Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tilos kutyának farkát le,...

Tilos kutyának farkát le, fülét felvágatni?

Figyelt kérdés
Azt hallottam bevan tíltva. De, én szeretnék egy dobermann kutyát. Aki szerintem úgy nézki igazán szépen. Ismerösöm azt mondja, lehet hogy tilos, de nagyon sok állatorvos megcsinálja, és nem problémázik emiatt. Most akkor mi az igazság? HBa megcsináltatom, lecsuknak, vagy megbüntetnek?
2010. máj. 23. 20:17
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/80 anonim ***** válasza:
69%

Nem egy állatorvos azt mondja(köztük neves szakemberek is)hogy ha egy kutya farkatlanul születik,az a gerincoszlop torzulása.

Továbbá a legnagyobb tenyésztők közül sokan,akik évtizedek óta tenyészik a nemzetközi klasszis kutyákat,azt mondják,baromság a csonkítás és anélkül sem lesz baja a kutyának,sőt!

Én inkább nekik,akik letettek már valamit az asztalra,jobban hiszek,mint pár divatmajom hobbykutyásnak.

2010. máj. 23. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/80 anonim ***** válasza:
35%

Bocs de nő vagyok és nem lezbi és elég erősen egyetértek az egyenjogúsággal. Szóval ezt besz*ptad... :)

Amúgy meg én nem arról beszéltem hogy neked nincs olyan kutyád akinek szokták csonkolni a farkát. Hanem arról hogy maga a CSONKOLT farkú kutyád NINCS. Így nem tudod milyen ő valójában... Milyen az élet vele... Nem tudhatod hogy mindenben teljesen olyan mint a többi kutya. Jó hogy nem már valami barom leköp legközelebb az utcán mert csonka farkú kutyával megyek ki... Kissé el van túlozva a dolog! Bár csak az igazi állatkínzásért is így kampányolnának...

2010. máj. 23. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/80 anonim ***** válasza:
87%

Már bocs de nem vagyok azért divatmajom mert a kutyám csonak farokkal született. Lehet félreértesz, én sosem csonkoltattam egy kutyám sem, csak van egy aki így született, és van pár fajta aki így tetszik de sosem tettem meg csak nem ellenzem. Ehhet jogom van.

Ahhoz képest hogy ez torzulás, elég sok kutya van KEMÉNY MUNKAKUTYA fajtákból aki farok nélkül születik. Érdekes mégis milyen jól dolgoznak...

Te pedig visszavehetnél az elvakultságodból és elolvashatnád azokat a részeket is amik azt bizonyítják hogy nincs teljesen igazad... Beteg az aki ilyenért küzd ennyire...

Ja és kedves legyél... Az előbb még azt mondtad hogy az ilyen kutyákat nem nézed le, de most is süt minden szavadból meghogy megemlíted a neves orvosokat! Ezek a kutyák nem torzak hanem ugyanolyan jók sőt jobbak is mint mások!

2010. máj. 23. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/80 anonim ***** válasza:
62%

Az más,ha farok nélkül születik,és megint más,ha valami primitív barom levágatja nekik.

Nekem ugyan nem volt csonkolt farkú vagy csonkán született kutyám,de pl.mestertenyésztő ismerősöm sok évig vágatta a kutyái fülét,farkát,és most azt mondja,jobban működnek vágatlanul.

A dokik véleményét egy fórumon olvastam,ha kis időm lesz,megkeresem és belinkelem.

2010. máj. 23. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/80 anonim ***** válasza:
52%

Engem nem érdekel semmilyen orvos. Látom a kutyám és ez nekem elég. Úgy született és aztán? Volt egy kutyánk, zsákban dobták be minden utcába egyet a tesóiból. Le volt vágva a fakra, tökéletesen képzett nyertes kutya kett belőle, már születésem előtt itt volt és kamasz koromban halt meg pedig ivaros is volt... A fal tele volt a díjaival. Most is van egy kutyája a nővéremnek akit rossz emberektől mentett meg csonka farokkal. Szintúgy egészséges, tökéletes, versenyző kutya. És ennek a kettőnek biztos hogy születése után vágták le.

Engem neves bíró keresett meg egy rendezvényen hogy milyen értékes ebben a fajtában a csonka farok és hogy tovább kell örökíteni hogy megmaradjon mert hozzá tartozik a fajtához különlegességeihez...

Még a macskák között is van csonka farkú fajta...

2010. máj. 23. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/80 anonim ***** válasza:
55%
Menj csak vissza a drágalátos nyugatodra. Senki nem kérte, hogy itt kampányolj. Mindenkinek megvan a maga joga dönteni, hogy milyen kutyát szeretne. És mi ez a szöveg, hogy divatmajom az aki megcsinálja, vagy hogy csak azért csináltatják, hogy nekik tetsszen. A fajta tiszták is ilyenek egytől egyig, csak nekik génekbe vannak kódolva. Szerinted ennyi fajta kutya csak úgy lepottyant az égből, nem bizony. Ezeket mind keresztezték, gén kezelték, csak azért mondjuk hogy a dalmata pöttyös, a bulldog zömök legyen. Ezeknél a fajoknál, nem tudták kitenyészteni azt az alakot amit ideálisnak látták ,ezért utólag végzik el. Ez legyen a kutya legkisebb baja, hogy csonkolják. Szerintem ebbe a percbe, is agyonlőnek, nem tudom hány állatot az orvvadászok, vagy most veszi meg magának egy rib@nc a rókaszőr sálát, csak azért mert milyen menő... nah azok tényleg divatmajmok. Ezek ellen kell kampányolgatni, nem fog belehalni a kutya, abba viszont igen, ha megnyúzzák a bundájáért, úgyhogy ha ennyire sok a szabad időd, küzd az állatok LEÖLÉSE ellen.
2010. máj. 24. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/80 anonim ***** válasza:
59%
Bocs az egyik mondatnál nem fejeztem be: nem fog belehalni a kutya abba hogy csonkítod.
2010. máj. 24. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/80 anonim ***** válasza:
71%
Igazad van utolsó... Valószínűleg az összes kutya dalolva menne magától a csonkításra ha utána boldog élete lehetne egy olyan gazdával aki ennyi pénzt és időt áldozott rá. És nem az utcán kell éheznie hosszú farokkal...
2010. máj. 24. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/80 anonim ***** válasza:
51%

3 Amerikai Staffordshire Terrierem van ebből 2 nek le van végva a füle ! Vágás után , ahogy az altató kiment a szervezetükből egyből futkoztak, labdáztak , ettek , és most is teljes életet élnek !!! Attól hogy kisebb lett a fülük és hegyes semmivel sem élnek rosszabb életet mint egy "rendes" fülű kutya . Nekem ez a véleményem ....

A vadászkutyáknak is le van vágva , mert megsérülhetne a farkuk vadászat közben , mégis jól teljesítenek .... az ő érdekükben van levágva .... De mindegy !!

2010. máj. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/80 anonim ***** válasza:
30%

A magyar flyball-csapatban van egy vágatlan farkú roti,az meg nemzetközi szinten dolgozik jól.

Az egyik külföldi csapatban szintén rotik vannak,ők is nemzetközi klasszis-szinten dolgoznak.

A sport lényege a gyorsaság és fordulékonyság.

Egyébként a staffok és a pitek is boldogan élnek meghagyott füllel-farokkal,köszönik szépen.

Attól még lehetnek jó gazdánál,hogy nem csonkítja meg őket,sőt az az igazán jó gazda.

2010. máj. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!