Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó választás a dalmata?

Jó választás a dalmata?

Figyelt kérdés

Fogok kapni egy dalmatát. Azt hallottam, hogy önfejűek, de ha a gazdi következetes akkor ez elkerülhető. Viszont örök kölyök, aminek én nagyon örülök, meg annak, hogy családszerető, szereti a gyerekeket (engem), és nagyon mozgékony, aminek én úgyszintén örülök, mert szeretem az ugrálós kutyákat, akik imádják a sétákat, a játékot.


Lehet, hogy a dalmata nem a legjobb első kutyának, csak érdekel, hogy milyenek (ha már ilyen kutyám lesz)!

Semmi megjegyzéstől nem választok más kutyát, akkor se, ha egy dalmata megevett egy embert! :) Szóval ragaszkodomk ehhez a kutyushoz.


Főleg olyanok válaszát kérdezem, akiknek már volt ilyen kutyája, esetleg tenyésztő!



2013. szept. 15. 15:10
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
50%

A kérdező kommentje:és még 1500 helyről láttam, hogy társaságkedvelő, gyerekszerető, okos, kedves kutyus.

És élőben hányat ismersz személyesen? Közelről?

2013. szept. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 Akiteki ***** válasza:
70%

A vikipédiába mindenki azt ír, amit akar. Attól még nem muszáj elhinni.

Én is ismertem néhány dalmatát, hozzájuk képest az önfejű husky vagy egy basenji nevelése sétagalopp.

Még csak véletlenül sem akarja azt csinálni, amit elvárnak tőle.

Nem véletlen, hogy a mutatós kinézete ellenére sehogy nem akar divatba jönni. :)

2013. szept. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
72%
A dalamata fajtamentés oldalát olvasgasd,ott a valóságot találod meg,nem egy általános leírást.Akár még tanácsokkal is ellátnak,ha kéred.
2013. szept. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
komolyan egy wikis bejegyzés szolgál neked alapul ?? Na ne. És melyik tenyésztőtől szerzitek be a kölyköt?
2013. szept. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 A kérdező kommentje:
nem tudom, nem most fogom megkapni
2013. szept. 15. 15:38
 16/44 A kérdező kommentje:
és eszem ágában sincs kidobni, nem vagyok falusi cigány öregasszony!!! van nyulunk macskánk volt halunk, és mondhattok bármit
2013. szept. 15. 15:41
 17/44 anonim ***** válasza:
100%

"és mondhattok bármit"

Tudod az a helyzet, hogy ha tanácsot kérsz, azt jogodban áll nem megfogadni, ahogy ezt meg is ígérted az elején. Ennek ellenére, ha így reagálsz arra, ha az emberek segíteni próbálnak, és tanácsokat adnak, akkor ne csodálkozz, ha utána otthagynak a fenébe (ha előtte nem kevernek le egy pofont, hogy észhez térj).

2013. szept. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
Jobb ha tudod,a cigányasszony nem dalmatában utazik,kettő,amikor az észt osztották te is ugyanabban a sorban álltál.Jó,hogy kérdezel,de számolj azzal,hogy nem a neked tetsző válaszokat kapod.Nem a rosszindulat miatt,hanem mert ezzel kell számolnod.
2013. szept. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
42%
Azt azért elárulod, miért ragaszkodsz ennyire a dalmatához? Csak mert ugye a jelleme nem olyan mint hiszed. Akkor a külleme tetszik? Kerti dísznek kell, hogy 15 évig nézd? Ha meg nem hiszed el, hogy nem olyan a jelleme, amit mondunk, akkor miért tetted fel a kérdést? Hogy mindenkinek elmondhasd, hogy nem érdekel és csakazertis az lesz mert a wikipedia azt mondja? Téged nem is érdekel mások véleménye, csak ellenkezni akarsz. De higyjél csak a wikinek amit lehet, hogy olyan írt aki nem látott még dalmatát, mint nekünk akiknek több tíz éves kutyás tapasztalatunk van. Szóval miért is ragaszkodsz hozzá? A külleme miatt?
2013. szept. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
100%
Én a dalmatamentésnél ( [link] ) segédkeztem mint szállító és ideiglenes. Első kutyának egyáltalán nem javasolnám, mert csalódás érhet. A vizslához hasonlítanám a természetét. Kicsit ideggyengék, erőszakosak, de volt köztük kedves is. Mind szeretett szövegelni, nyüvögni. A körmük hosszúra nőtt, amitől idegbajt kaptam, de komoly neveléssel, helyesen megválasztott kutyasuliba járatással meg lehet oldani a problémákat már fél éves kortól.
2013. szept. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!