Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó választás a dalmata?

Jó választás a dalmata?

Figyelt kérdés

Fogok kapni egy dalmatát. Azt hallottam, hogy önfejűek, de ha a gazdi következetes akkor ez elkerülhető. Viszont örök kölyök, aminek én nagyon örülök, meg annak, hogy családszerető, szereti a gyerekeket (engem), és nagyon mozgékony, aminek én úgyszintén örülök, mert szeretem az ugrálós kutyákat, akik imádják a sétákat, a játékot.


Lehet, hogy a dalmata nem a legjobb első kutyának, csak érdekel, hogy milyenek (ha már ilyen kutyám lesz)!

Semmi megjegyzéstől nem választok más kutyát, akkor se, ha egy dalmata megevett egy embert! :) Szóval ragaszkodomk ehhez a kutyushoz.


Főleg olyanok válaszát kérdezem, akiknek már volt ilyen kutyája, esetleg tenyésztő!



2013. szept. 15. 15:10
1 2 3 4 5
 41/44 anonim válasza:
63%
Nagyon jó választás, családszerető, könnyen fegyelmezhető, gyerekbarát eb.
2014. jan. 10. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/44 anonim válasza:

Van már dalmatád?

Én is csak jót tudok mondani. Amig "gyerek" addig valóban bolondos volt nekünk is (de pont úgy a többi fajtánk is ami már volt). DE aztán egy igazi drága családtaggá változott, akit mindenki imádott. Kedves, emberszerető, játékos, kis falánk, aranyos... Nagyon megsirattuk amikor elment. Most újra várjuk hogy már hozhassuk haza a legújabb dalmatánkat. Alig birjuk kivárni. :)

Én sem szeretem az olyan hozzászólókat, akik anélkül nyilatkoznának hogy saját tapasztalatuk lenne....

2014. júl. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/44 anonim válasza:
Szia igen,szerintem is családcentrikus okos stb. azok a kutyak akiket a fentiek írtak azok vagy nem foglalkoztak vele vagy nem volt kutyák/emberek közelébe sokat és agresszívak lettek.Nagyon okos ha következetesen tanitod és megatanitod neki hogy te vagy a falkavezer én már találkoztam min 20 dalmataval és a gazdák jók voltak a kugya is jó lett.Nem agresszív nagyon okos és még a 5 éves kistesomat se loktek fel odamentek megnyalogattak azt uccu neki játszottak tovább ez az én véleményem remélem tudtam segíteni igen nem a legjobbb első kutyának de a kutyasuli már 9 hetes korában min.elkel kezdeni tanítani különben a fejedre nő.
2015. dec. 5. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/44 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon köszönöm, de már van kutyánk 1 éve :) Egy bolognese szuka kutyus, a kinézetéhez képest elég vérmes, ugat az idegenekre de a családját nagyon szereti ♥
2015. dec. 28. 01:05
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!