Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tilos kutyának farkát le,...

Tilos kutyának farkát le, fülét felvágatni?

Figyelt kérdés
Azt hallottam bevan tíltva. De, én szeretnék egy dobermann kutyát. Aki szerintem úgy nézki igazán szépen. Ismerösöm azt mondja, lehet hogy tilos, de nagyon sok állatorvos megcsinálja, és nem problémázik emiatt. Most akkor mi az igazság? HBa megcsináltatom, lecsuknak, vagy megbüntetnek?
2010. máj. 23. 20:17
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/80 anonim ***** válasza:
46%

Mi a francért akarod, hogy úgy nézzen ki a kutyád, ahogy te akarod??

Vagy válasz egy neked leginkább tetsző fajtát, vagy mi vágjuk le neked, azt amivel egyidős vagy.

2010. máj. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/80 anonim ***** válasza:
70%
Bocs de a véleményetek helyett nem lehetne a kérdésre válaszolni? Engem is érdekelne egy pontos válasz végre ócsárlás helyett!
2010. máj. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/80 anonim ***** válasza:
57%

Nekem bobtail kutyám van, nekik is általában le szokták vágni a farkát, de én nem vágattam, mert akkor kommunikálni sem tud szerencsétlen kutya.(a kutyafélék a fülükkel és a farkukkal tudnak kapcsolatot teremteni fajtársukkal).

Nemtudom, mi értelme van egy állatot így elrondítani...

2010. máj. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/80 anonim ***** válasza:
50%
Ez a csonkítás kib@szottúl barbár dolog. Nem tudom hogy bevan -e tiltva, de remélem igen.
2010. máj. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/80 A kérdező kommentje:
Figy, elhiszem hogy sokaknak nem tetszik, de most légszives, ne vitatkozzunk, értelmes válaszokat szeretnék, tudom, hogy 10 emberből 9 leordítja majd a fejem, hogy szegény kutya....stb. De, ha annyira rossz a kutyának, akkor miért így találtak ki sok fajtát?
2010. máj. 23. 20:29
 6/80 A kérdező kommentje:
És 7 ismerösömnek boxer kutyája van, levágva a farka, és nekem nem úgy tűnik, hogy sz.r lenne a kutyának...
2010. máj. 23. 20:30
 7/80 anonim ***** válasza:
51%
Ha az állatsoki azt monda, legális, akkor vágattasd le.
2010. máj. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/80 anonim ***** válasza:
56%
*doki
2010. máj. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/80 anonim ***** válasza:
44%

Harmadik, az én kutyám farok nélkül született. Tökéletesen megérti minden kutya, és még gyorsabban is fut mindenkinél. Ez miért van akkor? :) Mert butaság amit mondasz. És ezzel így van az apja is meg a tesói is akik hasonló helyzetben vannak.

Az álló füllel pedig jobban lehet kommunikálni mint a leffegővel.

De a kérdésre miért nem tudtok válaszolni? A felháborodásotok senkit nem érdekel.

2010. máj. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/80 anonim ***** válasza:
50%

Lehet,mert van olyan állatorvos,aki megcsinálja.

Azu ő fülét/farkát vágnám le érzéstelenítés nélkül,meg a csonkítást kérő "gazdákét".

Híres rotitenyésztő írt cikket erről az egyik kutyás újságban.

Azt írja,a kölykök a csonkítás után napokig sírnak,rosszul esznek,az anyakutya emiatt ideges és ez nem jó.

Náluk,mióta meghagyják a rotik farkát,nem tapasztalták ennek SEMMILYEN hátrányát,kamu,hogy gyakrabban sérül a farok.

2010. máj. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!