Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy vezessem rá őket, hogy...

Hogy vezessem rá őket, hogy ez nekem szörnyen rosszul esik?

Figyelt kérdés

A bátyáméknak nemrég született kisbabájuk, akinek én nagyon szerettem volna keresztanyja lenni, viszont felkérték az anyuka, avagy a sógornőm húgát és párját.

Régen mindig hangoztattam nekik, hogy mennyire vágyok erre a szerepre, hogy ha egyszer lesz gyerekük, engem kérjenek fel, dehát úgy látszik ennyit ért.. Szinte éreztem, mielőtt megtörtént volna a keresztelő, hogy a másik lány lesz az, csak mert neki már van párja, ezzel ugyebár nyernek egy "ingyen" keresztapát is.

Azt tudni kell a lányról, a végleges keresztanyáról, hogy elég lázadó típus, egyáltalán nem tud lesüllyedni egy gyerek szintjére (ezt úgy értem, hogy nem szeret gügyögve babázni vagy szeretgetni őket, míg én imádok), emellett én pedagógia szakon vagyok az egyetemen, ő pedig egy sima recepciós. 2 év van köztünk, én 18 vagyok, ő 20 ha ez számít, különbség köztünk, hogy neki mindent megadtak, mindent alátettek, egy elkényeztetett lány és még ez is sikerült neki.

Úgy érzem, velem jobb nevelést kapna a kicsi, de nyilván mindig az anyuka nyer, az ő családtagjai számítanak és ők az elsők, csak mert a bátyjám az apuka, én miért szorulok ennyire háttérbe? Ugyanannyi jogom van a kicsi neveléséhez, és ha más nem, legalább engem IS felkérhettek volna. Csalódott vagyok.



2023. aug. 14. 19:35
1 2 3 4 5 6
 11/59 anonim ***** válasza:
89%

3-as: "a keresztszülőség azt jelenti, hogy ha a szülők meghalnak, te leszel a gyermek gyámja"


ILYEN HÜLYESÈGET NE ÍRJ, mert ez nem igaz, a keresztszülöségnek semmiféle jogi vonzata sincs, az a legjobb esetben vallási szerep, egyébként meg csak egy megnevezés

2023. aug. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/59 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem nem ezért választottak valaki mást. A kérdésed olvasni elborzasztó volt. Jogot formálsz egy babára, akinek ugyanúgy a nagynénje vagy, mintha keresztanya is lennél. Felül akarod bírálni a szülők döntését, pedig elég egyértelmű, hogy te problémás rokon vagy.

A keresztapa személye nem főnyeremény, veled nem az a gond, hogy nincs férjed. Az én gyerekemnek nincs is keresztapja, ettől még a keresztanya személye fix volt.

2023. aug. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/59 anonim ***** válasza:
95%
Nézz magadba szerintem, mert ez szörnyű, amit leírtál. Nyilván formált a környezet, de nem velük van a probléma. Önismeretet kezdj el.
2023. aug. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/59 anonim ***** válasza:
92%

Miért kell ezt túlbonyolítani?

"Felnőtt" emberek vagytok, testvérek.


- Pisti, rosszul esett, hogy Piri testvérét választottátok keresztszülőnek.

2023. aug. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/59 anonim ***** válasza:
96%
Az a baj, hogy ezt te döntötted el, hogy keresztszülő akarsz lenni. Ők meg másképp látták.
2023. aug. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/59 anonim ***** válasza:
63%

Mint anya írom ezt ... Ha nekem valaki előre kijelenti, hogy na ő lesz a keresztanya, mert ő az akar lenni, hát tuti hogy nem őt választom... Anyaként, szülőként nekem és a gyermek apjának van egyedül döntési jogunk mindenben. Egyébként nálunk a férjem öccse a nagy keresztapja és a kicsié az én bátyám lesz, szóval nem mindig kerül háttérbe az apuka családja....

De!!! Ha már én szenvedtem 9 hónapot terhesen, én szültem meg hatalmas fájdalmak árán azt a gyereket, majd én táplálom a testemből, akkor igen is hadd döntsem már el, kit akarok a gyerekem közelében, és milyen minőségben.

2023. aug. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/59 anonim ***** válasza:
97%

Ilyen hozzáállással a gyerekem közelébe nem engednélek.

Ezt tanítod majd a gyereknek, hogy a másikat lenézzük mert recepciós??

És mi az hogy jogod van a neveléshez???

2023. aug. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/59 anonim ***** válasza:
92%

Jobb nevelést kapna? Te egyáltalán nem nevelnéd.

Ma már a keresztanyaság a legtöbb családban sajnos csak egy divat. Buliból megkeresztelik a sok fotó kedvéért, azért, hogy lehessen valamit ünnepelni, semmi közük a kereszténységhez a szülőknek. Ha a szülőkkel történne valami, valószínű, hogy a nagyszülők nevelnék fel a gyereket, de biztos, hogy nem a keresztanya.

2023. aug. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/59 anonim ***** válasza:
26%
#12 Akkor mondjuk mondd már el, szerinted mi a keresztszülőség. Mert egy másik válaszoló majd eldönti, kinek milyen szerepe lesz a gyerek közelében. Örülök, hogy te sem tudsz értően olvasni, szerintem is csak egy hülye divat manapság már, de eredeti jelentése ez. Mondjátok már el nekem, mégis milyen "extra" jelentése van? Mert a kérdező szerint nyilván van valami extra jelentősége, azért hisztizik, csak azt nem árulja el, micsoda. Ha nem járna semmivel a keresztszülőség, nem lenne így felkapva.
2023. aug. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/59 anonim ***** válasza:
85%

"Ha már én szenvedtem 9 hónapot terhesen, én szültem meg hatalmas fájdalmak árán azt a gyereket, majd én táplálom a testemből, akkor igen is hadd döntsem már el, kit akarok a gyerekem közelében, és milyen minőségben"


Ti amúgy normálisak vagytok, mikor ilyeneket leírtok, kérdezem én anyaként, meg úgy, hogy nem értek egyet a kérdezővel. De azért basszus, nem tudom, te miért nézed ennyire semmibe a férjed, de az ugyanúgy szülöje a gyereknek, soha eszembe nem jutna ilyet gondolni, hogy nekem több jogom van eldönteni, ki találkozhat a gyerekemmel, mint neki.


Elképesztően gáz családok vannak.....

2023. aug. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!