Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ahol a férj nem jön ki az...

Ahol a férj nem jön ki az anyósával, de a feleség szeretne viszonylag rendezett családi körülményeket, hogyan lehetne megoldani?

Figyelt kérdés
Én a feleség vagyok, van két kiskamasz gyerekünk. Négyünk között minden rendben van. Az édesanyám és a férjem is makacs, erős akaratú, nemrég összevesztek, és egyik sem enged a véleményéből, hiába próbálom őket békíteni. Nem azt szeretném, hogy imádják egymást, hanem csak, hogy legalább jó hangulatban teljenek a családi események. Sikerült hasonló helyzetet valakinek megoldania?

2023. márc. 10. 17:45
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/90 anonim ***** válasza:
96%

30 vagyok

*Nekem ugyanilyen anyósom van mint a te anyád.

2023. márc. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/90 anonim ***** válasza:
81%

Ebben az esetben nem lehet békíteni. Szervezzétek úgy az életetek hogy a vén szipirtyó és a férjed ne találkozzon.


Nem értem minek erőltetni ami nem megy. Jó lenne már végre ha leválnál anyádról.

2023. márc. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/90 anonim ***** válasza:
94%
Simán kerüljék egymást, egyszerűbb mint békíteni.
2023. márc. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/90 A kérdező kommentje:

A sztoriban azért lényeges az is, hogy a férjem hajlamos a dühkitörésekre, és az önsajnálatra, tehát sokszor sokkal rosszabbul reagál, mint ami reális lenne. Ezt magunk között helyre tudtuk tenni nagyjából, már szinte azt mondhatom, hogy velem és a gyerekekkel szemben vissza tudja fogni az indulatait, de a mi kis családunkon kívül nem mindig. Úgyhogy nem lehet azt mondani, hogy ő nem hibás sajnos.

Most mondhatjátok, hogy akkor meg minek maradok egy ilyen ember mellett. De kiálltam mellette, hogy rendezzük a dolgainkat hiszen a férjem, és EGY család vagyunk. Úgyhogy nem arról van szó, hogy anyámnak adnék igazat, hanem arról, hogy egyikük sem viselkedik helyesen, nehéz embertípus mindkettő.

2023. márc. 10. 22:15
 35/90 anonim ***** válasza:
84%

És nem érted, nem érted, nem érted még mindig. Te magad mondod, hogy anyád rendszeresen szórja a kritikákat, most akkor igen vagy nem? Ha igen, akkor ne várd már el, hogy a századik alkalommal is nyugodt legyen a férjed, meg ne jöjjön ki belőle az indulat.


Ez a békülős dolog akkor játszik, ha alkalmi vita volt, és mindkét fél azt tudja mondani, oké, felejtsük el, nem fordul elő többé, bocsi. Dehát anyád a leírásod alapján ezt nem tudja betartani, nem bírja ki, hogy ne cseszegesse rendszeresen a férjed. Azt mondod, észre sem veszi, ha kritikus vagy bunkó.


Egyszerűen csak anyádnak nem kéne belevauzni semmilyen szinten a dolgokba a kezdettöl fogva, és akkor nem lenne gond. De feltételezem, a férjednek màr töke tele van, és a kis dolgokra is ugrik, ezért mondtam, hogy ott lett elcseszve, hogy nem állítottad le az elején az anyád, hogy vegyen vissza, most már azt érte el, hogy a férjed zsigerből utálja és az is zavarja, ha hozzászól.


Ebből már nem lesz jó kapcsolat, és ebben te is ludas vagy, de most nem tudsz mit csinálni, csak elfogadni ezt a dolgot és nem erőltetni tovább. A férjednek most már annyira nincs kedve anyádhoz, hogy úgyis zavarni fogja a jelenléte, anyád meg látod, olyan hülye, hogy nem bírja felfogni, hogy nem kell kritizálni mások életét.

2023. márc. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/90 anonim ***** válasza:
74%
Hat te hulye vagy kerdezo. Minek mentel ferjhez? Ki sem bujtal anyad szoknyaja alol.
2023. márc. 11. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/90 anonim ***** válasza:
97%
Kérdező, te egy tipikus embertípus vagy, a mindenáron diplomatikus fajta, aki soha nem veszik össze senkivel, inkább meghajlik, de mindig igazodik, ezért bírtad elviselni anyukádat és a férjedet is külön-külön. Viszont ők a te ellentéteid, ők el tudják dönteni az adott szituról, hogy tetszik-e nekik vagy sem. Nem fogod tudni soha kibékíteni őket, mert az ő jellemük erre alkalmatlan (a tied nagyon is alkalmas lenne, ezért próbálkozol reménytelenül).
2023. márc. 11. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/90 anonim ***** válasza:
83%

Teljesen megértem a férjed reakcióját. Ez nem jellemhiba. Egy egészséges felnőtt férfi tudja, hogy mikor mit akar és eltudja dönteni, hogy milyen tanácsokat meg véleményeket a fogad meg. Az felnőtt léthez hozzátartozik az is, hogy kell tudni önálló döntéseket, hozni ès, ha netán a döntés rosszdöntés volt, akkor azt helyre hozni tanulni belő ezáltal fejlődik az ember.

A tanács, az addig marad tanács, amíg a tanácsadó tiszteletben tudja tartani, hogy a másiknak joga van eldönteni, hogy èl vele vagy sem. Viszont ha a tanácsadó elkezdi a tanácsàval zaklatni a másikat ès még számon is kéri őt, hogy miert nem élt vele, na az màr kőkemény beleugatás a másik életèbe.

A kéretlen tanács osztogatás egy idő után azt az érzést, fogja kelteni a másikban, hogy őt teljesen debilnek nézik, mintha a másik nem hinné el róla, hogy ő is eltudja dönteni, hogy mit szeretne. Szóval, ha a férjed lenne a világ legtürelmesebb embere, akkor is egy idő után elszakadna nála a cérna.

Édesanyád meg azért nem fog másképp állni ehhez az egèszhez, mivel ő abból a világból származik, ahol az emberek mèg azt hittèk, hogy van közük a másik életéhez. A szülőnek a felnőtt gyereke èletéhez meg pláne. Gondolom ehhez anyudnak meg van egy természete is ès ha leülnél vele beszélgetni, elmondanád neki, hogy a férjednek ez nagyon bántó ès megalázó is azt a választ kapnád, hogy a férjed túl sértődékeny ,,én csak jót akarok” ès ez a mondat szokott lenni az anyud féle embereknek a takarója. Csak anyud azt nem képes megérteni, hogy amit ő jónak lát az csak egy meglátás a többi 8 milliárd közül. Édesanyádon egy mély önismeret segíteni, hogy megértse, hogy amit tesz azt valójába miért teszi, de ez sajnos nem fog bekövetkezni, mert az ő személyisége már annyira megkövült, hogy teljesen elképzelhetetlenek tartja, hogy ő neki változnia kéne, ráadásul az önismereti dolog az ő generációjában egy teljesen ismeretlen ès idegen fogalom.

Szóval, ha így ezt az egèszet nézzük nem fogod tudni helyre hozni a viszonyukat maximum sarokba szorítással. Ezalatt arra gondolok, hogy megmondod neki, hogy addig nem találkozok, amíg nem hagy fel ezzel a viselkedéssel, de gondolom ezt nem akarod meglépni viszont, akkor csak az a megoldás marad, hogy a férjed nem találkozik olyan sűrűn édesanyáddal, csak a legfontosabb családi eseményeken.

2023. márc. 11. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/90 anonim ***** válasza:
94%

Az meg sem fordult a fejedben, hogy ne találkozzanak? Neked is jó lenne, anyádnak is, férjednek is.

Az a legjobb ,ha el lehet különíteni a családtagokat, ha ilyen helyzet áll fent.

2023. márc. 11. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/90 anonim ***** válasza:
94%
Én csak azt nem értem, hogy mi a fszért kell erőltetni a mindenáron legyen jó kapcsolatot. Ami nem megy be kellene látni végre. Van olyan, hogy két ember abszolút de nem bírja egymást. Anyád meg bőven tett azért, hogy a férjed ki legyen tőle készülve. Egyszer mindenkinek végét járja a türelme. Most pontosan ezzel szembesültél. Fogadd el, és ne erőltesd a látszat békét. A folyamatosan kötekedő emberrel nem lehet jóban maradni. Majd anyád egyszer rájön, hogy nem lehet kibírni a természetét, ha rájön. Ha meg nem, akkor így járt. A világ nem hozzá fog igazodni kizárólagosan. Nőjjön fel, ideje. Én 18 éve megszakítottam az anyósommal a kapcsolatot pont az ugyanilyen jelleme miatt. Szerinted megbántam? Hiányzik? Hát nem. Sokkal nyugodtabb az élet így, mint amikor belepofázott az életünkbe. Ha nem volt képes állítani magàn, akkor viselje a következményeit.
2023. márc. 11. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!