Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit csináljak apóssal?

Mit csináljak apóssal?

Figyelt kérdés

Párommal mikor összeköltöztünk, adott az apjának kulcsot arra az esetre, ha valami történne, sosem lehet tudni, jól jön, ha van neki is kulcsa. De após ezt azóta kihasználja. Jön hozzánk, nem kopog, nem csenget, csak bejön. Még az ajtóból sem szól be, hogy az ember tisztában legyen vele, hogy jött valaki. Múltkor is nagyon megijedtem, hogy egyszer csak áll a nappaliban. Épp a babát etettem. Fölém állt, büdös volt, iszonyatos lábszag. Még a könnyem is kijött, nem mertem levegőt venni, a kicsit is úgy sajnáltam.

Szóltam a férjemnek, hogy mondja meg neki, hogy legalább kopogjon be, ez kb. 3x így is ment, majd azzal a kifogással, hogy nem akarja felébreszteni a babát, ő nem fog csengetni újra csak bejön. Nagyon ideges vagyok már ettől. A nagy melegekben is felöltözve vagyok, tusolás után nem merek kijönni a fürdőből egy szál bugyiban, mert hátha jön após. A párom már azt is mondta neki, hogy mosakodjon meg, vegyen tiszta ruhát, a kertből büdösen ne jöjjön hozzánk. 2x tartotta be. Mostanában megint így jön. Már megszólta azt is, hogy milyen beképzelt vagyok, nem beszélgetek vele. Mikor leteszem a babát, kimegyek a konyhába, jön utánam, ha bemegyek a szobába, követ. Üvölteni tudnék idegességemben. ...és persze heti több alkalommal jön. Néha már azt halcinálom, hogy nyílik az ajtó és összerezzenek. Utálom a saját otthonomat. A párom meg mindig csak azt mondja: "már szóltam neki!" Nem bírom már sokáig. De azt sem akarom, hogy a párom azt gondolja, hogy utálom az apját, és haragudjon rám miatta. Legutóbb itt volt após 11-től 2-ig, 12-kor már felhívtam a párom, hogy jöjjön haza, mert nem bírom már, meg anyukámat is felhívtam, jöjjön át. Anyu mondta, hogy szóljak rá, de mit mondjak neki? Aztán még arról ne is beszéljünk, hogy közben azt hallgatom, hogy mennyire pazarló életmódot élek, hogy minek ez, minek az. Ki vagyok teljesen.



2013. júl. 12. 09:50
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
100%
Még egyvalamit nem értek. Milyen jogon jár be hozzátok? Milyen jogon van kulcsa? Esetleg övé a ház? Mert akkor érthető (sajnos) De ha nem övé, akkor meg kell neki mondani, hogy ez a mi házunk, nem jöhet akármikor!
2013. júl. 12. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
100%
Hát, basszus nem irigyellek! Én 2 éve élek a párommal, ugyan ,ég nincs gyerekünk, de ha engem, vagy esetleg őt valami bosszantja/ bántja, akkor leülünk és megbeszéljük, addig ameddig olyan megoldást nem kerítünk a mindannyiunknak nem jó, ő nem tudná végignézi, ahogy én sem ha ő nem érzi magát jól egy olyan dolog miatt, amit pikk pakk meglehetne oldani! Ezek alapján pedig azt gondolom hogy a te párodat nem érdekli az igényeid, kb magasról letojja hogy te hogy érzed magad! ha ez nem így lenne, akkor biztos véget venne a dolognak, pl azzal hogy vissza veszi a kulcsot, vagy esetleg más zárt csináltat!
2013. júl. 12. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
100%
A párod gyenge. Cserélj TE zárat!
2013. júl. 12. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
100%

Zárcsere,és nem adni kulcsot.

Ha kéri,mondván legyen ha baj van,nem kell adni.

Megsértődik,majd megbékél.

2013. júl. 12. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy a végén azt fogom csinálni, hogy veszek egy zárat, kicseréltetem, mire haza jön a férjem, és azt fogom hazudni, hogy beletörött a kulcs, ki kellett hívnom a lakatost.

Nem értem, hogy egy felnőtt ember, ha rászólnak, hogy kérlek csengess be, és légyszi ne gyere ide büdösen, a baba miatt, hogy ezt miért nem lehet megérteni.

Azon is nagyon mérges voltam, mikor költöztem, volt egy dobozom teli fényképekkel, levelekkel, tárgyakkal még a kollégista időszakból, szép emlékek. Após megfogta, hogy "Ezt ne dobd ki, majd én átnézem, hogy van -e benne valami hasznos". Mondom neki, hogy ezek emlékek, nem akarom kidobni, de csak nem engedte el, kitéptem a kezéből, leszaladtam és bezártam a kocsimba. Hallottam, hogy a párom is rámorgott, hogy "nem érted, hogy az az övé?" Nem akarom leírni, néha mit gondolok róla.

2013. júl. 12. 10:04
 16/31 anonim ***** válasza:
100%

1. Ha a lakás az apósé, akkor elvileg jogos, hogy be akar menni. Ettöl függetlenül nem normális dogog, hogy csak úgy ki-be járkál nálatok. Ebben az esetben költözzetek el.


2. Ha nem apósé a lakás, akkor a férjed közölje, hogy ez a ti magánterüeletetek, ö oda csak vendégként jöhet. A kulcsot vagy kérje vissza töle, vagy cserélje ki a zárat és az új zárhoz ne adjon kulcsot neki.


3. Ha após leszid, hogy miért nem tud bejutni, közöld vele re vagy a párod, hogy ez a TI lakásotok, és oda csak akkor jöhet be valaki - teljesen mindegy, hogy kiröl van szó -HA beengeditek.


De szerintem jobb lenne, ha messzeb költöznétek, ebböl nem lesz jó dolog, a kapcsolatotok rövidesen rá fog menni, ha nem változtattok.

2013. júl. 12. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:

Nem gyenge a párom, mert már rászólt, morgott. Egyszer rá is kiabált idegesen, hogy ne fogja meg a babát, majd ha letusolva, normálisan jön ide, akkor foghatja.

Az is a baj, hogy (esküszöm mintha direkt) a kezembe nyomott 20 ezret, hogy vegyek valamit a kicsinek. A párom meg utána mondta, hogy milyen rendes, és hülyén jönne ki, ha most venné el tőle a kulcsot. Akkor jött neki a kamu dumával, de nem jött be. De nekem inkább a pénz sem kell.

2013. júl. 12. 10:10
 18/31 anonim ***** válasza:
100%
Dehogynem gyenge, akkor a pénz visszaadja és elveszi a kulcsot. Simán nem akar vitát, és hagyja ez téged kikészítsen!
2013. júl. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:
A helyzet az, hogy a lakás elvileg a páromé, de pár éve voltak valami gondok a vállalkozásában, és átíratta a lakást az apjára. Jó ezt most ne részletezzük :) Én is anyámra írattam a kocsimat. Arról ne is beszéljünk, hogy az én pénzemből (apumtól kaptam) vettünk egy kisebb lakást, amiben most a papa lakik. Neki volt egy háza, de elváltak és anyós kifizette belőle. Szóval így állunk.
2013. júl. 12. 10:17
 20/31 anonim ***** válasza:
100%

van egy köztes megoldás. Szereltessetek fel az ajtóra vagy egy kiegészítő zárat (amit kívülről kulccsal belülről gombbal leget nyitni zárni) vagy hevederzárat, és csak az EGYIKHEZ adni kulcsot. Így a kecske is jól lakik és a káposzta is megmarad. Az öreg nem sértődhet meg, hiszen van kulcsa. Az már részlet kérdés, hogy pont nem azzal van bezárva az ajtó. De még két észrevétel:

1. a párod egy majom, ha nem tud az apjával ilyenről érdemben eredményt elérni.

2. legyél önállóbb és ha benne hagyod a zárban a kulcsot szard le, hogy kinek mi a véleménye. Ha tényleg nagy a gixxer majd benyomják az ajtó azt' ennyi

Remélem megoldódik a dolog...

2013. júl. 12. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!