Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy vezessem rá őket, hogy...

Hogy vezessem rá őket, hogy ez nekem szörnyen rosszul esik?

Figyelt kérdés

A bátyáméknak nemrég született kisbabájuk, akinek én nagyon szerettem volna keresztanyja lenni, viszont felkérték az anyuka, avagy a sógornőm húgát és párját.

Régen mindig hangoztattam nekik, hogy mennyire vágyok erre a szerepre, hogy ha egyszer lesz gyerekük, engem kérjenek fel, dehát úgy látszik ennyit ért.. Szinte éreztem, mielőtt megtörtént volna a keresztelő, hogy a másik lány lesz az, csak mert neki már van párja, ezzel ugyebár nyernek egy "ingyen" keresztapát is.

Azt tudni kell a lányról, a végleges keresztanyáról, hogy elég lázadó típus, egyáltalán nem tud lesüllyedni egy gyerek szintjére (ezt úgy értem, hogy nem szeret gügyögve babázni vagy szeretgetni őket, míg én imádok), emellett én pedagógia szakon vagyok az egyetemen, ő pedig egy sima recepciós. 2 év van köztünk, én 18 vagyok, ő 20 ha ez számít, különbség köztünk, hogy neki mindent megadtak, mindent alátettek, egy elkényeztetett lány és még ez is sikerült neki.

Úgy érzem, velem jobb nevelést kapna a kicsi, de nyilván mindig az anyuka nyer, az ő családtagjai számítanak és ők az elsők, csak mert a bátyjám az apuka, én miért szorulok ennyire háttérbe? Ugyanannyi jogom van a kicsi neveléséhez, és ha más nem, legalább engem IS felkérhettek volna. Csalódott vagyok.



2023. aug. 14. 19:35
1 2 3 4 5 6
 1/59 anonim ***** válasza:
94%

Amit itt leírtál, annak alapján én se téged választottalak volna. Normális ember ezt tudomásul veszi, nem pörög rajta.

Egyébként a keresztanyaság vagy annak hiánya a legkevésbé sem befolyásolja, hogy mennyiszer lehetsz vele ill. milyen hatással leszel rá. Így az "úgy érzem, velem jobb nevelést kapna a kicsi" félmondatod eleve egy nagy marhaság.

2023. aug. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/59 anonim ***** válasza:
98%

"velem jobb nevelést kapna a kicsi"


Teljesen mindegy, neked ugyanis ahhoz semmi közöd. A keresztanyának sem.

2023. aug. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/59 anonim ***** válasza:
91%

Mi van...?


Ez ilyen kamukérdés?


Semmilyen jogotok nincs a gyerek neveléséhez sem neked, sem a sógornődnek, nem is értem, mit gondolsz, mit számít majd a gyerek nevelésében a te jelenléted. Mellesleg, pont ugyanannyi időt fogsz vele tölteni, akár keresztanyának, akár mittudomén Jutkának hív téged.


Az égvilágon semmit nem befolyásol, ki lesz a keresztanyja. Az meg, hogy te előre leadod ezirànti igényedet, senkit nem érdekel, mint làtod, a bátyádat sem.


Nem kell semmire rávezetni őket, az ő dolguk, kit választanak keresztanyának, ez nem kívánságműsor. Majd foglalkozol a saját gyerekeddel, ha lesz.

2023. aug. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/59 anonim ***** válasza:
96%

"a keresztszülőség azt jelenti, hogy ha a szülők meghalnak, te leszel a gyermek gyámja"


2023-at írunk, semmi ilyet nem jelent a keresztszülőség, ez ma már csak divat/szokás.

2023. aug. 14. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/59 anonim ***** válasza:
100%

Jó nagynéni tudsz lenni mindenféle felesleges címke nélkül is. Ha akarsz. Ha nem cipelsz magadban felesleges terheket, sértődést, stb. Ha a gyereket szereted és nem magadat láttad már előre egy "méltóságos keresztanya" szerepben. Ha nem tudsz sürgősen váltani a gondolkodásodban, akkor tényleg éretlen vagy még erre.


(Úgy gondolom, itt hitnek semmi szerepe nincs, a 20 éves keresztanya "párja" vajon micsoda...)

2023. aug. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/59 anonim ***** válasza:
85%
#5 Én ezzel tisztában vagyok, de ha figyelmesen olvasod a kérdést, a kérdező nyilván nem. Ha tisztában lenne ezzel, akkor nem érezné rosszul magát azért, mert nem állt ott az oltárnál, amikor szegény gyereket indokolatlanul összevizezték.
2023. aug. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/59 Darius- ***** válasza:
84%
Sehogy már. Kérdezd meg azt a férfi rokonodat miért törődött bele. Vagy mindkettőt, hogy miért ámítottak korábban. Nincs ugyanannyi jogod a gyermeket nevelni, ez az utolsó mondat totális rossz. Majd próbáld megkedveltetni magad a gyerekkel, ha szeretnél vele kapcsolatban lenni. Fontos a szülőkön túli barátság is, ha az rokon még jobb.
2023. aug. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/59 anonim ***** válasza:
94%

Nem a te dolgod nevelést adni neki.

És ettől még lehetsz jó nagynéni. Az én szememben a vérségi rokonság több mint a keresztanyaság( tudom itt pont a másik nagynéni az) de a keresztanyaságnak semmi jelentősége nincs.

2023. aug. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/59 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igazatok van, valóban éretlenségre utalt a viselkedésem, csak most úgy kijött belőlem. Igazságtalanságnak érzem amblokk azt, hogy a anyuka családtagjai mindig jobban számítanak a gyermek életében, mint az apuka családtagjai.
2023. aug. 14. 20:05
 10/59 anonim ***** válasza:
94%

#10 Akkor szüljél te. Beszélgess anyukáddal, ő apai nagymamaként hogy érzi magát. Amúgy az apuka családtagjai azért is vannak ilyen helyzetben, mert vélik ezt a helyzetet, és irdatlan módon tukmálják magukat, ami már az apukát is zavarja sokszor, csak a saját családtagjainak inkább nem mondja.

És amúgy en bloc, nem "amblokk".

2023. aug. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!