Ekkor kapott 1-2 maflást és kész ha rossz volt akkor az orrára lett koppintva vagy a seggére lett vágva ennyi...

DE ha olyat fogsz ki akkor egyrészt ezt meg se érzik ezek a kutyák, itt inkább a lelki tényezőkön múlik a dolog, itt kapcsolodik be a 2. pont (az orra koppintást nagyon nem szeretik az nagyon érzékeny nekik úgyhogy ésszel és tényleg csak koppints oda neki)

Másrészt meg neked kellene a falkavezérnek lenned akkor ugye megint nincs probléma.

Arra mindenképpen szoktasd rá hogy bármikor elveheted tőle a kaját/játékot, ebből előfordul baleset. Nállunk spec kotonyászhatok a szájában a szájából is kivehetem a falatot mégse harap meg.

Ha netán megakad valami a torkán akkor azért az is hasznos hogy viszonylag gond nélkül turkálhatsz a szájában és kiveheted a csontot vagy akármit, habár ilyen helyzetben még szerencsére nem voltam, lehet nem lenne ennyire készséges de mindenképpen más a helyzet.

2013. máj. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/71 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok azt el is felejtettem írni hogy a veréssel csak elrontani lehet a kutyát a fegyelmezés persze kell, nálam is le lett picit kapatva és mindenkire ugrál meg játszana mindenkivel ilyenkor nem hallgat rám, most ezen vagyok hogy ezt javítsam.
2013. máj. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/71 anonim ***** válasza:
100%

Még mindig én vagyok :D

Nevelni/megrendszabályozni a kölyök kutyát úgy kell hogy a grabancánál kicsit megrángatni, az anyja is így rendszabályozta...

Ütni meg kifejezetten nem ajánlatos továbbra sem, nem is értem páran hogy gondolták ezt.

2013. máj. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/71 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Először leírod, hogy nem tudod, hogy kell fegyelmezni a kutyát, mert ütni-verni nem akarod, aztán leírod, hogy ütésen-verésen kívül más technikák is vannak. Ez ellentmondás, bevallod, hogy nem tudod ezeket a technikákat :D :D :D

Kérlek, ne pitbullal kezdj!!! Egy együttműködőbb, kezdők számára is ajánlottabb fajtát válassz, akivel 12-14 hetes kora után eljársz oviba, majd suliba, naponta sétálsz, stb-stb...majd pár év múlva, ha szépen felnevelted ezt a kutyust, tapasztaltabb leszel és talán készen fogsz állni egy pitre is :)

2013. máj. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!