Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Én gondolom rosszul vagy...

Én gondolom rosszul vagy férjemnek tényleg mellettem kellene állnia anyós helyett?

Figyelt kérdés

Adott a következő szituáció.

Gyereket letettem aludni és átmentem a szomszédba egy receptért. Kb egy óra múlva megyek haza, gyerek sehol.

Infarktus kerülget, rohangálok hogy látott-e valaki valamit. Egyik lány mondja hogy egy utcával arrébb lakó anyósom elvitte.

És akkor még azzal jön hogy egyedül sírt a babám ami hazugság mert két órát szokott aludni addig meg nem voltam el. Ellenben én majdnem infarktust kaptam hogy eltűnt a babám. És a férjem még annak a hülyének ad igazat.


2015. júl. 3. 19:04
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/90 anonim ***** válasza:
68%

Hogyan is segithetnek Neked?

Elöször is, igen, a ferjednek melletted es nem anyos mellett kene allni... de ebben a temaban en a ferjed helyeben egyikötök mellett sem allnek.

Meg nem irtad, de hogyan tudott bemenni, be Sem Volt zarva az ajto?! Vagy az ablakon??

Megertelek, h majdnem infarktust kaptal, h eltünt, hiszen el is tünhetett volna! Minek is ismeteljem, h miert, ha annyian irtak elöttem, es nem akarod megsem felfogni??? A kutya tenyleg elhallgattathato, es nemcsak a sajat hazadban törtenhet tüzeset, ami oda is kihathat... -ezeket nem hiszed el vagy mit gondolsz ezekröl?

Azert irjak sokan a babyört vagy babyfigyelöt, mert manapsag ez egy segitseg ilyen helyzetekben (is). En nem tettem a gyerekek agyaba, de ugy helyeztem el, h ralattam, es tettem a lakasban a dolgomat, csendben legalabbis eszrevenni, amikor megfordul vagy barmi mozgas van, ezert sztem jo dolog. En sem mernek atmenni a nyari konyhaba, vagy csak par percre, mig onnan atviszem az etelt a babaval egy epületbe, pl. szomszedos helysegbe. De igazad van abban, h a hozzad hasonlo hozzaallassal felnött mar több nemzedek, hat mindenki maga tudja, de vedd mar figyelembe, h ez egy masik kor, több lehetöseggel, hiszen meg interneted is van! Pl. joval több lehetöseg van informalodni, mi a jo a babanak, es regebben kevesebb bünözö volt, kevesebb elektromos eszköz (ami robbanhat)...stb.

Ferjem nagyijanak egyszer a pici születes utani hasfajasarol beszeltem, h simogatom meg spec fogasok meg amivel probaltam enyhiteni, es erre azt mondta: "en inkabb becsuktam az ajtot, ha sirtak, h ne is halljam". Na, ez is egy hozzaallas, amivel az 5 gyereke közül 4 fel is nött, olyanok is lettel... Szoval megertelek, de nem lehetne jobban, biztonsagosabban? Annyi jo ötletet irtak, pl. szomszedot is athivhatod, es ha anyos ilyen nagy örömmel rohangal hozzad, öt is babyszitternek (alvo gyerek melle), ezek miert nem tünnek jobbnak, mint csupan a lehetösege annak, ami megesett veled?

A TE DÖNTESED!

En szoritok, h ha itt ne is vallod be, de tanulsz belöle es ezentul jobban csinalod!

2015. júl. 5. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/90 anonim ***** válasza:
76%

Ja igen, en is egy keves lakossagu (kb 250 fös) falubol szarmazom, ott sem volt bezarva az ajto NAPPAL, mig a szomszedok atszaladtak egymashoz vagy akar több orat is pletykaltak, de EJJEL mindig bezartak. Es alvo gyereket nem szoktak sztem magara hagyni par percnel tovabb.


elözö

2015. júl. 5. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/90 anonim ***** válasza:
90%

Három hónapja, spontán kicsapott a láng a konnektorból.

Mire a tűzjelző riasztott, állt a fekete füst a szobában.

Megúsztuk enyhe füstmérgezéssel, mert időben megláttam.

Mire a nyitott ablakból észreveszed, addigra már más is felgyulladhat.

Egy ilyen helyzetben másodpercek számítanak.

Fél perc sem volt, mire visszaértem a porraloltóval, már lángra kapott a laminált parketta. És csak ez után jelzett a füstjelző.

2015. júl. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/90 anonim ***** válasza:
51%

"...átmentem a szomszédba egy receptért. Kb egy óra múlva megyek haza..."


Szóval "csak" átmentél receptért... aham... meg amit a paci himbál. Pletyiztetek a havernőddel kérlek, erről van szó.


Nos, anyósodnak egyetlen hibája volt, mégpedig hogy nem hagyott egy cetlit a gyerek ágyán, hogy elvitte.


Te viszont őrizetlenül hagytál egy babát.


Szerinted akkor ki a kevésbé hibás a sztoriban?

2015. júl. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/90 anonim ***** válasza:
27%

Én nem tudom, ti hol éltek... olyan helyeken vannak gyerekek, ahol víz, wc nincs, egész nap meztelenül rohangálnak a gyerekek az utcán... majd pont azért fognak elvinni egy babát, mert otthon hagyja és elmegy a szomszédba, mikor alszik a kiságyában... ráadásul ikerházban, kb olyan, mintha a gyerek aludna, te meg a szomszéd szobában tv-znél.

Ezt ugye most ti se gondoljátok komolyan????


Kérdező! Én nem ítéllek el. Egy kis faluban mindenki mindenkit ismer, én is ilyen helyen lakom, a bolt előtt is simán kinnhagynám, míg beugrok kenyérért, ha alszik a babakocsiban. A szomszédba is átmennék, bár mi nem ilyen közel vagyunk egymáshoz, így csak bébiőrrel. De egy ikerházban kb azt is lehet hallani, ha a túloldalon emésztési gondokkal küzdenek...

Olyan szinten felfújjátok, hogy az nem igaz... Anyós meg nyilván nem véletlenül lábujjhegyen ment be és vitte el a kicsit, kettőt kiabált volna, hogy "Ilonka, hol vagy??" biztos, hogy meghallja a kérdező, hogy ott járt...

Ez puszta rosszindulat, anyóstól és felőletek is. Férjed amúgy mit mond?

2015. júl. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/90 anonim ***** válasza:
45%
Na érkezett még egy felelőtlen "anya" kedves utolsó. Kis városban gondolom beltenyészet van, soha, egyetlen egy idegen se fordult mér meg ott igaz? Nincs kövesút, ahol a más városba tartók közlekedhetnek... annyi hogy te beugrasz kenyérét, egy ilyen meglátja, mire kijössz a gyereked már két várossal arrébb van. Ez nem rosszindulat ez realizmus.
2015. júl. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/90 anonim ***** válasza:
60%

Azért itt-ott igaz amit az utolsó[előtti] mond. Eléggé kilett sarkítva ez az egész + az a rész, hogy sokkal rosszabb körülmények között nőnek fel egyes helyeken babák [vagy fel sem nőnek] ez nem azt jelenti hogy,


"hah máshol meg terroristák robbantanak fel családi házakat, nehogy már én legyek rossz anya".. na de, kérdező tudja úgyis hogy szar anya-e vagy sem. Ha ez egy egyszeri alkalom volt mit tom én 3 év alatt, akkor istenem hibázott, ÉS SZERENCSÉRE nem lett baj.


Nehogy már majd még börtönbe zárják meg gyermekvédelem meg minden, dobják is be egy szirogúan örzött börtönbe. Szóval jogosan lehet kiakadni de azért túlózni sem kell, ez semmi egy-két tini pitsához képest [mert pont van egy a tág ismerős körömben aki ennél bőven szarabb, nem mentség de mmm,, jelenleg sem nem folyik ellene eljárás], DE amúgy kérdező igazán hozzá tehetnél te meg pár részletett.


Mint pl anyós hogy ment be, kulccsal? Lopakodott? Férjed munkába volt, és anyós tájékoztatta később? Egy ketten mondjuk helyesen írták, hogy azért mégis melletted kéne állnia, vagy senki mellet, ha meg melletted akkor legyen kiakadva, de elég f***ság összebandázni ellened, főleg tőle.

2015. júl. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/90 anonim ***** válasza:
22%

nyilván nem a full üres utcán hagyom ott, hogy bárki elvihesse. A kis településsel, mindenki ismer mindenkit-tel arra céloztam (de látom felfogni azt nem sikerült), hogy ha én be is megyek a boltba, BÁRKI ha látja, hogy el akarnák vinni, nyilván beleavatkozna. Felén legalábbis nem üres az utca, semmi gond nem történhet.


Gondolom ti mind 0-24ben vagytok a gyereketek mellett, sose mosogattok, amíg alszik, mindig mellette ültök. Mert ugye ha beugrik a macska és ráül (ahogy felvázolta egy kedves kommentelő) azt csak akkor veszed észre, ha ott ülsz mellette, ha mosogatsz vagy teszem azt a wc-n ülsz, biztos sokkal jobb helyzet, mintha a falszomszédos szobában lennél. Gondolom ti mindent csak olyankor csináltok, mikor ott van valaki, amúgy 18éves koráig ott ültök mellette. Szegény gyerek.

2015. júl. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/90 anonim ***** válasza:
57%
utolsó, látom neked meg a dolog lényegét nem sikerült felfognod. Jó hagyd kint a gyereked, engem aztán nem érdekel ha elrabolják, vagy bármi más baja lesz. Nem, nem ülök non-stop a gyerek mellett, de nem hagyom egyedül egy üres házban sem. Itt kb két éve történt, hogy egy autó felsodródott a járdára és elsodorta az épp a bolt előtt alvó gyereket. DE tudom, tifelétek ilyen se történhet.
2015. júl. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/90 anonim ***** válasza:
31%

Ne az én példámon rugózz.

A kérdésben az szerepelt, hogy a kérdező átment a szomszédba, ami egy IKERház, vagyis kb olyan, mintha a szomszéd szobában ülne. Ha lenne 50m a két ház közt még meg is érteném, de NINCS. Túlrugózzátok, de nagyon.

2015. júl. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!