Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mégis mit képzelnek magukról...

Mégis mit képzelnek magukról a kisgyerekes anyukák legtöbbje, övék tán a világ?

Figyelt kérdés

Nem ez volt az első ilyen eset,szinte mindig ez van akárhova megyek.

A baba kocsit tologató anyukák ha összetalálkoznak megállnak a járda közepén beszélgetni. Már nagyon utálom,h ilyenkor nem képesek inkább arrébb menni,hisz a járda mindenkié és mások ott közlekedni akarnak,nem pedig keresztül kasul a füvön,vagy épp lelépni az úttestre a járdáról h ki lehessen kerülni őket.


Biztos vannak kivételek akik nem ilyenek,de a legtöbb sajnos igen. Mintha azt hinnék ők mindent megtehetnek mert gyerekük van vagy nem tudom.


2011. máj. 15. 19:03
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
 91/121 anonim ***** válasza:
35%

Azt annyira bírom amikor a buszokon beszólogatnak a fiatalabbaknak, nem csak az anyukák hanem főleg az idősebbek. Értem h idősebbek és tisztelni kell őket, mert ledolgozták az életüket, az anyukáktól meg hanyatt kell dobnom magam mert szültek egy gyereket...de egy fiatal nem lehet beteg, nem lehet rosszul, nem fájhat neki semmi, nem lehet fáradt?!

4 napig reggel 8tól este 7ig benn vagyok egyetemen az is elég fárasztó agyilag, vagy ha keveset aludtam éjjel, mert tanultam,vagy egésznap újságot hordtam ki, vagy görcsölök a havim miatt és akkor jönnek a beszólogatások...annyira utálom! Én értem oda előbb, én ültem le, hagyjanak békén. Attól meg nem lesz jobb a többi idősnek ha egy le tud ülni.


én nem sértegetésnek írtam a tanulásban megfáradt fiatalt,csak a fenti válasz alapján.Csak az lehet fáradt,aki tanul,más nem?De teljesen felesleges itt tépnem a számat,neked száz százalék,hogy nincs gyermeked,mert ha lenne,akkor nem írnál ilyen oltári baromságokat.

a témát lezártam,menjél tanulni,hogy ne kelljen egy telefonon csengőhangot hallgató gyerekre fogni,hogy nem mentél át a vizsgádon.

Ja és az utolsó mondatom se én találtam ki,az egyik válaszolótól vettem

2011. máj. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/121 anonim ***** válasza:
62%

13.06-os,neked gratulálok.Te végre megértetted a lényeget,hogy mit akartam én is kihozni.Én sem az egyetemistákat sértegettem,ezsmben sem volt,és nem védtem meg a vonatos történet szereplőit sem,mint írtam nem voltam ott,csak feltételeztem,hogy a csengőhangra megnyugodott a gyerek,de egyből nekem kell támadni.Akkor most kezdjem szapulni én is az egyetemistákat?Írjam le,hogy miattuk hányszor nem tudunk aludni,hányszor ébresztik fel a gyereket,mert ők házibuliznak?Vagy nem lehet tőlük ablakot nyitni,mert ha házibuliznak,akkor kint cigiznek vagy tízen,és dől be a füst?Én is buliztam,de kultúráltam.Amit meg itt nálunk művelnek.És igen,egyetemisták csinálják.Akkor mindjárt felteszek egy kérdést én is,hogy mégis mit képzelnek ezek az egyetemisták,hogy övék tán a világ?

Gondolkozz már egy kicsit.És nem büfészakon végeztem,de te tán agysebész vagy?

2011. máj. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/121 anonim ***** válasza:
38%
Hat, az regen rossz, ha csak a vonaton tudsz tanulni. Most mindenki kussoljon, mert te ott akarsz tanulni? Miert nem tanulsz otthon? Ez nevetseges. A tobbiek meg alszanak...arra az agyat talaltak ki, szinten otthon.
2011. máj. 18. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/121 anonim ***** válasza:
75%
Csnegőhang hallgatásra mi az optimális helyszín?
2011. máj. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/121 anonim ***** válasza:
86%
Talán azért tanul ott, mert nem akart egész nap fent maradni éjjel, hogy tanulhasson, vagy azért alszik, mert amúgy tanult egész éjjel..vagy esetleg dolgozik.
2011. máj. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/121 anonim ***** válasza:
61%

Tyűűű, nem semmi... Komoly gondokkal küzdetek mind.

- kikerülni valakit a járdán

- a buszon nincs csend, beszél egy gyerek

- esetleg még felállni is illene, mert egy idős ember ott van, vagy egy kismama...

Aki meg ezért nem megy a vizsgán... azt sem értem egyáltalán ilyen intelligenciával hogyan került főiskola/egyetem közelébe...

2011. máj. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/121 anonim ***** válasza:
34%
Baromságokat írsz utolsó, nem tudsz szöveget értelmezni.
2011. máj. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/121 anonim ***** válasza:
100%

Na az a szép, amikor kialakul egy ilyen egyetemisták vs. szülők vita, és én nem tudom, melyik oldalra álljak, mert gyerekem is van, meg egyetemista is vagyok :D

Mondjuk azt hozzá kell tennem, arra nem lehet alapozni, hogy "majd a vonaton megtanulom", mert ott aztán bármi lehet, ami miatt nem tanul az ember, nem csak az, hogy a gyerek zörög a telefonnal. Mondjuk én biztos nem engedném a gyerekemnek, az enyém eleve tudja, hogy a telefonomnak semmi keresnivalója nincs az ő kezében, plusz engem szerintem mindenkinél jobban idegesít, ha valaki nyilvános helyen telefonról hallgat zenét. Értelmes szülő utazáshoz visz a gyerekének valamit, amivel le tudja magát foglalni, vagy mesét olvas neki, vagy bármi ilyen.

Ettől függetlenül nem lehet minden helyen és helyzetben megakadályozni, hogy a gyerek másokat zavarjon a viselkedésével, tekintve, hogy pont azért gyerek a gyerek, mert még nem tudja olyan szinten kontrollálni a viselkedését, mint egy felnőtt. Valószínűsítem, hogy ezért van az is, hogy egy kiskorú nem büntethető, nemde? Mert még nincs annyi belátása, mint egy felnőttnek. Meg lehet (sőt, meg is kell) tanítani a helyes viselkedésre, de ez nem úgy néz ki, hogy otthon leülünk, és akkor "kisfiam/lányom, nyilvános helyen úgy kell viselkedni, hogy:...", hanem egyrészt jó példával, másrészt pedig úgy, hogy ha a gyerek nem megfelelően viselkedik, akkor a szülő rászól, a tudomására hozza, hogy a viselkedése nem helyes. Szóval nem azzal a szülővel van a baj, akinek a gyereke olykor rosszalkodik, hanem azzal, akit ezt fikarcnyit sem érdekel, és úgy állítja be a dolgot, hogy "hát gyerek még, úgysem érti, hogy ezt nem szabad".


Különben a tanulásra visszatérve: a harmadik vizsgaidőszakot tolom úgy, hogy ha nem a gyerekem nyúz, hogy játsszak vele (lehetetlen időpontokban, pl. alvás helyett, mert azért amúgy szoktam vele), akkor az alattam lakók üvöltözését hallgatom, pedig ott nincs gyerek, azok mind csupa "felnőtt" emberek. Halál komolyan mondom, hogy idegesítőbb, mintha egy gyerek dübörögne fölöttem, mégsem mondom, hogy miattuk nem tudok ezt vagy azt csinálni, maximum páros sarokkal ugrok kettőt-hármat a padlón, hogy vegyék észre magukat (bár tudom, ennek nincs túl sok hatása, de nekem legalább jólesik). Na csak arra akartam kilyukadni ezzel, hogy nem csak egy gyerek lehet zavaró tényező tanulásban vagy bármiben. Én legalább is rosszabbnak ítélem meg, amikor hajnali háromkor azért nem tudok aludni, mert az alattam lakó középkorú "hölgy" a Midnight Lady-t vonyítja segg részegen, mint amikor fényes nappal egy gyerek rohangászik a lakásban.

2011. máj. 18. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/121 anonim ***** válasza:
66%
Az ide író egyetemistáknak, főiskolásoknak nem valami sok intelligenciája van, én megértem hogy idegesítő egy gyerek üvöltés ezt hallgatom napi 12 órában, de értsétek meg nem lehet ellene mit tenni!!Dackorszak??? nem ismerős fogadjunk, ilyenkor te a fejedre is állhatsz akkor se tudod megmondani a 2-3-4 éves gyereknek hogy álljon le a hisztivel, de mivel ti full okosak vagytok így biztos tudjátok mivel jár ez... kívánom hogy olyan hisztis gyereketek legyen hogy csak na és hasonló fiatalokkal találkozzatok, majd akkor legyen nagy a szátok, és most attól kell hasra esni hogy tanultok??? én is tanultam x évig, még most is tanulok, dolgozok, gyereket nevelek, háztartást viszek, szóval vegyetek már vissza...
2011. máj. 19. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/121 anonim ***** válasza:
76%

Érdekes, amikor kicsi voltam, és rohangásztam a lakásban, a nagypapám szólt, hogy ne csináljam, mert az alattunk lakókat zavarja, akkor felvettem a jó öreg mamuszt, és abban rohangásztam, de nem vertem oda a lábam teli talppal.

Ha meg földhöz vertem magam, anyu fogott, és betartotta a fejemet a hideg zuhany alá. Mint a varázslat, úgy működött.

Akárhányszor szóltak valamiért felnőttek, hallgattam rájuk. Tehát három megoldás lehetséges:

- vagy qrva okos gyerek voltam

- vagy qrva hülyék a mai gyerekek

- vagy a mai gyerekek qrva okosak, a szüleik viszont qrva hülyék, és a gyerekek ezt kihasználják

(Én ez utóbbira szavazok.)


Velem soha nem éreztették, hogy csak mert gyerek vagyok, én vagyok a világ közepe, és mindenki alkalmazkodjon hozzám. Épp ellenkezőleg. A világnak volt egy rendje mielőtt megszülettem, és mivel nem a Megváltó vagyok, ez a születésemmel nem változott.


23/L

2011. máj. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!