Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tilos kutyának farkát le,...

Tilos kutyának farkát le, fülét felvágatni?

Figyelt kérdés
Azt hallottam bevan tíltva. De, én szeretnék egy dobermann kutyát. Aki szerintem úgy nézki igazán szépen. Ismerösöm azt mondja, lehet hogy tilos, de nagyon sok állatorvos megcsinálja, és nem problémázik emiatt. Most akkor mi az igazság? HBa megcsináltatom, lecsuknak, vagy megbüntetnek?
2010. máj. 23. 20:17
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/80 anonim ***** válasza:
Legfeljebb csak elmondom,hogy az MKSZ sem sokkal jobb már a MEOE-nél,ezért nem bírálok.
2010. máj. 31. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/80 Winner of Royal Hill ***** válasza:
32%
Egyébként a kis storyddal éppen ellent mondasz annak a kis beszólásodnak,hogy el kellene ismernem,hogy a másik jobb. Nem jobb,csak vágott fülű,ezt elismerem. De ezek szerint képben vagy hogy működnek a dolgok...
2010. máj. 31. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/80 anonim ***** válasza:
40%

Nagyon érdekes dolgot mondott egy ismerősöm,akinek csonkítatlan kutyája van:nem indokolni kell,hogy miért "jó"a kutyának a csonkítás,hanem be kell vállalni,hogy a gazdájának így tetszik és ennyi,felesleges hozzá meséket gyártani.

Teljesen igaza volt.

Ha a csonkításnak orvosi indoka lenne,nem tiltották volna be a nálunk kultúráltabb országokban.

2010. máj. 31. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/80 anonim ***** válasza:
38%

Ezen mit veszekedtek? Egyes híg agyúak azt hiszik, hogy majd itt ellenkeznek, akkor az illető meggondolja magát, és nem vágatja... olyan butácskák vagytok....

Nekem ha lesz ilyen fajta kutyám, le lesz vágva a füle, nem fog érdekelni hogy Józsi Pista mit pofázik.

Ha neki úgy tetszik, akkor levágatja...

Meg büntetni soha nem fogják, mert annyit mondd, hogy baleset volt, és el van intézve..legyél már okosabb, mint amilyennek mutatod magad...

2010. máj. 31. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/80 anonim ***** válasza:
46%
NEM BÜNTETIK!!!!!Szólj a tenyésztőnek,de gyakorlatilag vágják alapból a mai napig mindnek.
2011. nov. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/80 anonim válasza:
0%
A törvény szerint már nem lehet levágni sem a fülét sem a farkát!
2011. nov. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/80 anonim ***** válasza:
Nem tilos es ha a doki megcsinalja es megis tilos a dokit buntetik. En nem szeretem az ilyan csonkitast ,de ez a te dolgod ,a kutyanak nehany napig picit fog fajni ,aztan elfelejti ,tehat .... Sok szerencset !!!!
2011. nov. 18. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/80 anonim ***** válasza:
Nem...nem tilos :D A mi rottweilerünknek is le van vágva a farka ;) Nem büntetnek meg ne aggódj :P
2011. nov. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/80 anonim ***** válasza:
Amúgy a nagyon okos emberek nem tudják,hogy a kölyök farkában még születésekor nincs csont és egyáltalán nem fáj neki ha levágják ;D 2-3 nap még érzékeny lesz de utána már csak egy seb lesz a farkánál :)
2011. nov. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/80 anonim ***** válasza:
52%

csak a "vágleinkábbasajátfüledbunkó" kaliberű embereknek.

10-11 éves lehettem amikor egyszer a fodrász hajnyíró géppel(!!!) belevágott a fülembe. Vérzett egy ideig és ennyi. A mai napig lehet érezni a helyét, bőr nőtt rá, de nincs ott a porc. Nem is fájt. Amúgy meg a zsidó gyerekeknek is autentikusan érzéstelenítés meg minden egyéb nélkül végezték a körülmetélést, mégis túlélték és teljesen normális életet éltek. Pedig annak is van funkciója, védi a makkot. Manapság már nem is lenne akkor probléma, elég tiszta körülmények között élünk, de a körülmetélés 2-3 ezer éves szokás. Mégis éltek vele az emberek, felnőttek egészségesen. Gondoljátok már végig mi ellen ágáltok annyira. Amúgy csak azoknak a fajtáknak lehet, ahol a standard megengedi fajtajelleg fenntartása érdekében. [link]

Itt a lista, hogy miknek lehet és miknek nem.

2011. nov. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!