Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ahol a férj nem jön ki az...

Ahol a férj nem jön ki az anyósával, de a feleség szeretne viszonylag rendezett családi körülményeket, hogyan lehetne megoldani?

Figyelt kérdés
Én a feleség vagyok, van két kiskamasz gyerekünk. Négyünk között minden rendben van. Az édesanyám és a férjem is makacs, erős akaratú, nemrég összevesztek, és egyik sem enged a véleményéből, hiába próbálom őket békíteni. Nem azt szeretném, hogy imádják egymást, hanem csak, hogy legalább jó hangulatban teljenek a családi események. Sikerült hasonló helyzetet valakinek megoldania?

2023. márc. 10. 17:45
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/90 anonim ***** válasza:
97%

"Miért nem csináltattunk meg valamit a házban? Kérdezte anyum, normális hangnemben."

. Valahogy semmilyen hangnemben nem tartom helyénvalónak az ilyen kérdést. A férjed válasza viszont korrekt, de ebből nem derül ki, mennyire reagálta túl.

De akárhogy is, ha sok ilyen kérdés van, én is annak vagyok híve, hogy nem megyek házhoz a lóf*szért...

2023. márc. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/90 anonim ***** válasza:
93%

Ha valaki állandóan kritizál és kéretlen tanácsokat osztogat, az egy idő után tényleg idegesítő, még akkor is, ha normális hangnemben teszi.

A férjed vélhetően azért is indulatosabb, mert egyrészt elege van, másrészt látja, hogy te képtelen vagy anyádat helyretenni.

Ha anyád nem változtat, a férjed fogja azt mondani egy idő után, hogy nincs kedve találkozni a szüleiddel.

2023. márc. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/90 anonim ***** válasza:
95%

A múltkori ilyen kérdésnél is megírtam ezt a választ.

Nő vagyok, de nagyon igazságtalannak érzem ezt a férjeddel szemben. Ha egy férfi akarná összebékíteni a mindenbe belepofázó anyjával a feleségét, és nem állna az asszony mellé, keresztre lenne itt feszítve (egyébként teljesen jogosan). Miért nem alap, hogy szegény férjednek nem kell szinte idegrohamot kapnia anyád miatt? Jó sokat dumálhat bele a rá nem is tartozó dolgaitokba, ha felkapja a vizet.

2023. márc. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/90 anonim ***** válasza:
98%

Végigolvasva minden kommentet, azt mondom: Örülj, kérdező, hogy még van férjed! És ha nem akarsz elvált anyuka lenni, akkor sürgősen fogd fel, hogy a férjed nem köteles eltűrni, hogy belepofázzanak a ti dolgaitokba.

A leírt példánál teljesen megértem a férjedet. Gondolom időtök ill. anyagi helyzetetek véges. Ezért nincs megcsinálva az, amit anyád kérdezett. Ő viszont rajtad és a gyerekeken kívül senkinek nem tartozik magyarázattal, hogy miért nem volt még ideje/pénze megcsinálni valamit a házban.

Amúgy, ha anyádat valóban zavarná a férjed keresetlen stílusa, akkor levonná a következtetést, hogy nem kéne mindig belebeszélni a ti dolgaitokba. De ő csak játssza a sértődöttet.

2023. márc. 10. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/90 anonim ***** válasza:
89%

Én már múltkor is elvontam a konklúziót, te sem vagy a legélesebb kés a brigádban..


Hatalmas tévedésben vagy, hogy kell meg muszáj bármit is tenned. Az egyetlen amit kellett volna, hogy helyre teszed anyád és kiállsz a férjed mellett, és tiszteletben tartani férjed döntését.


Attól mert TE elfogadod anyádat, még a férjednek nem KELL.


Olyan sincs, hogy férjednek kötelező lenne anyáddal találkozni.

2023. márc. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/90 A kérdező kommentje:
Nekem az a fura, hogy a férjem pártján áll mindenki, és senki nem azt mondja, amit én, hogy békíteni kellene. De ez azért jó, mert így jobban el tudom fogadni, amit ő mond, úgyhogy köszönöm a válaszaitokat. Lehet, rajtam van túl rózsaszín szemüveg...
2023. márc. 10. 20:45
 27/90 anonim ***** válasza:
85%

Ferjed helyeben mar reg elhagytalak volna, eljen igy a halal.

Az anyad egy idiota, de te meg erolteted a jo viszonyt, a ferjed pedig semmibe veszed?


Normalis vagy?

2023. márc. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/90 anonim ***** válasza:
97%
Én a férjemet védeném. Megfenyegetném anyámat, hogy ha nem száll le a férjemről, akkor többet nem lesz közös ünnep, mi nem megyünk el hozzá és ő se jöhet hozzánk. Az unokáit is maximum valami online alkalmazásban láthatja, képernyőn. Döntse el, hogy ezt szeretné-e, vagy erőt vesz magán és normálisan viselkedik.
2023. márc. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/90 anonim ***** válasza:
97%

Nem véletlen, hogy mindenki a férjed pártján áll. Ahogy valaki írta, sajnos "sérült" a személyiséged, ezért nem látod át, mennyire nem normális, hogy azt várod a férjedtől, fogadja el anyád folyamatos kritizálását és csesztetését.


Nem véletlen, hogy megkérdeztem, te mit szólnál hozzá, ha a te anyósod kritizálna folyamatosan és beleszólna a dolgaitokba, abba, hogyan élsz, mit csinálsz vagy mit nem csinálsz?


Te nyilván jobban tolerálod az anyádat, hiszen ebben nőttél fel, hogy ő ilyen, megszoktad, már fel sem veszed, de egy másik ember számára, akinek az anyád nem az anyja, ez végtelenül idegesítő és érthetetlen. De nekem meg az a fura, hogy nem tudod más helyébe képzelni magad, meg hogy számodra az lenne a normális, hogy a férjed nyelje le a cseszegetést, vágjon jópofát. Ez tök irreális elvárás.


Látod, én például nem sértődnék meg rajta, ha az anyósom ilyet kérdezne, mert nem szokott kritizálni és cseszegetni rendszeresen, ezért nem robbanna bennem, hogy mármint megint számon kér, azt gondolnám, hogy szimplán felötlött benne a kérdés, minden rosszindulat nélkül. De ha folyton kritizálna, biztos nekem is tököm tele lenne már századjára.


Tényleg nagyon durva, hogy hagyod, hogy folyton cseszegesse a férjed, sőt tőle várnád el a békülést meg jópofizást. Anyád felnőtt ember, tanuljon meg hallgatni és nem elmondani a véleményét, ha senki nem kérdezi. Ennyi.


Nyilván az a baj, hogy ezt most itt leírjuk neked mind, se te annyira elfogult vagy anyáddal szemben és annyira nem érted, hogy hol a probléma, hogy úgysem fogsz határozottabban fellépni vele szemben, hagyod majd, hogy továbbra is belemagyarázzon a dolgaitokba.

2023. márc. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/90 anonim ***** válasza:
97%

Nekem ugyanilyen anyósom van, mint a tied.

Annyi, hogy nekem inkább csak a páromat szapulja a: Miért ezt vetted fel?, Miért így vezetsz? Nem ide kéne menned dolgozni, hanem oda. Nálam, is volt, hogy elkezdte, aztán kicsit határozottabban elmondtam az álláspontomat, aztán vette lapot, hogy rossz vonatra szállt fel.

Bár sokszor már az is idegesít, ahogy a páromnak okoskodik, csak hát az anyu csak jót akar cím takaróval el van neki nézve, de mondtam neki, hogy amint anyuka elkezd nekem is okoskodni, onnantól kezdve, egyedul fog hozzá menni.

2023. márc. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!