Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ahol a férj nem jön ki az...

Ahol a férj nem jön ki az anyósával, de a feleség szeretne viszonylag rendezett családi körülményeket, hogyan lehetne megoldani?

Figyelt kérdés
Én a feleség vagyok, van két kiskamasz gyerekünk. Négyünk között minden rendben van. Az édesanyám és a férjem is makacs, erős akaratú, nemrég összevesztek, és egyik sem enged a véleményéből, hiába próbálom őket békíteni. Nem azt szeretném, hogy imádják egymást, hanem csak, hogy legalább jó hangulatban teljenek a családi események. Sikerült hasonló helyzetet valakinek megoldania?

2023. márc. 10. 17:45
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/90 anonim ***** válasza:
83%

50: Akkor meg el kell gondolkozni, hogy akarsz-e ilyen férfi mellett együtt élni az èleted hátra levő részèben.

De pl milyen dolgokat ért félre?

2023. márc. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/90 anonim ***** válasza:
94%

A dühkitöréseken pszichológus tud segíteni, ha leültök hárman megbeszélni a dolgokat attól nem fog elmúlni, nem fog a férjed megváltozni.

Anyád állandó kritizálását pedig neked kellene leállítanod, ha nem megy akkor elfogadni hogy ők nem lesznek jóban. Én anyósom is ilyen fantasztikus ember hogy mindent jobban tud mindenkinél, nem győz kritizálni és beszólogatni ha valamit nem úgy csinálunk ahogy ő akarja. Mi úgy oldottuk meg hogy nem keressük egymás társaságát. Évente párszor elviseljük egymást amikor muszáj ( karácsony, gyerek szülinapja stb) és ennyi. A férjednek joga van nem szeretni anyádat, és joga van megszabni hogy mennyi időre hajlandó őt elviselni. És ezen nem változtathatsz sehogy, nem erőltetheted rá az akaratodat.

2023. márc. 11. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/90 A kérdező kommentje:

52.-nek igaza van.

51-nek, igen, mivel a házasságunk alapvetően működik. Szerintem nem könnyebb egy válást átélni, és nem gondolom, hogy más férfival semmi probléma nem lenne, hanem inkább dolgozunk azon, hogy jól működjön a házasságunk. És nagyon szeretjük egymást, ez felül áll a napi gondokon.

2023. márc. 11. 09:58
 54/90 anonim ***** válasza:
59%

"Csak hogy a dühkitörés alatt ugyanazt értsük, leírom: nagyon ideges lesz, kiabál vagy akár ordít, nem hall meg semmit, amit mondunk neki, egyáltalán nem érti meg a másikat, és nem is hajlandó meghallgatni, káromkodik durván, vádaskodik."


Úgy b.sznám ki az ilyet a házamból, hogy a lába sem éri a földet...

2023. márc. 11. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/90 A kérdező kommentje:
A félreértésre egy pl: karácsonykor más vendégek voltak anyumnál, az egyik gyerekkel csak beugrott hozzá valamiért a férjem. Anyum kérdezte a gyereket, hogy kér-e enni, ő mondta, hogy nem. Biztos nem kérsz? Biztos nem. Stb, ez lement párszor, ahogy a mamákkal lenni szokott, aztán a végén anyum mondta (viccesen), hogy na nem baj, hogy nem eszel, úgyis ki van számolva a mennyiség, hogy a vendégeknek elég legyen. Csak a férjemnek a végén ez nem volt vicc, ő azóta ezt úgy meséli, hogy a gyerek enni akart, és anyum nem adott neki, mert kellett a vendégeknek.
2023. márc. 11. 10:06
 56/90 A kérdező kommentje:
55: igen, ehhez tényleg pszichológus kellene, csak ő még nem látja be, mert ráfogja, hogy ez csak válaszreakció.
2023. márc. 11. 10:08
 57/90 anonim ***** válasza:
79%
Bocs, de megérdemlitek egymást, ha ilyen sz*r család vagytok, tökéletesen egymásra találtatok. A férjem primitív idegsokkos, anyád az erőszakos, beleugatós kritizáló, te meg sunyulva, rettegve asszisztálsz az egészhez ahelyett, hogy már az elején mindenkit helyretettél volna.
2023. márc. 11. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/90 A kérdező kommentje:
Próbáltam beszélni velük, de csak minimális változás volt. Mindkettőnél tudom, hogy mi az, ami miatt ilyenek, és szerintem attól még, mert valaki "defektes", nem jelenti azt, hogy nekem ebből ki kellene szállnom, és lezárni velük a kapcsolatot. Az anyámmal nekem fontos a családi kötődés, akkor is, ha olyan amilyen, a férjemet meg valóban én választottam. Igaz, hogy konfliktus kerülő vagyok, de a problémáknak mém szoktam hátat fordítani, hanem szembe nézek velük.
2023. márc. 11. 10:27
 59/90 anonim ***** válasza:
100%
Ha két ember alapvetően nem találja meg a hangot egymással (márpedig anyád és a férjed ilyen), akkor nagyon zavaró, ha van egy kívülálló, aki márpedig azt akarja, hogy legyenek jóban. Az ilyen kéretlenül békebírót játszó harmadik emberek nemhogy javítani nem tudnak a helyzeten, hanem egyenesen rontanak. Fogadd el, hogy a férjed és anyád nincsenek jóban, ha pedig valamikor változtatni akarnak, akkor az kettejükön fog múlni. A leírtakból ítélve tényleg az lenne a legelőnyösebb, ha minél kevesebbet találkoznának, amikor pedig muszáj, akkor viseljék el egymást felnőtt emberek módjára. Érthető persze, hogy azt szeretnéd, ha minden tökéletesen működne, viszont az emberek különböznek, nem tud mindenki mindenkivel kijönni, még családon belül sem. Az ilyesmi természetes, hiába nem tetszik egyeseknek.
2023. márc. 11. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/90 anonim ***** válasza:
71%

"végén anyum mondta (viccesen), hogy na nem baj, hogy nem eszel, úgyis ki van számolva a mennyiség"


Ez szerintem egy, az anyud által utólag viccesnek beállított bunkó beszólás volt. Valahol érthető is, hiszen megsértődött, hogy nem ettek a főztjéből és így nem is dícsérgették utána, hogy milyen isteni finomat főzött.

A férjeddel értek egyet, hogy ezen kiakadt. Ez nem volt egy vicces beszólás. Főleg ha valakivel nem vagyunk felhőtlenül jó viszonyban, mint anyud a férjeddel, akkor nem viccelődünk semmivel, nehogy félreértse.


Egyébként az én anyám is elő szokott adni ilyen színjátékokat és ugyanígy beszólogat és direkt felidegesít másokat, aztán meg röhög rajtuk (neki ez tényleg vicces) úgyhogy ismerős a szituáció. Én mondjuk le tudom állítani.

2023. márc. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!