Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tilos kutyának farkát le,...

Tilos kutyának farkát le, fülét felvágatni?

Figyelt kérdés
Azt hallottam bevan tíltva. De, én szeretnék egy dobermann kutyát. Aki szerintem úgy nézki igazán szépen. Ismerösöm azt mondja, lehet hogy tilos, de nagyon sok állatorvos megcsinálja, és nem problémázik emiatt. Most akkor mi az igazság? HBa megcsináltatom, lecsuknak, vagy megbüntetnek?
2010. máj. 23. 20:17
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/80 anonim ***** válasza:
39%

Én azt gondolom, hogy ha az emberek ivartalaníttatják a kutyát, akkor igenis lehet fül- és farokcsonkítást végezni.

Ennyi.

2010. máj. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/80 anonim ***** válasza:
48%

Mondjuk itt most arra gondolok, hogy kan kutyákat ivartalaníttatják (a szukát megértem, nem kell felesleges alom, és megelőzhet betegségeket is)...

De a hímeknél nincs tudomásom szerint olyan, amiért muszáj volna.. azt "csak úgy" alapon műtteti meg a gazda.....

Előző voltam.

2010. máj. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/80 anonim ***** válasza:
60%

a kan kutya ivartalanítása is hasznos,nem csavarog,nem kerül autó alá,nemtépik meg a többiek stb.Nemőrül meg a tüzelő szukáktól.


Kiállítónak:mindig meg tudjátok magyarázni,miért a másik kutya nyer(mert csonkított stb.),azt egy sem ismeri be,hogy a másik jobb.

2010. máj. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/80 Winner of Royal Hill ***** válasza:
54%

Mindig beismerem ha a másik jobb.Nincs kedvem ecsetelni az ordító hibáit a másiknak,legfőképp neked magyarázni,pont neked,aki nyilván nem kiállító és nem tartasz valaha vágott fülű/farkú fajtát.

De egyébként akkor is az én dolgom,hogy vágatok-e vagy sem. Fogok,akkor is ha nem lehet.Pont.

2010. máj. 30. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/80 anonim ***** válasza:
40%

Remélem,jól megbüntetnek majd érte,ahogy megérdemled.

A kiállítási bírálatokat talán ne magyarázd,küllembírói végzettségem van (nem használom) az összes bull típusú terrierre.

2010. máj. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/80 Winner of Royal Hill ***** válasza:
39%

És mégis ki fog megbüntetni???? LOL

Hát ha végzettséged van akkor használd,különben meg minek??? Attól hogy végzettséged van még nem vagy előrébb,nem jelenti azt hogy tenyésztesz és kiállításozol. Ha ezt a képesítésedet nem használod az meg azt jelenti,hogy nem hívnak sehová bírálni...

A bull típusú terrierekhez hál' Istennek semmi közöm:)))

Ebből egyenesen következik,hogy az én fajtámhoz nem értesz:)

Nálunk igen is sokat nyom a latban a vágott fül...

Erről ennyit.

2010. máj. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/80 anonim ***** válasza:
52%

Az MKSZ-nél végeztem a tanfolyamot nagyon régen.Akkor még az volt ott a koncepció,hogy a MEOE kiállításaival szemben itt nem lesz korrupció,itt mindig a legjobb fog nyerni.

Ehhez képest rá pár hónapra "lefeküdtek" a MEOE-nek,és azóta a legjobb barátok,már nem ugyanaz a független szervezet az MKSZ,mint régen volt.Na ezért nem bírálnék soha,legfeljebb akkor,ha megint jönne egy MEOE-független szervezet.

2010. máj. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/80 Winner of Royal Hill ***** válasza:
100%

A mi fajtánknál elég alacsony az MKSZ kiállításokra nevezett kutyák létszáma(van,hogy csak mi megyünk). Ennek ellenére nem kapunk mindig címet,volt már többször,hogy kitűnővel cím nélkül hagytuk el a kört.

MKSZnél én nem tapasztaltam ezt a sógor-koma cirkuszt,MEOEnél annál inkább.

Ott a külföldi nyer,ha 3 lába van a kutyának akkor is...

2010. máj. 30. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/80 anonim ***** válasza:
67%

MKSZ-kiállításon láttam a múltkorában:fajtagyőztes címért voltak a ringben a kutyák.Bíró nem választott közülük,nézegetett a közönség közé.

Végül meglátta(jó 10 perc múlva!)hogy jön az,akit várt.Az illető kutyáját még nem is lehetett látni,bíró már mutogatott rájuk,hogy "Ott a fajtagyőztes!"

Csávókám ráérősen besétált a ringbe az egyébként nem kiemelkedő,átlagos kutyával,a bíró gratulált neki és már ennyi is volt.

Korrekt bírálat lehetett...

2010. máj. 31. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/80 anonim ***** válasza:
0%
Jaj ezt a sztorit már párszor elmondtad... De nem érsz el vele semmit..
2010. máj. 31. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!