Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ahol a férj nem jön ki az...

Ahol a férj nem jön ki az anyósával, de a feleség szeretne viszonylag rendezett családi körülményeket, hogyan lehetne megoldani?

Figyelt kérdés
Én a feleség vagyok, van két kiskamasz gyerekünk. Négyünk között minden rendben van. Az édesanyám és a férjem is makacs, erős akaratú, nemrég összevesztek, és egyik sem enged a véleményéből, hiába próbálom őket békíteni. Nem azt szeretném, hogy imádják egymást, hanem csak, hogy legalább jó hangulatban teljenek a családi események. Sikerült hasonló helyzetet valakinek megoldania?

2023. márc. 10. 17:45
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/90 anonim ***** válasza:
35%
Írjatsz rám, ha gondolod. Azt sem értem, hogy miért van az a fejedben, hogy kell a rendezett családi körülmény? Honnan vettél ilyet? Normális körülmények, normális családoknál vannak csak.
2023. márc. 10. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/90 anonim ***** válasza:
98%

Nem kérdező, fogd fel, nem ez a megoldás. A f*szért erőlteted rá a bunkó, állandóan kritizáló és mindenbe beleugató anyádat a férjedre... Te örülnél, ha egy ilyen anyós járna a nyakadra és a férjed elvárna, hogy hallgass és vágj jópofát?


Még téged nem zavar, hogy anyád beleszól a dolgaitokba? Menj el pszichológushoz, ha nem bírsz leválni.


Ha anyád nem ért a szél szóból, akkor nem kell erőltetni a kapcsolattartást, járj te hozzá, meg a gyerekek, ha akarnak, ő meg ne menjen hozzátok, ha ott van a férjed és ne csináljatok családi rendezvényeket. Te is ugyanolyan hibás vagy az egészben, mint anyád.

2023. márc. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/90 anonim ***** válasza:
98%

Aki szeret beszólogatni, annak mindig ott a joker kártya, hogy a másik érti félre, a másik túl érzékeny. Ez egy borzasztóan kényelmes pozíció.


A férjed meg ha nem lenne túl érzékeny, akkor sem volna köteles eltűrni a folyamatos kritikát.

2023. márc. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/90 anonim ***** válasza:
98%

Ne hülyéskedj már, ezzel kb. azt érnéd el, hogy téged is megutál mindkettő.

Ez annyira tiszta helyzet, hogy tisztább már nem is lehetne. Anyád beszólogat, a férjednek meg elege lett belőle. Ha ki is kényszerítesz egy nagy családi összeborulást, akkor is szétszedik egymást elég rövid határidővel. Hiszen te írtad: anyád nem fog megváltozni, a férjednek meg már nagyon elege van.

Hagyd őket békén, ha nincs köztük semmi kapcsolat, akkor talán elviselik egymást tízévente egyszer, amikor esküvőn/temetésen találkozniuk kell.

2023. márc. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/90 anonim ***** válasza:
100%
Min vesztek össze?
2023. márc. 10. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/90 anonim ***** válasza:
97%

"Nem azt szeretném, hogy imádják egymást, hanem csak, hogy legalább jó hangulatban teljenek a családi események"


Én elhiszem, hogy ezt szeretnéd, mindenki ezt szeretné, de el kell fogadnod, hogy anyád miatt ez nem valósulhat meg.

2023. márc. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/90 A kérdező kommentje:

Igen egyébként, én megszoktam, hogy anyum olyan, amilyen. De attól még, hogy a stílusát elfogadom, nem jelenti azt hogy úgy csinálok bármit is, ahogy mondja. De valóban, én is elrontottam, hogy nem beszéltem már vele korábban.

Szóval azt mondjátok, hogy a dolog tényleg fekete vagy fehér, nincs köztes út. A férjem is ezt mondja... És hogy önmagában kellene, hogy normális legyen a viszony, nem azért, mert én erőltetem.

2023. márc. 10. 18:35
 18/90 A kérdező kommentje:

Amin összevesztek:

Miért nem csináltattunk meg valamit a házban? Kérdezte anyum, normális hangnemben. Erre a férjem kiakadt, hogy miért azzal foglalkozik mindig, ami nincs kész, miért nem azzal, amit még tudtunk csinálni.

Persze ez már a sokadik ilyen volt.

2023. márc. 10. 18:39
 19/90 anonim ***** válasza:
98%

Ha nem akarod kockára tenni a kapcsolatod és jó viszonyod a férjeddel, ne erőltesd rá az anyóssal való találkozgatást. Ha mégis magaddalhurcolod a családi rendezvényekre akkor mégjobban egymásnak esnek egy idő után, amit gondolom te sem szeretnél.

A gyerekek nyugodtan járjanak hozzá ha szeretnének, de tiszteld meg azzal mind a két felet hogy nem nyúzod őket egymással.

2023. márc. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/90 anonim ***** válasza:
32%
"Pedig itt anyádat kell helyretenni. " Meg a férjet is ha indulatosan reagál...
2023. márc. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!