Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mégis mit képzelnek magukról...

Mégis mit képzelnek magukról a kisgyerekes anyukák legtöbbje, övék tán a világ?

Figyelt kérdés

Nem ez volt az első ilyen eset,szinte mindig ez van akárhova megyek.

A baba kocsit tologató anyukák ha összetalálkoznak megállnak a járda közepén beszélgetni. Már nagyon utálom,h ilyenkor nem képesek inkább arrébb menni,hisz a járda mindenkié és mások ott közlekedni akarnak,nem pedig keresztül kasul a füvön,vagy épp lelépni az úttestre a járdáról h ki lehessen kerülni őket.


Biztos vannak kivételek akik nem ilyenek,de a legtöbb sajnos igen. Mintha azt hinnék ők mindent megtehetnek mert gyerekük van vagy nem tudom.


2011. máj. 15. 19:03
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/121 anonim ***** válasza:
41%

Az udvariatlan viselkedes, magyarul a bunkosag nem csak a kismamakra jellemzo. Ez nekem kulonosen feltunik, mert kulfoldon elunk, s ha hazamegyunk mindenhol ezt tapasztalom, bar mar nem hasznalom a tomegkozlekedesit.

Annak a valaszolonak aki a nagy babakocsira panaszkodott: kepzeld el, hogy a kismamak tobbsegenek nincs hazi rabszolgaja aki bevasarol helyette, es a gyereknek kell a plusz pelenka az utra mert nem tud meg a wc-be sz@rni, kell valami innivalot is vinni neki mert nem erti meg egy baba hogy varjon az ivassal, kell ezt-azt az ember lanyanak magaval vinni, nem csak vilagkoruli utra. Aki meg a siro gyerek miatt nyavajgott, varjal csak mig neked lesz gyereked, kivancsi vagyok mit csinalsz vele ha odaveri magat a foldhoz a boltban. Felpofozod talan?

2011. máj. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/121 anonim ***** válasza:
80%

Epilepsziás vagyok és egyszer majdnem rohamom volt a buszon, szédültem, rosszul voltam, féltem, hogyha nem ülök le, akkor nagyot esem a roham miatt és beverem a fejemet, sajnos volt már erre példa. Anyával voltam, sokan voltak a buszon és volt egy szabad ülőhely, volt egy nő a kislányával, olyan 5 éves lehetett a gyereke, láttam, hogy közeledik az ülőhely felé, de nem érdekelt, leültem előtte, mikor odaért hozzám, akkor felemelte a hangját, nem emlékszem pontosan, hogy mit mondott, de valami olyasmit, hogy ezek a mai fiatalok, senki sem tanítja meg őket a jól neveltségre, szégyellhetem magam. Erre mérgesen ránéztem és mondtam neki, ha nem akar végignézni egy epilepsziás rohamot, akkor hagyjon békén.

Mindjárt elhallgatott.

2011. máj. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/121 anonim ***** válasza:
57%
Nem mondta senki,hogy az anya hibája a gyereksírás, de attól még idegesítő lehet másnak. Alapból a nagy zaj miatt.
2011. máj. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/121 anonim ***** válasza:
88%
Én, babakocsis kismamaként, szintén idegesítőnek tartom, ha valaki elfoglalja a járdát. Volt hogy két kismama nem akart elengedni...
2011. máj. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/121 anonim ***** válasza:
90%

Én is babakocsis kismama vagyok. Nem szoktam elfoglalni a járdát :) És a gyereknek is inkább elterelem a figyelmét a boltban, minthogy üvöltsön.

De amikor babakocsival busszal utazom (ritkán, inkább kocsival járunk, pont ezért), akkor mindig van egy halom paraszt, amelyik elfoglalja a babakocsi helyét, és még neki áll feljebb, ha szólok, és biz ha nem megy odébb, akkor nekitolom a kocsit. Ugyanis nem véletlenül vannak ott nagyobb helyek. Ja, meg olyan babakocsim van, amit fel kell emelni ha leszállok, mert a buszsofőröket nem tanították meg parkolni,és a sok b@rom nemhogy segítene (a felszállók), még beállnak az ajtóba, hogy elsőnek szállhassanak fel. Oké, értem én, hogy nem segít levinni, ezzel semmi gond, de legalább ne hátráltasson...

Szóval nem csak a kismamák katasztrófák, de belátom, ők IS.

2011. máj. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/121 anonim ***** válasza:
59%
Tudom, nem ide illik, de a buszvezetőket megtanítják parkolni is, bármilyen furcsa. Megnézném, hogy a 19 méteres megállóba hogy állna be a 20 méteres busszal!
2011. máj. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/121 anonim ***** válasza:
85%
Nekem úgy látszik szerencsém volt, amikor én utoljára babakocsiztam (úgy 10-11 éve) akkor még általában segítettek felszállni a buszra a dögnehéz kocsikkal, viszont az is tény, hogy igyekeztem csak a feltétlenül szükséges helyet elfoglalni. De mostanság tényleg egyre több az olyan anyuka, akit annyira nem érdekel, hogy mások is léteznek rajta és a gyerekén kívül, hogy az valami elképzelhetetlen. Ha neki valami kényelmes vagy sürgős, akkor szemrebbenés nélkül fogja rá a gyerek érdekére, függetlenül attól, hogy pl. a gyereket baromira nem érdekli, hogy a babakocsi a járda közepén áll vagy mondjuk lehúzódna a járda szélére. De hát nehogy már odébb tolja a kocsit! Az öregek egy részével szintén ez a gondom, természetesen munkanapokon is a reggeli csúcsban kell piacra menniük, mintha még mindig a pult alól, sorbanállás árán kellene banánt szerezni, és nem érne rá mondjuk reggel csak nyolc után kibaktatni a piacra, amikor a sulisok meg a munkába menők nagy része már levonult. A helyet azt általában át szoktam adni, de hogy őszinte legyek, azért megnézem kinek. Ha azt látom, hogy a két kiló vakolattal borított, kiöltözött hetvenes dáma áll előttem, annak nem adom át a helyet, de egy átlagos idősnek igen. Mindehhez hozzáteszem, hogy szerintem sem az, hogy gyereket szült valaki, sem az, hogy öreg, nem érdem, és nem jár érte tisztelet. Gyereket - egy-két kivételtől eltekintve - nem a haza gyarapodására szülnek a nők, hanem a saját örömükre, az meg, hogy valaki 70-80 éves, nem érdem, hanem állapot. Ugyanannyi tisztelet jár neki is mint egy 30 évesnek, mivel szerintem nem az a lényeg, hogy valaki hány évet ért meg, hanem az, hogy azokat az éveket milyen emberként élte meg.
2011. máj. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/121 anonim ***** válasza:
55%

Van olyan, hogy az ember megfeledkezik magáról akaratlanul, és úgy áll meg a babakocsival vagy akár anélkül beszélgetni a járda közepén. Ilyenkor nem tapsolni meg megjegyzéseke kell tenni, hanem szólni normális emberi hangnemben, hogy vegyenek észre. Ilyen után én is inkább téged láttalak volna a sárban, viszont ha a megjegyzésedet normálisan közlöd, akkor egy "elnézést" keretében arrébb mennék.

Ha eleve ugrasz az ilyen szituációkra ne is várd, hogy bárki még udvarias is legyen veled. Amilyen az adjonisten, olyan a fogadjisten. És nekem nem mondja senki, hogy még soha az életben nem lett volna útban bárkinek is, babakocsival vagy anélkül teljesen mindegy.

2011. máj. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/121 anonim ***** válasza:
60%
Utolsó vagyok. Azt még hozzátenném, hogy bár van két gyerekem, de attól idegbajt kapok, ha a boltban ordító, visító hisztériázó gyerekekkel találkozom. Ha a kedves szülő idejében leállítja a gyerekét ha jönnek a hisztik, akkor megtanulja, hogy fölösleges a földhöz csapkodnia magát. Én baromira szégyelltem volna, ha bármelyik gyerekemmel így kellett volna bevásárolni menni. Azt meg különösen szeretem, amikor a boltban anyuka taszigatja a bevásárlókocsit, a két-három éves gyerek meg rohangászik összevissza a boltban, mindennek és mindenkinek nekimegy, lepakol, lever mindent, anyuka meg boldog mosollyal nézi, hogy milyen édesen játszik és milyen kis eleven sarja van! Nem szólna rá! Nem, mert akkor korlátozná a gyereket aki ehhez nincs szokva, és őrjöngeni kezdene. Az, hogy ez másokat zavar, az nem tétel.
2011. máj. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/121 anonim ***** válasza:
80%
Már nem is utolsó, hanem azelőtti...
2011. máj. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!