Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tilos kutyának farkát le,...

Tilos kutyának farkát le, fülét felvágatni?

Figyelt kérdés
Azt hallottam bevan tíltva. De, én szeretnék egy dobermann kutyát. Aki szerintem úgy nézki igazán szépen. Ismerösöm azt mondja, lehet hogy tilos, de nagyon sok állatorvos megcsinálja, és nem problémázik emiatt. Most akkor mi az igazság? HBa megcsináltatom, lecsuknak, vagy megbüntetnek?
2010. máj. 23. 20:17
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/80 anonim ***** válasza:
59%
Nekem soha nem lesz,nem is volt csonkított kutyám.
2010. máj. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/80 anonim ***** válasza:
49%
vágasd le ugy néz ki faszául és semmiben nem hátráltatja az életét
2010. máj. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/80 anonim ***** válasza:
49%

Itt nyugaton, ahol elek, termeszetesen mar be van tiltva, mivel barbar szokas. Ha Magyarorszagon meg nincs, nem sokara ott is be lesz. Magyarorszag az ittenhez kepest olyan, mint egy falu tele parasztokkal.

Miert igy talaltak ki egyes fajtakat, ha nem jo nekik? Mert az ember nem azzal torodik, hogy mi a jo a tarsanak, hanem azzal, hogy sajat maganak mi a jo.

Hogy-hogy a csonka farku es fulu kutyak is boldognak tunnek?

Aki ezt kerdezi, az nezze meg a kovetkezo videot es latni fogja, hogy meg igy is boldog tud lenni egy kutya, de az nem azt jelenti, hogy szant-szandekkal meg kell csonkitani!

http://www.youtube.com/watch?v=DqSga56kgi8&feature=related

Ezen a videon pedig az lathato, ahogyan segitettek rajta, es milyen vidam!

http://www.youtube.com/watch?v=ZfyF6G_UhR0&feature=related

Megcsonkitva is lehet boldog a kutya, de megnehezul a kommunikacios kepessege a tarsaival, de ami a legfelhaboritobb az az, hogy folosleges mutet, semmi ertelme nincs es a kutya nem valaszthat!

Barbar es undorito, remelem a vilag minden pontjan be lesz tiltva. Szerencsere nem kell Magyarorszagon lennem es megcsonkitott kutyakat latnom nap mint nap.

Itt ez teljesen elitelendo kegyetlenseg.

2010. máj. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/80 anonim ***** válasza:
32%
Utolsó te vagy az undorító! Azok a kutyák nem boldognak tűnnek hanem AZOK IS! Tudod vannak olyan kutyák, SOKAN, akik farok nélkül születnek! És aki őket rondának vagy selejtesnek tartja az nem szereti igazán a kutyákat és nagyon megsérti a gazdájukat! Az én kutyám is ilyen és teljesen boldogan él, versenyeket nyer és mindenkivel tud kommunálni! Szóval gondold meg mielőtt mondasz valamit mert nincs jogod más lelkébe gázolni! Vagy tán az ilyen kutyának nincs létjogosultsága? Altassam el mert nincs farka?
2010. máj. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/80 anonim ***** válasza:
70%

Ennyire hulye vagy, tenyleg? Nem vagy kepes szoveget ertelmezni? Nem mondtam, hogy a kutya ronda es el kell altatni, hanem azt mondtam, hogy foloslegesen nem szabad megcsonkitani.

Vannak csonkan szuletett kutyak, akik annak ellenere boldogok, szoval nem erdemes elaltatni.

De az, hogy szant szandekkal megcsonkitasz egy kutyat, mondvan, hogy "Ahh ugyis tuleli es boldog lehet", hat ez a barbarsag.

Es kerlek, tanulj meg irni, olvasni, szoveget ertelmezni es EMBERKENT GONDOLKODNI.

2010. máj. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/80 anonim ***** válasza:
43%

Es kerlek, gondold at, mielott valaszolsz a kommentemre, mert ha meg olvasni sem tudsz, akkor esetleg abba a hibaba esel, amibe estel is, hogy osszehordasz minden ertelmetlen hulyeseget.

En nem latok a soraim kozott egyet sem, ahol azt irtam, hogy a csonkan szuletett kutyak rondak es el kell oket altatni.

Inkabb azt mondom, hogy azt a gazdat kellene elaltatni, aki megcsonkitja a kutyajat.

2010. máj. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/80 anonim ***** válasza:
40%
Te beszélsz butaságokat mert a kutyának ebből egyetlen hátránya sem származik, sem kommunikáció se semmi! Neked nincs ilyen kutyád, nem tudhatod milyen ő maga és milyen vele az élet, meg az ő élete! Csak okoskodsz tapasztalat nélkül! Csak annyi hogy kicsit kellemetlen nekik... Felteszem pl egy szuka ivartalanítása ezerszer kellemetlenebb és fájóbb a kutyának. És lehet hogy számodra van értelme de a kutya EZT NEM ÉRTI, csak azt hogy valami fáj neki.
2010. máj. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/80 anonim ***** válasza:
45%

Honnan tudod, hogy nincs tapasztalatom ilyen kutyakkal?

Es valoban, ivartalanitva van a kutyam, kiskoraban estunk at rajta, par ora mulva mar semmi baja sem volt. Azt nem tudom, hogy a kutya mit erzett abban a nehany oraban, de azt tudom, hogy ennek koszonhetoen nem futnak majd utana a kanok, nem lesznek zabikolykok, a kutyam soha nem fog alterhessegben szenvedni, nem fog emlodaganatot kapni es varhatoan hosszabb eletet fog elni.

Te milyen elonyoket tudsz felmutatni a csonkitas hatasara? Mert a rossz oldalat mar tudjuk, habar nem vagy kepes elfogadni okosabb emberek velemenyet. A kommunikacios dolgot nem az ujjambol szoptam, hanem okosabb emberektol szedtem.

Szerintem azon is elgondolkodhatnal, hogy a fejlett nyugaton miert tiltjak be sorra ezt a barbarsagot egyre tobb orszagban, ha nem szamit kegyetlensegnek, mint ahogyan te gondolod.

2010. máj. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/80 anonim ***** válasza:
52%

Ja es hadd tegyem hozza az egeszhez, hogy nekem is olyan kutyam van, amit annak idejen divat volt csonkitani (Mo-n meg lehet, hogy mindig divat).

Nekem is csonka farku kellett volna, amig be nem lattam, hogy kegyetlenseg es ertelmetlen. Most mar szerencsere nem ugy gondolkodom, ahogyan te\ti, hanem ugy, ahogy egy kulturalt ember.

Es a kutyam nagyon boldog hosszu farokkal, orom nezni, ahogy csovalja, mikor boldog! Orulok, hogy megvilagosodtam es nem abban a paraszti sotetsegben elek, ahol te.

Tipikusan az az ember vagy, aki gondolom azt sem erti, hogy miert nem lehet az asszonyt elagyabugyalni, ha nem ugy ugral, ahogyan te futyulsz neki. Regen ez is divat volt es a rendorseg nem tehetett semmit, a mai kulturalt ember viszont belatja, hogy a mult sokszor eleg sotet (mint te).

2010. máj. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/80 anonim ***** válasza:
66%

Azt mondd már meg az okosabb emberek vajon miért nem érdeklik a csonka farkú kutyám? Mert mint mondtam ő ugyanolyan tökéletesen kommunikál mint mások! Erre miért nem válaszolsz?? Miért van ez?? Valahogy az ilyen részeket mindig figyelmen kívül hagyod mert itt üt ki hgy nincs teljesen igazad. Mert szerintem a valóság, ahogy LÁTOM a kutyám sokkal többet ér mint egy okos ember elmélete!

Több olyan kutyánk is volt akit csonka farokkal fogadtunk be és mindegyikről ugyanazt tudom elmondani a kommunikációval kapcsolatban.

Nem mondtam hogy van előnye, hacsak nem az hogy néhányan így kapnak egy számukra álomkutyát amitől annak semmi baja nem lesz csak élvezheti az egész életében tartó rajongást. Én csak azt mondom nem kell túldramatizálni! Van akinek így tetszik van akinek úgy! Egyik sem barbárság! Más dolgokkal kéne foglalkozni amik sokkal fontosabbak az állatoknak. De úgylátszik az állatvédők nagyon unatkoznak! A legtöbb kutya évszázadokig így nézett ki és akkor most én vagyok a rossz hogy így tetszett meg és így tartom szépnek, természetesnek?

Azért mert valami nyugatról jön még nem biztos hogy jó....

Amúgy meg volt pár szuka kutyánk, egyiknek sem lettek kölykei ha nem akartuk, egyik sem volt beteg vagy álterhes, sőt hogy mit ne mondjak egyik sem érezte meg hogy tüzel, nem viselkedett másként, nem akart megszökni, csak onnan tudtuk hogy tüzel mert vérzett... És szép kort élt meg mindegyik 10-15 éveket... Ez csak az ember kényelmére szolgál. Aki figyeli a kutyáját az észreveszi ha valami baj van a szaporító szerveivel és elviszi orvoshoz! Még mielőtt a kutyának baja lenne tőle és akkor a kutya addig megússza hogy feleslegesen nyagassák...

2010. máj. 23. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!