Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy vezessem rá őket, hogy...

Hogy vezessem rá őket, hogy ez nekem szörnyen rosszul esik?

Figyelt kérdés

A bátyáméknak nemrég született kisbabájuk, akinek én nagyon szerettem volna keresztanyja lenni, viszont felkérték az anyuka, avagy a sógornőm húgát és párját.

Régen mindig hangoztattam nekik, hogy mennyire vágyok erre a szerepre, hogy ha egyszer lesz gyerekük, engem kérjenek fel, dehát úgy látszik ennyit ért.. Szinte éreztem, mielőtt megtörtént volna a keresztelő, hogy a másik lány lesz az, csak mert neki már van párja, ezzel ugyebár nyernek egy "ingyen" keresztapát is.

Azt tudni kell a lányról, a végleges keresztanyáról, hogy elég lázadó típus, egyáltalán nem tud lesüllyedni egy gyerek szintjére (ezt úgy értem, hogy nem szeret gügyögve babázni vagy szeretgetni őket, míg én imádok), emellett én pedagógia szakon vagyok az egyetemen, ő pedig egy sima recepciós. 2 év van köztünk, én 18 vagyok, ő 20 ha ez számít, különbség köztünk, hogy neki mindent megadtak, mindent alátettek, egy elkényeztetett lány és még ez is sikerült neki.

Úgy érzem, velem jobb nevelést kapna a kicsi, de nyilván mindig az anyuka nyer, az ő családtagjai számítanak és ők az elsők, csak mert a bátyjám az apuka, én miért szorulok ennyire háttérbe? Ugyanannyi jogom van a kicsi neveléséhez, és ha más nem, legalább engem IS felkérhettek volna. Csalódott vagyok.



2023. aug. 14. 19:35
1 2 3 4 5 6
 31/59 anonim ***** válasza:
85%
#28 Szóval a gyereket használnád arra, hogy a komplexusait kompenzáld, és fontosnak érezd magad, ha már felnőtt emberként nem megy. Gratula. :D
2023. aug. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/59 anonim ***** válasza:
91%

Kérdező, ne haragudj, de ha neked ilyen hülyeségek járnak a fejedben, hogy ezzel te "magasabbrendű" leszel, és egyedül nem tudsz megszabadulni ettől a szorongástól, akkor menjél pszichológushoz.


Ez nem verseny, és az égvilàgon semmit nem befolyásol a gyerekkel való kapcsolatodban az, hogy a keresztanyja vagy-e vagy "csak" a nagynénje. Semmit. Ez csak egy elnevezés. Ha lesz majd saját gyereked, pont nem fog màr érdekelni az unokahugod, elhiheted.

2023. aug. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/59 anonim ***** válasza:
91%
De már lesüllyedtél egy szintre, illetve nálam egy szint alá, amikor magasabbrendünek gondolod magad, mert egyetemre jársz.
2023. aug. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/59 anonim ***** válasza:
95%

Kérdező, magadat kellene rávezetned arra, hogy a tesód gyereke nem azért született, hogy "valamiben "hadd nyerjek már én". Egy gyerek, egy ember, nem eszköz ahhoz, hogy te büszkén feszíthess, hogy keresztanya lettél (egyébként hogy ez miért lenne valami szédítően elképesztő teljesítmény, azt nem is értem).

Neked volt egy elképzelésed arról, mi lesz, ha a tesódéknak gyermeke születik. Meg nekik is volt egy elképzelésük, és mivel a kicsi az ő gyerekük, az ő elképzelésük valósul meg. Ennyi.

2023. aug. 15. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/59 anonim ***** válasza:
89%
Nem kell belekavarni, ez csak egy formaiság nem több.
2023. aug. 15. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/59 anonim ***** válasza:
95%
Hát ne haragudj, de én se kértelek volna fel a helyükben, mert baromi "ijesztő", hogy jogot probálsz formálni a gyerek nevelésére, ami nem a tied, meg amiatt akarsz keresztszülő lenni, hogy végre "te is nyerj valamiben". Gondolom érezték (másnem tudat alatt), ha téged kérnek fel mindenbe bele fogsz avatkozni, meg kioktatni a szülőket is. Még max első éves vagy pedagógia szakon, de már emiatt felsőbbrendűnek érzed magad a gyereknevelésben, pedig csak egy kamasz vagy, mondjuk a keresztanya sem sokkal idősebb, de legalább nem probál úgy tenni, mintha bármire feljogosítaná a keresztülőség...
2023. aug. 15. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/59 anonim ***** válasza:
36%

Mindent elmondtak előttem. Egyet tennék hozzá:

Ha egy nő szül egy gyereket, MINDIG a saját családtagjait fogja előtérbe helyezni, hiszen őket születésétől fogva ismeri, a férje családtagjai szinte idegenek számára. Főleg a gyermekágyas időszak rendkívül kiszolgáltatott és intim, ott is inkább a saját anyját látja szívesen az ember lánya, nem az anyóst.


Képzeld csak a helyébe magad: szültél, a saját testvéredet, vagy a férjed ritkán látott testvérét választod keresztanyának?

Sajnos az apukák családja háttérbe szorul.

2023. aug. 15. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/59 anonim ***** válasza:
74%
#37 Azért csak sikerült egyet hozzátenni úgy, hogy az az egy hülyeség. Talán arra igaz aki a vakvilágba házasodik, de képzeld el, vannak intelligens emberek, akik összeismertetik a családjaikat. Nálunk pl. egyik tesóm francia Svájcban él brit feleséggel, és sokkal közelebb van egymáshoz a brit apósa, meg az én kizárólag magyarul beszélő apám, mint az ugyanabban a városban élő két nagyapám volt. És képzeld el, ehhez csak a házasok hozzáállása kellett. És senki nincs soha előtérbe helyezve, egyszerűen fel van mérve, mikor ki van közelebb, meg ki tud többet segíteni.
2023. aug. 15. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/59 anonim ***** válasza:
81%

Igazuk van.


Régen mindig hangoztattam nekik, hogy mennyire vágyok erre a szerepre, hogy ha egyszer lesz gyerekük, engem kérjenek fel, dehát úgy látszik ennyit ért - mondjuk azt, aki ilyen módon erőltetné a dolgot, eszem ágában nem lenne felkérni.


És nem az "apa családja szrt sem ér"-ről van szó, hanem arról, hogy a bátyád ismer téged. Ő tudja, milyen sértődős és rosszindulatú vagy (ahogy a másik csajról is nyilatkozol, tök lenézed).


Ilyen embert nem szívesen engednék a gyerekem közelébe, bocs. Ha a húgom, ha az anyám.

2023. aug. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/59 anonim ***** válasza:
93%

emellett én pedagógia szakon vagyok az egyetemen, ő pedig egy sima recepciós - na, látszik, hogy érzelmi intelligenciát nem adnak az egyetemen :D, nev.anyám is folyton felvág vele, ilyen nagyzolósan, jaj, ő pedagógus - aztán egy sértődős, passzív-agresszív hüpi.


Remélem, nem akarsz emberekkel foglalkozni, ha ennyire lesajnálod a másikat - mellesleg kit érdekel a pedagógia. Az büfészak a BME-hez vagy SOTE-ÁOK-hoz képest ;) - na, te pontosan ilyen vagy.

2023. aug. 15. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!