Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tilos kutyának farkát le,...

Tilos kutyának farkát le, fülét felvágatni?

Figyelt kérdés
Azt hallottam bevan tíltva. De, én szeretnék egy dobermann kutyát. Aki szerintem úgy nézki igazán szépen. Ismerösöm azt mondja, lehet hogy tilos, de nagyon sok állatorvos megcsinálja, és nem problémázik emiatt. Most akkor mi az igazság? HBa megcsináltatom, lecsuknak, vagy megbüntetnek?
2010. máj. 23. 20:17
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/80 anonim ***** válasza:
47%
Én meg annak nem tapasztaltam hátrányát hogy szépen levágják, és szép lesz a füle is. Nem mindenkinek van olyan erős farja mint a rotinak.
2010. máj. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/80 anonim ***** válasza:
70%

Ja és másik ismerősöm majdnem 40 éve tenyészt boxert,kétszeres aranykoszorús mestertenyésztő,és ő sem csonkítja a kutyáit,akik köszönik,jól vannak.Sőt ha más tenyészetből vásárol,kiköti,hogy neki csonkított nem kell.

Ehhez képest épp most lett CAC és fajtagyőztes az egyik kutyája.

2010. máj. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/80 anonim ***** válasza:
73%
Itthon nem tilos vágatni. A farkiját egészségügyi okokból vágatnám (mindent lever a nagy csóválásban, és el is törhet) A fülét meghagynám, ugyanis sokáig kell kötni, és ha nem vagy kitartó, akkor kajla füle lesz.
2010. máj. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/80 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem ne vágd le szegény kutyának, szerinted miért csinálta Isten neki, biztos mert kell neki.
2010. máj. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/80 anonim ***** válasza:
76%
Gondolom divatból jött ez a dolog, hogy milyen szép a doberman de vágott füllel még szebb. Én úgy tudom, hogy még hivatalosan még nem tilos, az állatorvos meg sec-perc alatt megcsinálja, ó nem fog aggódni rajta.
2010. máj. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/80 anonim ***** válasza:
47%

szerintem meg vágasd le ha neked úgy tetszik...be lehet oltani, de semmi értelme, mert attól hogy ti itt pampogtok, ugysem fogja emegváltoztatni a vélményét.és igen, és egy staffot szeretniék, és én is ADDIg fogok állatorvost keresni amig le nem vágja...amugy jó summáért bármelyik megcsinálja....de valamelyik olcsón is.

amugy megbüntetni soha nem fognak, mert nem tudják rábizonyítani hogy te vágattad, azt mondod baleset..kész...

el van intézve....semibaja nem lesz a kutyának, a farkát kiskoárban csípik le, amikor még magárl sem tud, a fülvágás meg altatásban van....

2010. máj. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/80 A kérdező kommentje:

Erröl beszélek, normálisan feltettem egy kérdést, amire nomrális válasdzokat várnék kulturált emberekröl!

Nem azt mondtam, hogy 10 kutyának levágtam a lábát, és kínzom őket a kamrába... De, látom ilyen emberekkel élek egy világba!

2010. máj. 23. 20:48
 18/80 anonim ***** válasza:
76%

én írtam az utolsó kommentet...

viszont arra nagyon figyelj, hogy ha tenyészőtől vezsed, akkor kérd meg hogy faroknélkül adja, mert később leműteni már nagyon fájdalmas, mert megcsontosodik..

a füle pedig 4hónapos koráig mindeképpen vágasd le, mert utána megporcosodik, és nem fog ugy állni felfelé, hanem levágva is lógni fog, plusz nagyoin fájdalmas a kutyának késpbb, és nagyon drága egy olyan műtét...és nagy az esélye hogy a porc miatt nem lesz szép íves....

tehát szerintem 2-3hónaposan vágasd le, akkor teszed jól

2010. máj. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/80 anonim ***** válasza:
22%
1. valaszolo LOLOLOL
2010. máj. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/80 anonim ***** válasza:
50%
Sztem túl sok itt az álszent ember... Itt pattognak h minek levágatni meg csonkítást meg stb. fogadjunk ha nekik is olyan kutyájuk lenne amelynek a vágott fül áll jól (pl amstaff) szinte biztos h levágatnák.
2010. máj. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!