Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ahol a férj nem jön ki az...

Ahol a férj nem jön ki az anyósával, de a feleség szeretne viszonylag rendezett családi körülményeket, hogyan lehetne megoldani?

Figyelt kérdés
Én a feleség vagyok, van két kiskamasz gyerekünk. Négyünk között minden rendben van. Az édesanyám és a férjem is makacs, erős akaratú, nemrég összevesztek, és egyik sem enged a véleményéből, hiába próbálom őket békíteni. Nem azt szeretném, hogy imádják egymást, hanem csak, hogy legalább jó hangulatban teljenek a családi események. Sikerült hasonló helyzetet valakinek megoldania?

2023. márc. 10. 17:45
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/90 anonim ***** válasza:
82%

Kérdező, a férjed jól látja a helyzetet, azért agresszív, meg kiakad, mert zavarja, hogy te hogy nem látod ezt, és sajnos nincs más eszköze neki sem.

Együtt menjetek pszichológus. Ne őt küld, az nem működik. Mivel te írtál ki kérdést, te szenvedsz. Mindig az megy pszichológushoz, aki szenved, nem pedig azokat kell "megszereltetni" akiktől szenved.

Amint te jobban leszel, a környezeted is. És talán ő is kedvet kap.

2023. márc. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/90 anonim ***** válasza:
75%

Hát, kérdező, ha ilyen gyökér házastársam lenne, nekem is előjönnének a dühkitöréseim...

Két variáció van a problémádra: a) anyádhoz annyit jársz önállóan, amennyit akarsz és béke van, b) lehetsz elvált anyuka és nem kell kibújnod anyád pixájából.

2023. márc. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/90 A kérdező kommentje:

Nem értem, miért gondoljátok, hogy anyám függőségében vagyok. Egyáltalán nem. Én csak meghallgatom, de attól még nem csinálom, amit mond. Ennyi erővel a férjemnek is csak az árnyékában élek.

Különösebben az egyedülálló anyaság sem riaszt meg, hiába írjátok.

Két ember rossz viselkedéséről van szó, mindkettőt tudom hibáztatni, és megvédeni is.

És nem is az volt a kérdés, hogy kinek van igaza, hanem, hogy van-e megoldás.

2023. márc. 11. 20:05
 64/90 anonim ***** válasza:
100%
Igen, kérdező, van megoldás, olvasd el a 62-es kommentet....
2023. márc. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/90 anonim ***** válasza:
100%
"Különösebben az egyedülálló anyaság sem riaszt meg, hiába írjátok.". Ez nagyon jó, mert lehet így lesz, ha a férjed megunja anyádat végleg, meg a te erőltetett békülési kísérletezéseidet.
2023. márc. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/90 A kérdező kommentje:

Ha ennyire okosak vagyunk itt mindannyian, akkor vegyük a legjobb megoldást, fogom a gyerekeket, lelépek velük, messze mindenkitől, és akkor senkivel nem kell küzdenem. Ez lenne a legjobb.

Le lenne zárva minden.

Nincs kompromisszum.

Nincs vita.

Senki hátszelében nem élek.

Kircsi.

Ezt valóban minden gyökér meg tudja tenni, csak azt kérdeztem, hogy zárjam le, hanem hogy oldjam meg. Akinek nincs ötlete, vagy jó tanácsa, csak kritizálni jön, az minek válaszol?

Olyanok vagytok sokan, mint az anyám és a férjem egyben. :D :D :D

2023. márc. 11. 20:59
 67/90 anonim ***** válasza:
100%

Már válaszoltam és még mindig az a véleményem, hogy jobb ha nem találkoznak.

Két felnőtt ember azt csak megtudja állni, hogy esetleg egy szülinap keretein belül ne szóljanak egymáshoz, mert abból tudjuk, hogy mi lesz.

2023. márc. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/90 anonim ***** válasza:
82%
Kérdező, fogyatékos vagy, hogy nem érted, hogy anyádnak meg a férjednek nem kötelező találkozniuk? De te mehetsz hozzá önállóan, ha ennyire eszed ágában sincsen kiszakadni a seggéből? Mert egyedül ez a megoldás, hogy önállóan, férj és gyerek nélkül te annyit anyucizol, amennyit te akarsz, a férjedet meg ezzel békén hagyod a francba...
2023. márc. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/90 A kérdező kommentje:

Akik nem minősítettek le, azoknak köszönöm a válaszokat, attól függetlenül, hogy mi a válasz tartalma!

Akik legyökereztek, vagy fogyatékosoztak, azoknak mondom, hogy feeelfooogtaaam, amit írtok, de nem értitek, hogy ez a helyzet nekem nem élhető. Ha mindkettőt hagyom, hogy csináljon amit akar, akkor odáig rendben van, hogy ők békén hagyják egymást, viszont engem mindkettő semmibe vesz, mert én figyelembe vettem az ő érdekeiket, de ők ketten az enyémet egy kicsit sem. Egyenlőre meg sem hallgatnak. Így lennék a legnagyobb gyökér.

2023. márc. 11. 21:18
 70/90 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, azt kellene valahogy felfognod, hogy van olyan, hogy két ember nem kedveli egymást, még családban, rokonságban is. Ebben nincs semmi meglepő, mert az emberek különbözőek.

Mi az, ami ebben a helyzetben nem élhető?

Vagy hogy érted azt, hogy ők téged semmibe vesznek? Arra érted, hogy nem tudnak jóban lenni annak ellenére, hogy te ezt szeretnéd? Ne haragudj, de ha egyszer alapból nincsenek jóban, nem várhatod el, hogy holnaptól puszipajtásokká váljanak.

Ha valakik nincsenek jóban, attól még persze lehet kulturáltan viselkedni és elviselni egymást, ha már muszáj találkozni. Nálatok viszont láthatóan sem a férjed, sem anyád nem rendelkezik annyi intelligenciával, hogy képes legyen így viselkedni. Főleg anyád nem. És te sem, ha nem tudod belátni, hogy a viszonyuk nem fog változni csak attól, hogy neked nem tetszik.

2023. márc. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!