Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mégis mit képzelnek magukról...

Mégis mit képzelnek magukról a kisgyerekes anyukák legtöbbje, övék tán a világ?

Figyelt kérdés

Nem ez volt az első ilyen eset,szinte mindig ez van akárhova megyek.

A baba kocsit tologató anyukák ha összetalálkoznak megállnak a járda közepén beszélgetni. Már nagyon utálom,h ilyenkor nem képesek inkább arrébb menni,hisz a járda mindenkié és mások ott közlekedni akarnak,nem pedig keresztül kasul a füvön,vagy épp lelépni az úttestre a járdáról h ki lehessen kerülni őket.


Biztos vannak kivételek akik nem ilyenek,de a legtöbb sajnos igen. Mintha azt hinnék ők mindent megtehetnek mert gyerekük van vagy nem tudom.


2011. máj. 15. 19:03
 81/121 anonim ***** válasza:
31%
Én is beszólnék, ha egy hisztis, neveletlen gyerek hülyeségeit kéne hallgatnom egész nap, vizsgaidőszakban vagy alvás helyett. Azt meg ne mondja senki, hogy nem lehet rászólni egy 2 éves gyerekre, többször fordult elő, hogy a buszon ülve kiabált a fülembe egy gyerek, mire a barátom megkérdezte a gyerek anyjától, hogy nem lehetne-e "lehalkítani", és egy szavába került, csend lett. Aki arra nem képes, hogy rászóljon a gyerekre és valami illemet neveljen belé, az minek szült.
2011. máj. 18. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/121 anonim ***** válasza:
82%
Na akkor elmesélem nektek: Vizsgaidőszakban sokat utazunk vonattal. Nem volt eddig olyan hét, hogy egy gyerek ne csinált volna cirkuszt. A múltkori: Elkezdte az anyja telefonján a csengőhangokat hallgatni, látták, hogy ott tanulunk 10-en (hajnali vonat volt), a többiek alszanak, de le sem szarták, a nagymama közölte, hogy ezt meg kell engedni, az anya meg helyeselt. Nem érdekelte,hogy kivétel nélkül mindenkit zavar a viselkedése. Igenis meg lehet mondani annak a gyereknek, hogy mással játszon, mert ha több ember között vagyunk,akkor alkalmazkodni kell. Semmibe sem nézték a többi embert. Persze a gyerek szívja meg, mert később ha így viselkedik akár iskolában akár máshol, nem fogják neki elnézni, mert nem lesz ott az anyja.
2011. máj. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/121 anonim ***** válasza:
31%
hallottatok már olyanról,hogy hiszti korszak,dac korszak?olvasatok utána,és aztán okoskodjatok.meg akkor ha már lesz egy hisztikorszakban levő gyereketek.teljesen értelmetlen ez a kérdés,merő általánosítás,és olyan emberek okoskodása,akik semmit sem tudnak a gyerekekről,anyákról,mert maguk nem azok,hanem a tanulásban megfáradt fiatalok.
2011. máj. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/121 anonim ***** válasza:
40%
Látom, neked sincs sok tapasztalatod a tanulásról. Ez kicsivel cikibb, mint hogy valakinek nincs gyereke.
2011. máj. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/121 anonim ***** válasza:
72%

Ha érdekel éppenséggel van tapasztalatom, nem egy gyerek hisztirohamát néztem már végig. Viszont eszébe sem jutott volna az anyának a vonaton csengőhangot hallgattatni a gyerekével fittyet hányva másokra.

Épp erről beszélek, le van szarva mindenkit, neki mindent lehet, akit ez felháborít, az biztos nem anya és nem érheti ezt az egészet,mert szörnyen bonyolult. Megjegyzem anyuka is volt ott, akit elég rendesen felidegesített a gyerek. És ismétlem,nem a gyerek tehet róla, hülye lenne nem csinálni, ha egyszer nem szólnak rá, ezt hívnák szerintem nevelésnek.

2011. máj. 18. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/121 anonim ***** válasza:
26%
És azt te miből gondolod,hogy én tanulatlan vagyok?Tele van helyes írási hibával az írásom?Képzeld,van diplomám és nem vettem,hanem tanultam érte.Ezen kívül van két szakmám is,azokért is tanultam.
2011. máj. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/121 anonim ***** válasza:
19%
Ja és arra nem gondolsz,hogy azért hallgattatott vele csengőhangot,mert attól megnyugodott,és nem ordítással zavart más embereket?Ez csak feltételezés,nem akarom védeni,mert nem voltam ott.Különben felesleges átmenni személyeskedésbe,én nem sértegettem téged,csak leírtam,hogy addig,amíg személyes tapasztalatod nincs a gyerekneveléssel,addig ne okoskodj
2011. máj. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/121 anonim ***** válasza:
43%
"Azért hallgatott csengőhangot, mert azzal megnyugodott". Hát ezen jót röhögtem. Inkább legyen ideges a gyerek, mint hogy 20 ember miatta ne menjen át a vizsgán.
2011. máj. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/121 anonim ***** válasza:
64%
Nem személyeskedés? Honnan tudod milyen tapasztalataim vannak nekem? Fogalmad sincs. Az pedig, hogy okoskodás..tudod mi az? Olyanról beszélni, amihez nem értesz. Azt hiszem azt mindenki meg tudja fogalmazni, hogy mi zavarja. Nem volt hisztis gyerek egyébként, szóval nem sírt a telefonért, de mondom, ott röhögtek a rokonai,hogy meg kell neki engedni..épp az ilyen hozzáállás miatt íródott meg ez a kérdés is. És szegények , akik tényleg mindent úgy csinálnak a lehetőségeikhez mérten, hogy az mindenkinek jó legyen, na ők szívnak, mert akik ilyenek,mint amit én is írtam, azt nem érdekli hányan háborodnak fel, de az,aki nem ilyen, neki rosszul esik..
2011. máj. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/121 anonim ***** válasza:
79%

Ne haragudj, nincs idom visszaolvasni a valaszt.

De az a meglatasom, hogy ilyen peldat barmelik csoportbol kiragadhatnal, mert mindegy, az illeto kismama, nyugdijas, egyetemista, vagy dolgozo felnott, szellemi, vagy fizikai munkas, tenyleg teljesen mindegy.

Az osszes taborban vannak kulturalt, figyelmes es kevesbe kulturalt, figyelmetlen emberek. Mindegy, hogy valaki kismama, vagy sem, lehet, hogy most a babakocsival allt le elotted beszelgetni, de valoszinu, hogy gyermek elotti korszakaban cigiszunetben peldaul a munkahelye egyetlen bejarata elott taborozott le dohanyozni a kolleginaval es akkor is bunkon nezett volna rad, ha megkered, hogy menjen arreb, mert a tiz centis szabad resen nem tudsz becsuszni.

De nagy esellel 30 ev mulva is lesznek ilyen huzasai.

Azert, mert O ilyen, nem azert ilyen, mert kismama, ez nem kismama betegseg, nezz csak korul, mindegyik csoportban fogsz talalni ilyet.

Max azert altalanositod most az anyukakra, mert jelen pillanatban merges vagy rajuk es kielezetten figyeled.

Ez olyan, mintha elhataroznad, hogy veszel egy lila gumicsizmat es masnap kb 10 lila gumicsizmas embert latnal, mert automatikusan figyeled, kiszurod, erzekeny vagy ra. Pedig korabban is ugyanennyit lathattal volna, csak akkor meg nem erdekelt es nem tunt fel.

2011. máj. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!