Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó választás a dalmata?

Jó választás a dalmata?

Figyelt kérdés

Fogok kapni egy dalmatát. Azt hallottam, hogy önfejűek, de ha a gazdi következetes akkor ez elkerülhető. Viszont örök kölyök, aminek én nagyon örülök, meg annak, hogy családszerető, szereti a gyerekeket (engem), és nagyon mozgékony, aminek én úgyszintén örülök, mert szeretem az ugrálós kutyákat, akik imádják a sétákat, a játékot.


Lehet, hogy a dalmata nem a legjobb első kutyának, csak érdekel, hogy milyenek (ha már ilyen kutyám lesz)!

Semmi megjegyzéstől nem választok más kutyát, akkor se, ha egy dalmata megevett egy embert! :) Szóval ragaszkodomk ehhez a kutyushoz.


Főleg olyanok válaszát kérdezem, akiknek már volt ilyen kutyája, esetleg tenyésztő!



2013. szept. 15. 15:10
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
Pont a minap láttam egy dalmatát, és elgondolkoztam azon, hogy miért nem egy elterjedt, népszerű fajta. Ránézésre jópofa, egyedi a külseje, a Disney meséről nem is beszélve... De így már értem :/
2013. szept. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:

Habitusban a vizsla és a dalmata között nincs jelentős különbség. Az, hogy támadjon és izgága legyen ahhoz egy béna gazdi is kell aki inkább elnézi azt, hogy a kutyája randalírozzon, mint az, hogy elvigye szakemberhez - rendszeresen, pénzért. Oké, ez még nálunk nem divat, de remélem az lesz. Ha valaki tényleg szereti a kutyáját, az ne abban álljon, hogy megeteti és elviszi időnként sétálni, hanem következetesen tanítja és neveli. Ha kell órák hosszat ismétli és ismétli. Ha kell lezavarja az ágyról kő keményen, ha kell lekever neki egy pofont ha erőszakos. Egy neveletlen vizsla ugyanolyan barom se hall-se lát, volt szerencsém vizslatalálkozón részt venni, nem éreztem magam biztonságban, egy kisgyerek meg még úgysem.


Első kutyának a dalmata tényleg merész választás lenne csak úgy simán. Ez csak akkor lehet jó, ha hetente elviszed kutyasuliba és helyreteszik, utána meg nem hagyod visszaesni, a megtanultakat gyakorlod vele. Akkor kifejezetten egy elegáns úri kutyává válhat szemben egy hibbant kergekutyával. Csak az a baj, hogyha valaki nagyon szereti a kutyáját, annak természetellenes a kemény, esetleg fizikai nevelés, így idővel a kutyája a fejére nő és elfogadja a gazdi ezt egy természetes állapotnak. Vagyis a kutya győzött.

2013. szept. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
Szerintem azért nem elterjedt, mert a vizsla nem csak magyar fajta, de vadász kutya is, elvileg jobban nevelhető. Gyakorlatilag nem mernék mérget venni rá. A dalmata hajlamosabb a szőr és bőrbetegségekre, allergiára a fehér bundája lévén és kicsit beteges, kényes fajta a vizslához képest. A belei sem működnek túl jól és a veséje kifejezetten érzékeny, 10-ből 7 emiatt pusztul el 10 éves kora előtt. A miénk is...
2013. szept. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek
2013. szept. 16. 17:09
 35/44 anonim ***** válasza:
100%
akkor most én jövök a pozitív jellemzéssel. Igaz, én már csak fényképekről emlékszem az anyukám dalmatájára, de azt biztos forrásból -anyukámtól- tudom, hogy azt csinálhattam vele, amit akartam. Az ő segítségével tanultam meg járni(ebből volt is probléma, mert nekem megfelelt a négy lábon való járás is :D), amikor még cumiztam, és kiejtettem a cumit a járókából, a kutya adta vissza, szó szerint. És vannak még ilyen aranyos történetek, DE. Anyukám tudta kezelni, két kisgyerek mellett is. Neki nem ez volt az első kutyája, talán ez is számított, talán csak a hozzáállása miatt, nem tudom. A lényeg, hogy ha akarod ezt a kutyát, tényleg akarod, akkor a wikin túlmenően is utána olvasol a fajtának, felkeresel egy tenyésztőt/megbízható dalamtatartót, és tanulsz. Nekem is így volt, elsőkutyásként olyan fajtát választottam, ami miatt már temettek az ismerősök, meg itt gyakorin is páran, de nem érdekelt, mert én akartam azt a kutyát. Most már két éves, és köszönjük szépen, jól megvagyunk. Következetesség, türelem, és sok-sok lelkierő kell az ilyen önfejű kutyákhoz, de egyik sem egy ördög szarvakkal.
2013. szept. 17. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:

Butaság, hogy nem szereti a gyerekeket a dalmata. Nekünk van, ha sokat van gyerekkel, megszokja, ugyanúgy, mint bárki mást. Inkább az idegeneket nem szereti, ha még nem is látja, már a szagukat sem. Onnan tudjuk, hogy volt a postás, mert a kutya ugatni kezd, pedig a ház mögött van a kertben, nem láthatja, mégis tudja. Idegenekkel ugyanígy van. Nagyon jó házőrző, de csak ugat, sosem harap :)

Eleven, azt tény, de annyira nem vészes. A mi kutyánk például úgy vezeti le a feszültséget, hogy van egy kijelölt útvonala a kertben, kijárta magának, és ott szaladgál körbe-körbe :)

Kisgyerekkel max. akkor lehet gond, ha a dalmata nagyon ki akarja fejezni a szeretetét és túlzásba esik.

Az önfejűsége se vészes. Tudja, hogy ha azt mondom neki, üljön le, le kell ülnie. Ha nem akar, nyöszörög egy kicsit, de azért megcsinálja.

Szerintem ne akadályozzon meg benne ez, ha tényleg dalmatát szeretnél. Akit ismer kiskorától, aki sokat van vele, azt imádja, legyen kicsi vagy nagy.


A fentieknek meg üzenem, hogy ha másoknál láttak dalmatát agresszívnak lenni, idegeneknél, az azt jelenti, hogy jól működik a kutya, óvja, félti a gazdáját. A miénk is ugat, ugrál, ha idegent lát. Ez a dolga, de a gazdájával teljesen más.

2013. okt. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:

Fú utolsó, jól megmondtad ! :D

Ha a kutya bevédi a gazdáját idegenekkel szemben, az annak a jele, hogy a kutya magát tartja a család vezetőjének, az alfának a falkában. Az meg, hogy a kutya körbe körbe rohangál a kertben... Esetleg mozgatni kéne, akkor nem kattanna be és rohangálna fel, alá. Utána kéne olvasni a kutya nevelésnek, aztán ajánlgatni másnak a fajtát.

2013. okt. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:

Nincs bekattanva, rengeteg helye van a kertben, sőt, sétáltatjuk is az utcán. Csak nyugodtan sétálgat a kijelölt útvonalán. És szerintem a kutyának az a dolga, hogy ugasson, ha idegen jön. Ezért tartjuk házőrzőként. Ezt a dalmata megcsinálja.

Ezzel lehet kötözködni, persze, mindenbe bele lehet kötni, az élő fába is, de értelme nem sok van, kedves utolsó.

Úgysem te döntöd el, hogy lesz-e a kérdezőnek kutyája vagy sem. Ahogy valószínűleg dalmatád sem volt soha. Egyáltalán nem képzeli magát "alfának", nem olyan a viselkedése. Ez egyéniség kérdése is.


Embert pedig nem eszik, nem is harap meg senkit, nehezen lehetne őt agresszívnek nevezni, ahogy fentebb tették.

Nem egyszerű kutya, ezt nem is állítottam. De nem tudom, milyen alapos köt belém egy olyan, aki valószínűleg tényleg csak a kerítésen keresztül látott dalmatát ugatni.

2013. okt. 11. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim válasza:
Én is pozitív tapasztalatokat osztanék meg. Nekem is va
2013. dec. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim válasza:
Nekem is van 2 dalmatám és nem voltak gyerekekhez szoktatva mégis nagyon szeretik a a gyerekeket. Szófogadók, és nekem is első kutyák. Én is ragaszkodtam a dalmatához. És nem bántam meg nagyon sok szeretetet kapnak, de többet is adnak vissza. Semmi pénzért nem válnék meg tőlük. Nagyon jó házőrző és jelző kutyák. Nem támadnak, csak megugatják az idegenek. De ha valaki bejön hozzánk azonnal játszani kezd vele.
2013. dec. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!