Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tilos kutyának farkát le,...

Tilos kutyának farkát le, fülét felvágatni?

Figyelt kérdés
Azt hallottam bevan tíltva. De, én szeretnék egy dobermann kutyát. Aki szerintem úgy nézki igazán szépen. Ismerösöm azt mondja, lehet hogy tilos, de nagyon sok állatorvos megcsinálja, és nem problémázik emiatt. Most akkor mi az igazság? HBa megcsináltatom, lecsuknak, vagy megbüntetnek?
2010. máj. 23. 20:17
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/80 anonim ***** válasza:
80%
Vágott vagy született olyan farkú kutyák is vannak ugyanolyan sikeresek mint az említett roti.
2010. máj. 24. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/80 anonim válasza:
36%

Nincs tiltva a farokvágás,fülfelvágás.

Nagyon sok állatorvosi rendelőben megcsinálják steril körülmények között.Az egy másik dolog hogy sokan ellenzik.

Nekem rottweilerem van 4 napos korában vágták le a farkát,számlával igazolta az állatorvos.Már 2 éves és a kötelező oltásokon kívűl még más problémával nem vittük az orvoshoz.Ha tillva lenne a dolog a doki nem csinálná,nem hogy számlát ad róla.Büntetni nem büntetnek meg,ha így lenne nagyon sok kutya kiállításon lehetne bírságolni,ezt a csőlátó állatvédők találták ki.

2010. máj. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/80 anonim válasza:
57%
Az előző válaszoló vagyok,elfelejettem írni hogy ha lehet minnél hamarabb csináltast meg ezeket a műtéteket mert idősebb korban már nem biztos hogy fájdalom nélkűl tűri a kutyus.vagy már érdemes úgy venned a kiskutyát hogy már végrehajtották rajta a beavatkozást.De azt hiszem valaki már korábban ezt is leírta.
2010. máj. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/80 anonim ***** válasza:
71%

Kedves kérdező! Úgy látom rendesen összevesztek a kérdéseden a többiek, de csak kevés választ kaptál a kérdésedre.


Hazánkban nincs megtiltva a fül és farok csonkítás, r sok állatorvos elutasítja a műtétet.

Nekem 18 éve van dobermannom. Mindkét kutyámnak csonkolt volt a farka. A műtétet azonban néhány napos korukban végezte el az állatorvos, ekkor még a kicsik úgyis csak fekszenek és a szuka ellátja őket, kisebb trauma éri őket, mint később. A fülük nem volt felnyírva, de úgy gondolom ezt nagyon át kell gondolnod, mert sok kontár van, aki elrontja a fülvágást.


Én is most keresek új kis dobit és nagyon sok tenyésztő már eleve úgy hirdet, hogy a fülvágást ő megoldja. Szerintem mindenképpen gondold át, nehogy kontár kezekbe kerüljön a kutyusod.

2010. máj. 24. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/80 anonim ***** válasza:
43%

Ajánlom figyelmetekbe azt a cikket,ahol rotitenyésztő írja,hogy a csonkítás után napokig sírnak,nyűgösek a kiskutyák,rosszul esznek,emiatt az anyjuk is nyugtalan.


Olyan írta ezt,aki évtizedek óta tenyészt és régen csonkíttatta a nála született kutyákat.

Neki elhiszem.

2010. máj. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/80 anonim ***** válasza:
43%

Aha ez egy ember. Én meg ezer helyen olvastam hogy egy ijedség után mennek is vissza szopni és észre sem veszik többet. És ugyanolyan híres könyv, meg újságírókról, kutyásokról van szó. Miért higyjek egynek a több ellen? Ez is csak reklám, mindenkinek alkalmazkodni kell a mai divathoz és szimpibb lesz többek szemében ha ő is olyan dramatikusan kezeli ezt az egyszerű dolgot ahogy a többség.

Évszázadok óta csinálják ezt. Régen nem volt érzéstelenítás meg semmi mégis túlélték a kutyák és bioldogak voltak! Ma meg már lézer meg minden anyám kínja van. Nem lesz a kutyának semmi baja tőle! Nem hal bele egy icurka picura kellemetlenségbe.

2010. máj. 24. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/80 anonim ***** válasza:
41%
Utolsónak: mi lenne, ha inkább levágatnád a sajátodat..? Ugye te sem halnál bele egy "icurka picurka kis kellemetlenségbe" ??!! Nem értem, mégis mit gondolnak ezek az emberek??? A kutya nem érez vagy mi? Akkor ha egy csecsemőnek levágnák valamilyét, az nem gond, mert úgysem emlékszik majd rá...??? Anyám, mekkora a sötétség kis hazánkban...
2010. máj. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/80 anonim ***** válasza:
32%
Hát farkam nincs a fülem meg így is elég kics. A gyerekek nem izgatnak szóval ilyen példával hiába jössz. De viszont ha és úgy akarom simán befekszem a kés alá, mert pl túl kicsi a mellem, vagy lóg vagy nagy az orrom, és ezek bizony sokkal kellemetlenebbek mint egy kis vágás a fülön. Ma már modern beavatkozások vannak, még varrni sem kell. Úgyhogy hiába jössz itt azzal hogy majd nekem levágják. Mivel a kutyának normális helyen (és csak az a mérvadó) altatásban, modern eszközökkel stb csinálják. Te meg úgy beszélsz kb hogy jaj szegény kutyának egy ollóval lenyisszantják a fülét miközben rohangál azt hagyják ott vérezni és hogy ez milyen gonosz és majd ugyanezt megcsinálnák velem. De mivel egy ez biztonságos orvosi beavatkozás, én pedig teljesen megbízom az orvosokban és a műtétekben is úgyhogy ilyennel nem tudsz hatni rám.
2010. máj. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/80 anonim ***** válasza:
23%

Álló fülű kutyám van(nem csonkított,ilyen fajta),és állandóan gombás vagy sebes a füle.

Ha nem álló fülű fajta lenne,nem lenne ilyen sok gond vele.

2010. máj. 25. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/80 anonim ***** válasza:
41%

Hát ennél nagyobb baromságot még nem hallottam xD Akkor többi millió alló fülű kutyával miért nincs baj? Talán mert az állása a probléma hanem a kutyáddal van a baj vagy te csinálsz rosszul valamit.

Nővéremnek volt egy logó fülű kutyája. A legyek sebesre csípték mindig. Az én kutyáim álló fülűek. Ugyanabban a kennelben, kertben laknak és lám semmi bajuk. :) Ilyeneket én is tudok mondani csak semmi alapja. Egyik kutya így járt másik úgy.

2010. máj. 25. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!