Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy vezessem rá őket, hogy...

Hogy vezessem rá őket, hogy ez nekem szörnyen rosszul esik?

Figyelt kérdés

A bátyáméknak nemrég született kisbabájuk, akinek én nagyon szerettem volna keresztanyja lenni, viszont felkérték az anyuka, avagy a sógornőm húgát és párját.

Régen mindig hangoztattam nekik, hogy mennyire vágyok erre a szerepre, hogy ha egyszer lesz gyerekük, engem kérjenek fel, dehát úgy látszik ennyit ért.. Szinte éreztem, mielőtt megtörtént volna a keresztelő, hogy a másik lány lesz az, csak mert neki már van párja, ezzel ugyebár nyernek egy "ingyen" keresztapát is.

Azt tudni kell a lányról, a végleges keresztanyáról, hogy elég lázadó típus, egyáltalán nem tud lesüllyedni egy gyerek szintjére (ezt úgy értem, hogy nem szeret gügyögve babázni vagy szeretgetni őket, míg én imádok), emellett én pedagógia szakon vagyok az egyetemen, ő pedig egy sima recepciós. 2 év van köztünk, én 18 vagyok, ő 20 ha ez számít, különbség köztünk, hogy neki mindent megadtak, mindent alátettek, egy elkényeztetett lány és még ez is sikerült neki.

Úgy érzem, velem jobb nevelést kapna a kicsi, de nyilván mindig az anyuka nyer, az ő családtagjai számítanak és ők az elsők, csak mert a bátyjám az apuka, én miért szorulok ennyire háttérbe? Ugyanannyi jogom van a kicsi neveléséhez, és ha más nem, legalább engem IS felkérhettek volna. Csalódott vagyok.



2023. aug. 14. 19:35
1 2 3 4 5 6
 51/59 anonim ***** válasza:
92%
#50 Nagyon köszi, hogy ezt megmondtad. Motoszkált bennem valami rossz érzés, amit nem tudtam megfogalmazni normálisan. Tökéletesen leírtad.
2023. aug. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/59 A kérdező kommentje:
Hát sajnálom, hogy így gondoljátok, lehet a hirtelen idegesség miatt leírtak által kicsit éretlen a viselkedésem, de mondjátok, hol tudnám ezt nyíltan kimondani minden érzésemmel együtt, ha nem egy anonim oldalon? Ahol végre nem érezhetem azt, hogy meg vagyok bélyegezve, amiért nekem is vannak elnyomott gondolataim és komplexusaim. Kérlek ne ítéljetek el, mert nem ismertek. A bátyám ismer, ahogy az egész család is és egy okuk nem lehetett volna arra, hogy ne engem válasszanak keresztanyának, mikor tudják, mennyire oda-vissza vagyok a gyerekekért és a megfelelő gyereknevelésért. Mondom, itt az egyetlen probléma az, hogy az anyuka családtagjai mindig nagyobb szerepet kapnak a kicsi életében.
2023. aug. 15. 18:45
 53/59 anonim ***** válasza:
100%
#52 Hát, pont egy anonim oldalon nem "kérhetsz" semmit, hanem sokszorosan viseld el, hogy mások is anonimok, és azt mondanak, amit akarnak. Ez konkrétan a "minek jöttél ide" kategória, ha hülyeségeket beszélsz, egy anonim oldalon fognak leghamarabb szétalázni, és nem is teljesen jogtalanul. Amit te keresel, az nem egy anonim oldal, hanem egy napló vagy egy pszichológus.
2023. aug. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/59 anonim ***** válasza:
91%
Na, pont ezért. Már most a "megfelelő gyereknevelést" hangoztatod, amiről még kb lövésed sincs, mert hiába vagy első éves pedagógia szakon, meg olvashatsz ezer könyvet róla, lehet véleményed (sőt! Igazad is dolgokban), de teljesen más gyakorlatban (a végzett pedagógusok is hamar rájönnek, hogy teljesen más az elmélet meg a gyakorlat). Gondolom tudták ezt, hogy simán bele kotnyeleskednél ebbe "én vagyok a keresztanyja" címszóval. Az ég világon semmire sem jogosít fel a keresztszülő státusz. Semmire. Pláne nem "bízzák rá az életét", ez csak egy formaság, ami sok helyen már csak divatból van (nem is vallásosan nevelik, az lenne a keresztszülő dolga, hogy a vallásos nevelését segítik, hogy később a gyülekezet teljes tagja lehessen). Hidd el, teljesen más az elméleti gyereknevelés meg a gyakorlat. Én csecsemő és gyermekápoló vagyok, dolgoztam is benne a gyerekeim előtt is. Mégis más 0-24 gyereket gondozni, mint másét napi x órában. Tudtak meglepetést okozni, pedig tanultam, dolgoztam velük, aztán a sajátjaimmal bőven volt még mit tanulni és hamar kiderült, hogy hiába láttam már több mint 100 kisbabát és kisgyereket (bőven járt annyi a kezem közt az évek alatt) nagyon nagy meglepetések vártak otthon és nagyon messze a tankönyv a valóságtól. Nagyon magas lóról beszélsz, 18évesen, 0 kisbabás/kisgyerekes tapasztalattal. A másiknak sincs semmi tapasztalata, nem arról van szó, de nem is akarja bizonygatni, hogy hű de ért hozzá. Nem akar az anyja helyett anyja lenni, sem megmondani a tutit. Lehet, hogy nem mondják a szemedbe, de éretlen vagy még nagyon és nem bíznák rád ezt a szerepet, mert túlságosan belefolynál mindenbe, amihez nincs közöd (ami nem baj, 18évesen mindenki az, még változik a személyiséged). Én is ilyen voltam frissen végzett ápolóként 🙈 tudtam ám a tutit, meg ki mit hogy kéne, hogy csináljon. Hát... Sűrűn kérnék most bocsánatot pár anyától, hogy azt hittem nálam a bölcsek köve. Mostmár teljesen másképp látom őket, sok helyzetet is. A tanácsaim is mások, mint a saját gyerekeim előtt, mert bizony nem olvasták a szakkönyvet a kicsik és nincs egy jó megoldás, csak kitapasztalni lehet melyiknél mi válik be.
2023. aug. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/59 anonim ***** válasza:
74%
#54 Ez a mai fiatalok rákfenéje, másodéves pszichológus BA hallgató már klinikai szakpszichológusnak képzeli magát.
2023. aug. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/59 anonim ***** válasza:
89%

"mikor tudják, mennyire oda-vissza vagyok a gyerekekért és a megfelelő gyereknevelésért"


Jól mondod, egyáltalán nem ismerlek téged. Nem ismerlek, de ez az egyetlen mondatod is elég lenne ahhoz, hogy ne téged válasszalak keresztanyának.

Gondolom, a bátyád és a felesége sem egy rivális szülőt akart a gyerek mellé, hanem egy névleges, semmi jogi tartalommal nem bíró "tisztség" betöltésére alkalmas személyt kerestek.

2023. aug. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/59 anonim ***** válasza:
81%
Ha nekem jönnél ennyi idősen 0 tapasztalattal magas lóról a megfelelő gyereknevelessel biztos elküldenélek tudodhova..
2023. aug. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/59 Tűztévesztő Színszerész ***** válasza:
71%

Szerintem azért azon érdemes lenne elgondolkodnod, hogy ha mindenki mást mond, mint amit te szeretnél hallani, az nem azért van, mert "mindenki más jön szembe az autópályán".


Még nagyon fiatal is vagy, tele önértékelési problémákkal, megfelelési kényszerrel, még önmagaddal szemben is. Először magadban tegyél rendet, mivel addig esélyed sincs arra, hogy akár saját, akár mások gyerekeit jól neveld (függetlenül attól, milyen szakon csücsülsz egy éve). Szerintem nálad a "sima recepciós" kis csaj tízszer jobb választás volt.

És ha megfogadod a tanácsom, máskor nem célozgatsz ilyen fontos döntés kimenetelét illetően senkinek. Ha rád gondoltak volna eredetileg, még azt is elszúrtad ezzel a "közöltem velük, hogy én szeretnék a keresztanyja lenni" húzással. Nos, egy ilyen kijelentésed után nálam sem te lennél, mégha addig az is lett volna a tervem.

Nehogy már a befőtt tegye el a nagymamát.

2023. aug. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/59 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, valóban lehet valami abban, amit mondtok. Ha már tényleg ennyien állítjátok ugyanazt, tényleg valami baj lehet a gondolkodásmódommal. Megfogadom a tanácsotokat és köszönet minden jellegű kritikáért.
2023. aug. 16. 19:17
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!