Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Én gondolom rosszul vagy...

Én gondolom rosszul vagy férjemnek tényleg mellettem kellene állnia anyós helyett?

Figyelt kérdés

Adott a következő szituáció.

Gyereket letettem aludni és átmentem a szomszédba egy receptért. Kb egy óra múlva megyek haza, gyerek sehol.

Infarktus kerülget, rohangálok hogy látott-e valaki valamit. Egyik lány mondja hogy egy utcával arrébb lakó anyósom elvitte.

És akkor még azzal jön hogy egyedül sírt a babám ami hazugság mert két órát szokott aludni addig meg nem voltam el. Ellenben én majdnem infarktust kaptam hogy eltűnt a babám. És a férjem még annak a hülyének ad igazat.


2015. júl. 3. 19:04
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/90 anonim ***** válasza:
36%
utolsó, azért van némi különbség aban ha véletlenül nekivágja valaminek vagy direkt hagyja magára. Kérdező, te meg vedd fel azokkal a szülőkkel a kapcsolatot, akiknek a gyerekei most haltak meg füstmérgezésben míg ők gyorsan elszaladtak valahova. Tőlük kérdezd meg ott hagynák-e megint a gyereküket. Hisz tudjuk, ilyen mindig csak más emberrel történhet, velünk sosem. Gyerek mellett miért nem tud beszélgetni? Talán megnémul ha a gyerek mellette van a babakocsiban? Ez az önzőség iskolapéldája. Szerencsére az én feleségem normális, nem hagyja egyedül a gyereket.
2015. júl. 4. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/90 anonim ***** válasza:
37%

Igen, van különbség. Bár aki akarja, az nyugodtan mondhatta volna azt is ,hogy direkt vágta oda szegényke orrát, akiben akad csak fele annyi rosszindulat, mint itt egyesekben! A kérdező már réges rég bánja a dolgot. Ami történt, megtörtént, nem tud változtatni rajta. Biztos vagyok benne, hogy ti sem vagytok tökéletesek, ti is követettek el hibákat. Nem történt baj és azt gondolom a kérdező most egy életre megtanulta a leckét. Nekem viszont az a véleményem, hogy aki ilyen ocsmányul tud megnyilvánulni egy ilyen probléma láttán, az semmivel sem különb, mint a kérdező. Nem történt baj és amúgy van legalább egy millió szituáció, amikor ugyanúgy történhet vmi, mint azt korábban írtam is. Aki meg ilyeneket ír, hogy keresse meg azokat a családokat, hol pici baba füstmérgezésben halt meg... lehet, hogy a feleséged egy rendes asszony, de az biztos, hogy a világ legtahóbb férjét választotta meg!

És nem, még mindig nem értek egyet azzal, hogy egyedül hagyta a pici babát, a kérdést illetően szerintem sincs igaza. De ezt meg lehet mondani kulturáltan is, mert egyik másik megnyilvánulással csak azt mutattátok meg, hogy semmivel sem vagytok értelmesebbek általánosságban, mint a kérdező ebben az egy szituációban.

2015. júl. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/90 anonim ***** válasza:
57%
Hol is írta hogy bánja? Csak az anyósát szidta, meg azt mondja teljesen jó hogy ő órákra magára hagyja a pici gyerekét. Kérdező, meséld el ezt a védőnődnek is légyszíves, tőle kérj tanácsot.
2015. júl. 4. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/90 anonim ***** válasza:
71%
és lehet hogy nem vagyunk értelmesebbek, de mindent megteszünk hogy ha lehet megelőzzük a baleseteket. Ergo nem hagyjuk magára a gyerekünket. Kíváncsi lennék akkor mit mondanál, hogy ha a tegnapi híradóban az ő esete lett volna, hogy a felelőtlensége miatt meghalt a gyereke. Akkor is csak annyit mondanál-e hogy jajj hát mindenki hibázhat majd legközelebb jobban figyel? Mert gondolom ahol megtörtént a tragédia sem úgy indultak neki a dolognak hogy direkt akartak rosszat.
2015. júl. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/90 anonim ***** válasza:
79%

r. Egy anyának is szüksége van más társaságra, és ha tényleg olyan feltételek voltak, ahogy a kérdező leírta, akkor nem hinném, hogy olyan szörnyű bűn lenne ez."


Ne haragudj, de nyitott ablaknál sem biztos, hogy meghallja a szomszédban, ha történik valami - lásd, fel se tűnt neki, hogy valaki elvitte a gyereket.

Lehet érvelni, hogy de van kutya, hát ha valaki be akar törni a kutyádat fél mp alatt teszi el láb alól hangtompítós pisztollyal, maximum egy kósza nyüszítést észlelsz belőle, aztán azt hiszed csak azért nyüszít mert ki akar menni.


Nyilvánvaló, hogy egy anyának is szüksége van más társaságra, de az is, hogy ez teljesen megoldható a gyerek nélkül is, meg vele is. Nélküle úgy, hogy FELÜGYELET mellett hagyjuk ott, nem egyedül a szobában 1-2 órára 40 fokos melegben. Ha igen, akkor meg legalább legyen bennünk annyi, hogy mi hívjuk át a szomszédot, és legalább a légzésfigyelőt magunknál tartjuk. Már írta valaki, de pl. egyszer felejted nyitva a gázt, bedugva a vasalót, stb. amíg átugrasz a szomszédba pletyizni, a gyereknek elég sok baja eshet mire neked feltűnik, hogy baj van, hiába vagy a közelben.


A másik meg, hogy senki nem szólna egy szót sem, ha hetente többször más vigyázna a gyerekre (elégre sok országban pl. 16 hét szabadság után kötelező visszamenni dolgozni, és ott is felnőnek a gyerekek...), teljesen elfogadható opció. Ha elmennél 1-2 órára hívj át valakit, akár bébiszittert is, aki addig felügyel a babádra és kész. Vagy várj, amíg a férjed hazaér, és akkor mehetsz, majd ő vigyáz rá.


De így, felügyelet, minden nélkül óriási felelőtlenség volt ez.


Anyósod ettől függetlenül tényleg nagyon bunkó volt viszont.

2015. júl. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/90 anonim ***** válasza:
68%

Na ha valaki hát akkor én aztán egyáltalán nem vagyok anyóspárti, nem szeretem az idősebb hölgyek többségét sem (vannak azért kedvesek is na) de itt anyósnak adok igazat. Jaj te szegény és még téged kerülgetett az infarktus hol a gyerek? Akkor nem kerülgetett mikor csavarogni mentél és egyedül hagytad???

Meg mondjam neked mi baj érhette volna? Pl: félrenyel.... Az én kislányom hetekig úgy feküdt a kiságyban hol oldalra fektettem és a hátát kitámasztottam, ja kb. 20 perces büfiztetés után.

Ha anyós úgy vitte el a gyereked hogy te észre sem vetted más is ki vihette volna. A kutyában sem lehet mindig megbízni... Kiesik az ágyból, leesik az ágyról, törés stb. Te amíg arra az 1 órára elmaradtál számtalanszor érhette volna valami.

Itt az egyedüli hülye az te vagy te anyák gyöngye.... És még ekkora a szád?! Mire?

2015. júl. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/90 piroska és a farkas ***** válasza:
58%
A válaszokat nem olvastam, de ez komoly, hogy te alvo babát otthon hagysz egyedül? Dzsízösz. HOgy képzeled, úgy mégis?? Uramisten. veszéyezteted az életét ezzel, tudsz rola?
2015. júl. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/90 anonim ***** válasza:
54%

máskor egy babyphone (bébiör vagy minek hivják otthon) legyen nálad, ha felébred hallod legalább vagy, ha sir, nyoszorog mit tudom én mit csinál.

amikor a babám alszik, én kimegyek a kertbe kertészkedni..én is beszélek a szomszédokkal ekozben, de a teraszon otthagyom a babyphone-t és hallok mindent. ennyi ebbol a tanulság illetve az, hogy zárd be az ajtot, akkor kisebb az esélye, hogy bemegy valaki. (kutya ide, kutya oda,- 2 perc és a kutya már el is van hallgattatva)

2015. júl. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/90 A kérdező kommentje:

Látom nagyon elmentünk krimibe. Hangtompítós pisztoly és társai. Fényes nappal. Mikor tök sokan vannak kint. Mikor a szomszéd asszony kint gyomlál égész nap. Gondolom őt is kivonják a forgalomból. Egy ilyen alternatív valóságban mit is kéne tennie egy anyának? Álljak a gyerek ágya mellett géppisztollyal?

A védőnő meg nem aggódik ilyesmin. Volt már hogy úgy jött hogy a szomszédban voltam. Egy ikerházról van szó, nyilván hallom ha sír a gyerek. Azt hogy anyósom suttyomban kilopta a gyereket nyilván nem hallottam.

A családot meg nagyon sajnálom ahol meghaltak a gyerekek. Nem tudom hogy történt de nálunk ilyen nem fordulhat elő. Ha nem ég semmi honnan jön a füst?

2015. júl. 4. 14:07
 40/90 anonim ***** válasza:
37%
Jaj kérdező, az most mindegy, hogy honnan jön a füst... ha minden tüzet időben észrevennének az emberek, lényegében nem lenne szükség tűzoltóságra, hiszen még kis gyertyaláng korában eloltanák az emberek. Azért naivnak sem kell lenni, még úgy sem, hogy lényegében melléd álltam, nagyjából 2 másik válaszolóval együtt. Bármikor történhet baj, legközelebb tényleg legyen az a minimum, hogy vagy egy bébiőrzőt viszel magaddal, vagy azt csinálod, hogy elintézel vmi házi mobilt, amit a te számod ingyen hívhat, felhívod, otthagyod a baba mellett és viszed magaddal a sajátod. Barátaimék is ezt csinálták, tök jól működött. Ők is volt, hogy egyedül hagyták így a picit a házban és többen az udvaron voltunk addig. Bizonyos időközönként benézett azért hozzá az anyja, félóránként. Tényleg nem kell egy anyának sem 18 évig bezárkózni a 4 fal közé és 0-24-ig őrizni a gyermeket (mint ahogy gondolom itt a válaszadók nagy része teszi, biztos a gyerekágy mellől írják meg a szitkozódásukat is, főzni is a kutya szokott náluk, porszívózni meg a hörcsög), de azért az, hogy te észre sem vetted, hogy anyós elvitte... szóval érted, ez azt jelenti, hogy még sem látsz rá úgy a házatokra a szomszédságból. Elvitte és nem szólt, ez szerintem sem volt fair, de ha tudott olyan halkan mozogni, hogy te azt észre se vedd, akkor ugyanúgy fog tudni mozogni a betörő, a gyerekrabló, a kóborkutya akárki. Ez a baj.
2015. júl. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!