Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Én gondolom rosszul vagy...

Én gondolom rosszul vagy férjemnek tényleg mellettem kellene állnia anyós helyett?

Figyelt kérdés

Adott a következő szituáció.

Gyereket letettem aludni és átmentem a szomszédba egy receptért. Kb egy óra múlva megyek haza, gyerek sehol.

Infarktus kerülget, rohangálok hogy látott-e valaki valamit. Egyik lány mondja hogy egy utcával arrébb lakó anyósom elvitte.

És akkor még azzal jön hogy egyedül sírt a babám ami hazugság mert két órát szokott aludni addig meg nem voltam el. Ellenben én majdnem infarktust kaptam hogy eltűnt a babám. És a férjem még annak a hülyének ad igazat.


2015. júl. 3. 19:04
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/90 anonim ***** válasza:
90%
Itt csak engem zavar hogy a kérdező egyedül hagyta a kicsi gyerekét egy órára a lakásban? Máskor szétszeditek az embert ha leugrik a postáért míg a gyerek az etetőszékben van bekötve, az egész kb egy perc, most meg úgy álltok mellette mintha az egy órás egyedül hagyás természetes lenne.
2015. júl. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/90 anonim ***** válasza:
84%

Anyósod tényleg hülye volt, hogy csak úgy elvitte a kicsit.

Felelőtlen vagy, hogy egy órára magára hagytad a kicsit, a férjednek nem kellene egyikőtök mellé sem állni, hanem elbeszélgetni veled a gyerek veszélyeztetéséről.

2015. júl. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/90 anonim ***** válasza:
86%

Nem hiszem el h egy recept miatt a szomszédba élet-halál kérdése lenne átmenni és főleg egy órát maradni...

Remélem kérdező ez jó lecke volt arra, h nem szabad gyereket egyedül hagyni főleg úgy,hogy bárki bejárkálhat a házba.

Férjed azért gürizik,h te otthon lehess a gyerekkel és te inkább elmész otthonról pletykálni (mert egy receptcsere nem tart órákig és gyerekkel is intézhető lenne) felügyelet nélkül hagyva a gyereket, még jó,h mérges. Függetlenül anyóstól is jogos a mérge, ez most nem az h ki mellett áll, ne tereld a felelőtlenségedről a témát.

2015. júl. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/90 anonim ***** válasza:
90%

Nem vagyok anya, így vállalom a lepontozást.


Ha elmegyek egy órára, én magam hívnám fel/át az anyósomat, hogy vigyázzon addig a gyerekre. Pont most volt a híradóban, hogy anyuka csak az utca végére ment, otthon hagyta az alvó gyereket, a ház meg leégett, picik meghaltak.

2015. júl. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/90 anonim ***** válasza:
90%
Ugye nem hagytad tenyleg egyedül? Miaz hogy szokott. Multkor a kislányomnak beszorult a lába a kiságy rácsaiba és sírt felora múlva hogy leraktam aludni. Bele se gondolok mi lett volna ha nem vagyok otthon :(. A helyedben szégyenkezve Megköszönném és soha többet nem hagynám egyedül.
2015. júl. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/90 A kérdező kommentje:

Na először is. Idegen nem megy be, mert kutya van. Attól senki nem megy be, csak akit jól ismer. A gyerek a kiságyban aludt. Az ablak nyitva volt, hallottam volna ha sír. És nyilván átmentem volna. Egy perc átmenni.

És nyilván nem a receptet kértem egy óráig hanem akkor már beszélgettem is egy kicsit.

A baba nem volt veszélyben.

2015. júl. 3. 20:30
 17/90 anonim ***** válasza:
78%
DE igen, veszélyben volt, mivel magára hagytad, bármi történhetett volna. Önző vagy, akinek a pletykálás fontosabb mint a saját gyereke. Miért nem ért rá átmenni akkor mikor fent van a gyereked? ja, hogy akkor nem tudtál volna nyugodtan pletykálni? És a férjed mit szólt? Remélem úgy leteremtett a felelőtlenséged és hülyeséged miatt mint szódás a lovát. Előttem biztos nem álltál volna meg ezek után. Nem gondoltam volna hogy egy felnőtt nő, egy anya, ennyire felelőtlen. Szegény babád...
2015. júl. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/90 anonim ***** válasza:
67%
Ne haragudj, akkor is felelőtlen vagy! A nyitott ablakon bármikor bemászhat egy kóbor macska, és ráfekszik a gyerekre, aki megfulladhat....Az más kérdés, hogy Anyós se normális...
2015. júl. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/90 anonim ***** válasza:
80%

Itt "csak" 5 percre mentek el otthonról, és CSAK a szomszédba.

[link]

Nagyon is rosszul gondolod, a férjed helyett fognám a gyereket, és elvinném. Ez már bőven kimeríti a veszélyeztetés fogalmát...

2015. júl. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/90 anonim ***** válasza:
79%

Anyósod sem 100-as, de adott esetben neked is kijárt az ijedtség! Hogy lehet egy kisgyereket egyedül hagyni otthon, ráadásul ennyi időre?


Ha valaki, legyen az idegen vagy anyósod úgy be tud menni és el tudja vinni, hogy észre sem veszed, akkor a kicsit nem hagytad biztonságban!


Én a lazább anyák közé tartozom alapból is és a harmadik csemetével már elég rutinosan is bánok, de ez még nálam is kiverné a biztosítékot. Nyilván nem kell folyamatosan a gyerek ágyánál ülni és nézni, de azért én még légzésfigyelő és bébiőr mellett is ránézek néha mikor alszik, hogy tényleg minden rendben van-e.


Adott esetben a férjed helyében édesanyámnak is megmondanám, hogy ez nem volt túl jó húzás, de veled is lenne egy beszélgetésem a gyereknevelésről...

2015. júl. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!