Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy vezessem rá őket, hogy...

Hogy vezessem rá őket, hogy ez nekem szörnyen rosszul esik?

Figyelt kérdés

A bátyáméknak nemrég született kisbabájuk, akinek én nagyon szerettem volna keresztanyja lenni, viszont felkérték az anyuka, avagy a sógornőm húgát és párját.

Régen mindig hangoztattam nekik, hogy mennyire vágyok erre a szerepre, hogy ha egyszer lesz gyerekük, engem kérjenek fel, dehát úgy látszik ennyit ért.. Szinte éreztem, mielőtt megtörtént volna a keresztelő, hogy a másik lány lesz az, csak mert neki már van párja, ezzel ugyebár nyernek egy "ingyen" keresztapát is.

Azt tudni kell a lányról, a végleges keresztanyáról, hogy elég lázadó típus, egyáltalán nem tud lesüllyedni egy gyerek szintjére (ezt úgy értem, hogy nem szeret gügyögve babázni vagy szeretgetni őket, míg én imádok), emellett én pedagógia szakon vagyok az egyetemen, ő pedig egy sima recepciós. 2 év van köztünk, én 18 vagyok, ő 20 ha ez számít, különbség köztünk, hogy neki mindent megadtak, mindent alátettek, egy elkényeztetett lány és még ez is sikerült neki.

Úgy érzem, velem jobb nevelést kapna a kicsi, de nyilván mindig az anyuka nyer, az ő családtagjai számítanak és ők az elsők, csak mert a bátyjám az apuka, én miért szorulok ennyire háttérbe? Ugyanannyi jogom van a kicsi neveléséhez, és ha más nem, legalább engem IS felkérhettek volna. Csalódott vagyok.



2023. aug. 14. 19:35
1 2 3 4 5 6
 21/59 anonim ***** válasza:
17%
#23 ++++++++++ !!!
2023. aug. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/59 anonim ***** válasza:
93%

De amúgy honnan veszed, hogy azért ő lett a gyerek keresztanyja, mert a feleség rokona?


Lehet, hogy téged szimplán nem akartak, vagy igen, inkább olyat választottak, akinek van párja (ez sok helyen szokás). Most ilyen alapon, ha te leszel a keresztanya, a másik lánynak kellett volna ilyen kérdést kiírnia?


Az meg, hogy te mit szeretnél, nyilván senkit nem érdekelt, ez nem így műkodik. Mi mondjuk nem is kereszteljük meg a gyerekeinket, de ha megtennénk, akkor se venném figyelembe, kinek vannak ilyen vágyai :D

2023. aug. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/59 anonim ***** válasza:
93%

10 éves koromig úgy nagyjából háromszor láttam a keresztanyámat. Utána meg soha többé. Azt se tudom, hogy él-e még.

Na kb. ennyi jelentősége van a kereszszülőségnek.

2023. aug. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/59 anonim ***** válasza:
88%

22-es: a keresztszülöség NEM JÁR SEMMIVEL! Már csak azért sem, mert ez kizárólag egyházi dolog, ennek semmi JOGI vonzata sincs, az egyházi akármik csak az egyházon belül lézteznek, azon kívül sehol nem számít. (Ahogy az egyházi esküvö sem érvényes jogilag, ahhot a polgári házasságkötés is kell)

Egyébként meg nem annyira felkapott dolog, egyre kevesebb gyereket keresztelnek meg, ahol meg igen, ott a legtöbb esetben csak szokás, meg "mit szólnak hozzá", ha nincs megkeresztelve, de gyakorlatilag senki nem gondolja kicsit sem komolyan.

2023. aug. 14. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/59 anonim ***** válasza:
87%

A keresztszülő feladata, hogy "a keresztény beavatásban segítse, valamint a gyermeket szüleivel együtt a kereszténységre bemutassa, és azon fáradozzék, hogy a megkeresztelt a keresztségnek megfelelő keresztény életet éljen, és az ezzel járó kötelességeket híven teljesítse”.


Kérdező, vinnéd-e a gyereket minden vasárnap templomba? Mert ha nem, akkor nem lennél jó keresztanya.

2023. aug. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/59 anonim ***** válasza:
82%
Semmi jogod nincs a neveléséhez. Ezek után még a közelébe sem engednélek. Szülj magadnak.
2023. aug. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/59 A kérdező kommentje:
Azta, mennyi válasz érkezett, erre nem gondoltam! De köszönöm szépen, értékelem, igen, nyilván ennyiből csak az eshet le nektek amit leírtam. De nekem ez sokkal többet jelent. Nálunk a keresztszülők mindig nagyobb rendűek voltak, mint a sima nagynénik. Nekem meg soha az életben nem adatott olyan dolog, amiért kicsit "komolyabbnak" érezhetném magam, emiatt kialakult ez a komplexus, hogy valamiben "hadd nyerjek már én". Kérlek ne értsétek félre, direkt ezért írom idézőjelben, mert ez nem gyerekességet vagy éretlenséget sugároz, mivel kb. én vagyok az egyetlen a családunkban, aki egyetemre jár, ergo valamennyire azért jogom van tanultnak nyílvánítani magam. Akik sértegettek, az mind őket minősíti, én soha nem süllyednék le erre a szintre, ha van egy olyan kérdés, ami nem tetszik. Az építő kritikákat elfogadom és köszönöm, sok hasznos tanács is jött. Valahogy megoldódik a helyzet gondolom a fejemben és elmúlik ez a rossz érzés és kisebb féltékenység.
2023. aug. 14. 21:50
 28/59 anonim ***** válasza:
88%
23 nyilván a férjemmel egyetértve döntünk ilyen a dolgokban, de mi ketten, nem a nagynénit nagybácsit, nagymamát, mindenkit belevonva.. itt csak arra próbáltam reagálni, hogy egyből anyuka volt támadva a kérdező által, hogy biztos miatta nem lehet ő keresztanya
2023. aug. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/59 anonim ***** válasza:
86%
Keresztszülőség nem a vérségen alapúl. Hiába vagy közvetlen rokon, ha amúgy nem állsz közel hozzájuk, illetve sógornődhőz
2023. aug. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/59 anonim ***** válasza:
93%
#25 Na, akkor jól gondoltam. Mert én sem vagyok megkeresztelve, és a gyerekeim sincsenek. Anyám családjában meg volt, akinek a 13 éves, 210 km-re élő unokatestvére lett a keresztanyja. Vicc a kérdező hisztije.
2023. aug. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!