Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó választás a dalmata?

Jó választás a dalmata?

Figyelt kérdés

Fogok kapni egy dalmatát. Azt hallottam, hogy önfejűek, de ha a gazdi következetes akkor ez elkerülhető. Viszont örök kölyök, aminek én nagyon örülök, meg annak, hogy családszerető, szereti a gyerekeket (engem), és nagyon mozgékony, aminek én úgyszintén örülök, mert szeretem az ugrálós kutyákat, akik imádják a sétákat, a játékot.


Lehet, hogy a dalmata nem a legjobb első kutyának, csak érdekel, hogy milyenek (ha már ilyen kutyám lesz)!

Semmi megjegyzéstől nem választok más kutyát, akkor se, ha egy dalmata megevett egy embert! :) Szóval ragaszkodomk ehhez a kutyushoz.


Főleg olyanok válaszát kérdezem, akiknek már volt ilyen kutyája, esetleg tenyésztő!



2013. szept. 15. 15:10
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
100%

Ja, mégvalami.

A dalmaták bélrendszere nem igazán jól alkalmazkodott, így 10.ből 9 pukizik, méghozzá jó büdöseket. Semmilyen kajával vagy gyógyszerrel ezt nem lehet korrigálni. Ha érzékeny vagy a szagokra, akkor lakásban elviselhetetlen, rövid szőrű kutya lévén télen meg csak bent tartózkodhat...

2013. szept. 15. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 SueLee ***** válasza:
91%

Nekem a második kutyám volt dalmata. ( Az első magyar vizsla volt - habitusban ugyanaz) Az tény, hogy makacsak, önfejüek, lükék és roppant haspókok. DE. Mindez a kellő hozzáállással, neveléssel kordában tartható. Szerintem nagyon jó kis kutyafajta. Hebrencs de szerethető. Ezt nem csak azért írom, mert szerettem a kutyám, volt nálam ideiglenesen is fajtamentéstől. Azok leadott, befogott kutyák voltak. Nem volt egyik se megnevelve. Viszont foglalkozás után megváltoztak. Az aki csak azért ír le egy egész fajtát, mert vannak olyan buta ebtartók, akik nem megfelelően kezelik a kutyájukat, ugyanolyanok, mint az általuk bírált gazdák.

A dalmata nagy mozgásigényű, tanítható - következetes és határozott hozzáállással, kedves kutya. Járj vele kutyaiskolába és nem lesz semmi gond- csak ne Alpába- az ő módszerük abszolút nem a dalmatákhoz való- ezt egy ismerősöm példájából okulva mondom.

2013. szept. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
Jó, hát az Alfába csak olyanok járnak, akik nem voltak előtte máshol. Tanításra jó - egy kicsit - de nevelésre nem.
2013. szept. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 SueLee ***** válasza:
2013. szept. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 SueLee ***** válasza:
2013. szept. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
100%

Kb. másfél éve, mikor még úgy nézett ki, hogy belefér az életembe még egy kutya, én dalmatában gondolkodtam. Igazából azért, mert a vizslánál kicsit energikusabb, kevésbé munkakutyát akartam, de nekem voltak vele munka céljaim is hobbi szinten.

Nekem nagyon szimpatikus lett a spotted angels kennel, leveleztem is kicsit a tulajdonosával. Ha gondolod vedd fel vele a kapcsolatot, biztosan szívesen válaszol a te kérdéseidre is, az enyémekre szívesen tette.

Illetve érdemes elolvasni az írását a fajtáról:

[link]

2013. szept. 15. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
91%

Azt kérdezted,hogy "jó választás a dalmata?"

Erre bárki bármit írhat,nem fogadod meg,mert te ragaszkodsz a fajtához? Ha biztos lettél volna benne akkor nem tetted volna fel a kérdést.Vagyis bizonytalan vagy.


Mindenkinek szíve joga eldönteni,hogy milyen fajtát szeretne,DE legyen tisztában a kutya jellemével! Nem véletlenül nem ajánlják első kutyának.

Ha nem vagy hozzá elég határozott,következetes akkor bizony a fejedre fog nőni.

Nézz még utána a fajtának és beszélges tenyésztőkkel!


Nekem nagy vágyam volt egy Ausztrál juhász utána olvastam bevallom engem külsőre fogott meg legjobban.De mivel frisbiztem volna vele jó,hogy pörgős kutya.Viszont elbeszélgettem egy Ausztrál juhász tenyésztővel és egy gazdival is mindent megkérdeztem.És rájöttem,nem biztos,hogy ez a fajta nekem való.

Sokat gondolkodtam mérlegeltem a dolgokat és inkább úgy véltem,hogy hagyom ezt a fajtát.Engem sem lehetett lebeszélni róla az eljén.

De a tenyésztőnek hiszek mivel nem most kezdte a kutyázást és minden tapasztalatát elmondta.Nem csak a jókat,hanem a rosszakat is.


Szóval én azt javaslom keress fel egy tenyésztőt,kérdezz meg tőle mindent ami érdekel,te elmondod mit tudnál neki nyújtani stb. Ha utána is úgy érzed kell neked ez a fajta akkor csak rajta.Mellesleg a tenyésztőt is kérdezd meg,hogy hogyan látja te megfelelnél-e.Én is megkérdeztem és semmiben sem hazudtam meg mondtam,hogy napi 8 órát lenne egyedül és az sem biztos,hogy a kutyának minden nap megtudom adni a 2,5-3 óra intenzív mozgást.

Ha neki hazudsz akkor magadnak is.

Gondold át,nem a kutya akart téged hanem TE őt! Így ha vmit gond lesz vele,te leszel a hibás!


Én nem akarlak lebeszélni,mert ki vagyok,hogy megmondjam ezt neked.Csak arra kérlek szakemberekkel vagyis tenyésztőkkel beszélgess el!


Jól gondold át!


U.i : amit írtál az nem a dalmata fajta jellemzése!

2013. szept. 15. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, aki normálisan válaszolt, annak is aki nem javasolna dalmatát, de legalább normálisan mondta el.
2013. szept. 15. 17:34
 29/44 anonim ***** válasza:

A kutyák még fajtán belül is különbözőek, a jellemzés mindig csak nagyvonalú. (olyan, mint amikor azt mondják, minden cigány bűnöző, koszos és büdös és ingyenélő - mindig vannak üdítő kivételek) Rengeteg múlik azon, hogy pici korától neveled, vagy egy sosem neveltet fogadsz örökbe és próbálod alakítani. Utóbbi eset kétesélyes, mert rengeteg mindentől függ, ugyanúgy ahogy egy kölyköt is el lehet rontani ha rossz suliba viszed vagy nem vagy következetes.

A tenyésztő úgyis azt fogja mondani amit hallani akarsz, mert az az érdeke, hogy eladja. Inkább olyanokat kérdezz akik tartják is és élőben láthatod. A hajógyári szigeten hétvégenként csapatosan sétáltatnak dalmatákat, ott láthatod, mennyire jól neveltek vagy nem, de még ez sem lehet irányadó. Az jó, ha valaki bele van esve egy fajtába, de a valóság csalódásokhoz vezethet, aminek részben te magad lehetsz az okozója az engedékenységgel, félreneveléssel. A dalmatát kötelező jó kutyasuliba vinni (lásd belinkelt videók), különben csak egy ugri-bugri állat lesz, akit 3 hét múlva megunsz és csak konfliktusaid lesznek a kutyasétáltatásnál és a szomszédokkal vagy akár a szüleiddel. Az Alfa kutyasuli féle iskolákat egy ilyen vehemens típusnál én sem javaslom, mert kikerülve csak tetéződhet a baj ha más kutyákkal összekerül.

2013. szept. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
50%
Az egyik barátom is damatát választott második kutyának.Az első kutyja egy rottweiler volt, vele nem volt baj, de a dalmatája valami iszonyat.Egésznap pörög (pedig agilytizik meg frizbizik is vele a napi több óras séta és futtatás mellett), nem szereti, ha simogatják, a biciklisekre, futókra vadászik, szinte mindenre ugat, mikor kutyákkal játszik hajlamos bedurvulni vagy verekedést szítani, nagyon domináns, nehéz tanítani és ha valamit meg is tanul nem mindig óhajtja végre hajtani, a gyerekeket kifejezetten utálja pedig próbálta a gazdája gyerekhez szoktatni. Szóval semiképen nem ajánlom első kutyának gyerek mellé, mert lehet, hogy most még határozottnak érzed magad, de nem biztos, hogy elég vagy egy dalmatához. Most gondoljbele, hogy kicsinek cuki, de ha felnő akár meg is támadhat, ha nem tetszik neki valami. Esetleg választhatnád még a magyar vizslát ő ugyan nem pöttyös, de nagyon gyerekszerető, egyszerű tanítani ( bármit megtanul pillanatok alatt és szívesen végre is hajtja), nagy mozgás igényű
2013. szept. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!