Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Én gondolom rosszul vagy...

Én gondolom rosszul vagy férjemnek tényleg mellettem kellene állnia anyós helyett?

Figyelt kérdés

Adott a következő szituáció.

Gyereket letettem aludni és átmentem a szomszédba egy receptért. Kb egy óra múlva megyek haza, gyerek sehol.

Infarktus kerülget, rohangálok hogy látott-e valaki valamit. Egyik lány mondja hogy egy utcával arrébb lakó anyósom elvitte.

És akkor még azzal jön hogy egyedül sírt a babám ami hazugság mert két órát szokott aludni addig meg nem voltam el. Ellenben én majdnem infarktust kaptam hogy eltűnt a babám. És a férjem még annak a hülyének ad igazat.


2015. júl. 3. 19:04
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/90 anonim ***** válasza:
94%

Nem tudom, de talán nem lenne szabad tényleg felügyelet nélkül hagyni gyereket, amíg maga nem képes megvédeni magát.


Anyukám kint a konyhában főzött, fölébredtem, kinyúltam az ágyból, eldöntöttem a pelekaszárítót, neki a kályhának, kigyulladt, a nagyanyám véletlenül vette észre. Füstmérgezést kaptam.

Máskor az anyukám mellettem beszélgetett a keresztanyámmal a konyhában, véletlenül elkóstolgattam a kereszt gyógyszereit - úgy néztek ki,mint a franciadrázsé- .

Csak az tűnt föl, hogy üres a gyógyszeres. Gyógyszermérgezés, gyomormosás. És az ügyeletes orvos nagyon megdícsérte az anyukámat, hogy milyen jó anya, hogy vitte magával az üres gyógyszerest a kórházba, hogy azt ettem meg.

Azt már nem is mondom, hogy rendszeresen este egyedül hagytak otthon, moziba, vagy akárhova elmentek, én meg fölébredtem, és féltem,mert mindenféle zajok voltak.

50 év után is följön az álmaimban, és ijesztő.

Pedig a nagyanyám szemben lakott, egy pillanat lett volna áthívni, hogy ha más nem, csak üljön a konyhában, ha véletlenül fölébredek.


Messze nem a férjről, vagy az anyáról, nem is az anyósról van itt szó. Vagyis nem arról kéne ,hogy szó legyen.

2015. júl. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/90 anonim ***** válasza:
23%

Tudom régi kérdés, de nem tudom megállni. Lehetségesnek tartom, hogy ez a hatalmas füstmérgezésfóbia egyes anyáknál a hozzászólások alapján abból adódhat, hogy a gyerek még nem tudja kontrollálni hova köpje a tüzet, mint a kedves mama. :)


Érdekelne engem, hogy az acsargás szerzői vagy a szüleik mennyi időre lettek magukra hagyva. Szerintem meglepődnének. Vagy nem, de akkor meg alapból semmit se kéne úgy csinálni, ahogy velük volt...


Amúgy ami a magára hagyás-gyerekrablás dolgot illeti alapesetben 1:1 lenne, de a körülmények ismeretében


anya

-egy falnyi távolságra ment el

-volt telepített riasztó (alias kutya)

-olyan a környék amilyen (bár azért én lehet furcsán néznék a szomszédok helyében a kommandózó nagyira is.)

-nem bölcs anyóst hülyézni ettől függetlenül

-át lehetett volna hívni unatkozó babázhatnék nagyit vagy a szomszédasszonyt is


anyós

-anyós nem szólt, hogy itt vagyok, te hol vagy?

-csendben settenkedett be-ki és vitte a kölyköt

-egy papírt nem bírt írni nemhogy felhívta volna az anyát

-de még csak egy embernek se szólt...

-nem ott helyben nyugtatta le a gyereket, ha ott sírt... (amúgy tényleg k. logikus visít az istenadta mit csinálok? kiveszem a megszokott helyéről és végigcímölöm az utcán) Biztos nem az volt a cél, hogy keresztbe tegyen. (de.)


igazából most is 1:1 :D

2015. dec. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/90 anonim ***** válasza:
76%
Azt kifelejtetted, hogy ha anyós csendben be tudott settenkedni, akkor ugyanezt bárki más is megtehette volna. És nem biztos, hogy nap végén visszaadja.
2015. dec. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/90 anonim ***** válasza:
14%
igen, a bárki mást is valószínű csak úgy beengedte volna a kutya...
2015. dec. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/90 anonim ***** válasza:
12%

Annyira jó ennyi szuperanyukát egy helyen meglelni. Mindenki a nap 24 órájában vigyázza a gyermekét, sosem hagyja magára, mindig két szemmel nézi. Közben természetesen csilli-villi a lakás, van 6 fogásos kaja.


Szánalmasok vagytok. Szapuljátok a kérdezőt, elmondjátok minden tróger sz***r anyának. Az anyós meg persze tök normális, mert elviszi a magára hagyott babát. Igen, a kérdező felelőtlen volt, hogy ennyi időre egyedül hagyta a gyermekét. De anyós egy pofátlan, rosszindulatú vén boszorkány. Ennyi.



De azért megnyugtató látni, hogy a sok ősanya mindig mindenben a topon van. :)

2016. jan. 5. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/90 anonim ***** válasza:
66%

Utolsó: pedig babát/kisgyereket NEM hagyunk őrizetlenül. Ha más nem, létezik bébiőr, amit zsebre lehet vágni és típustól függően 100-200 méteres távolságban hallod, hogy mi történik bent. Így azonnal tudsz reagálni.


De úgy távolabb menni, hogy nem látod és nem is hallod a gyereket (a kérdésben erről volt szó, mert egyébként észrevette volna, hogy valaki bement, vagy hogy sír a gyerek) erősen felelőtlenség.

És igen, ez bűncselekménynek is minősül, ha valaki feljelenti és nem véletlenül büntetik a veszélyeztetést.

2016. jan. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/90 anonim ***** válasza:
73%

" Mindenki a nap 24 órájában vigyázza a gyermekét, sosem hagyja magára, mindig két szemmel nézi. Közben természetesen csilli-villi a lakás, van 6 fogásos kaja."


Szerintem ilyet senki nem mondott. Nem csili-vili a lakásom, most is épp halomban áll a mosogatnivaló, viszont főtt kaja szinte mindig van. Majd ha sikerült elaltatnom a gyereket, nekiugrok a rendrakásnak.


Viszont bármennyire is hihetetlen, nem hagyom magára (kétszer 7 perc volt eddig a maximum), még a kocsiban sem hagyom, ha belépek a boltba. Nem vagyok rendmániás mintaanya, aki egész nap a lakását pucerálja, de a gyerek az első. Szerinted ezek szerint normális 1 órára felügyelet nélkül hagyni? Ugye te sem gondolod komolyan.

2016. jan. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/90 anonim ***** válasza:
46%
85-ös gondolom te rendszeresen hagyod magára órákra a pici babádat mint a kérdező. És az nem szuper anyaság hogy nem megyek át pletykálni míg a gyerekem egyedül van a lakásban, de látom te ezt nem érted. Akkor hagyd továbbra is magára, de aztán ne lepődj meg ha baja esik. Annyi ilyenről hallani.
2016. jan. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/90 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó.

Nem, nem hagyom magára, sőt, azt sem mondtam, hogy a kérdező nem hibás. Ha figyelmesen olvastad volna, láthatnád, hogy leírtam: a kérdező felelőtlen volt. De azért gyerekgyilkosnak, rossz, sz****r anyának nevezni, meg hajtogatni, hogy az ilyen minek szül, el kell tőle venni a gyereket...na ezek beteges reakciók.


85-ös voltam.

2016. jan. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/90 anonim ***** válasza:
100%
hát, nálam a saját gyerek veszélyeztetése kimeríti a sz.r anya fogalmát...akinek fontosabb a pletyka mint a gyerek ott is gondok vannak. Megint más ha valaki a kapuhoz szalad ki 5 percre meg megint más egy órára a szomszédba. Állítása szerint csak egy fal volt a választék, egyből hallotta volna ha sír a gyerek. érdekes, azt se hallotta hogy az anyósa elvitte...
2016. jan. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!