Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mégis mit képzelnek magukról...

Mégis mit képzelnek magukról a kisgyerekes anyukák legtöbbje, övék tán a világ?

Figyelt kérdés

Nem ez volt az első ilyen eset,szinte mindig ez van akárhova megyek.

A baba kocsit tologató anyukák ha összetalálkoznak megállnak a járda közepén beszélgetni. Már nagyon utálom,h ilyenkor nem képesek inkább arrébb menni,hisz a járda mindenkié és mások ott közlekedni akarnak,nem pedig keresztül kasul a füvön,vagy épp lelépni az úttestre a járdáról h ki lehessen kerülni őket.


Biztos vannak kivételek akik nem ilyenek,de a legtöbb sajnos igen. Mintha azt hinnék ők mindent megtehetnek mert gyerekük van vagy nem tudom.


2011. máj. 15. 19:03
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/121 anonim ***** válasza:
80%

Amúgy tényleg gyakori h fennhangon leugatják az embert a nyugdíjasok/babakocsisok az embert a buszon még akkor is ha az illető már éppen állna fel, vagy azt is aki nem veszi észre mert háttal áll.

Szívesen átadom a helyem bárkinek aki megkér, akkor is ha látom h rászorul de nem szól, de a szemét módon kötekedők miatt már bennem is ott van a görcs ha egy ilyet meglátok.

A követelőzés nem szép dolog, udvariasan is lehet kérni.

2011. máj. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/121 anonim ***** válasza:
35%
Te már csak tudod... :) Te láttad a tekinteteket, stb... Ha azt gondolnám, hogy körülöttem forog, akkor höbörögnék, kérdezősködnék minden egyes alkalommal a buszon. Ha azt gondolnám körülöttem forog, akkor tolakodnék minden egyes alkalommal a sorban állásoknál. Egyiket sem teszem.. Legalább meg van a válasz a kérdésre, ilyen és ehhez hasonló anyák mellett, nem csoda, hogy a fiatalok csak Önmagukra vannak tekintettel. Hiszen nem sok jó példát kap a szülőktől (tisztelet a kivételnek) Majd még én érzem magam szarul, és elnézést kérek, ha buszra kell szálnom... :) Gyászos az egész... :)))
2011. máj. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/121 anonim ***** válasza:
65%

"Majd még én érzem magam szarul, és elnézést kérek, ha buszra kell szálnom."


Dehogy is! Csak egyszeruen ugyanolyan ember vagy, mint masok. Sem tobbet, sem kevesebbet nem kell varni masoktol, mint barki masnak.

2011. máj. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/121 anonim ***** válasza:
93%

Van az a fajta ember, mindegy, hogy fiatal, idős, terhes vagy gyerekkel van, aki képes figyelni a környezetére, és nem várja el mindenkitől, hogy körbeugrálják, ahogyan azt sem képzeli, hogy attól, hogy x éves, x gyereke van, vagy épp terhes, attól ő lett az atyaúristen és mindenki nyalja ki a hátsó felét.

És van az ellenkezője, aki a fentieket képzeli magáról.


Én általában nem ülök le a BKV-n ha nagy ritkán utazok, így nem adom át a helyem, mert nincs mit.

A leülni akarók között is kétféle van. Akinek látni fején (mindegy miért akar leülni), hogy elvárja, hogy felállj, és ha nem teszed, egy utolsó rohadt szemét vagy, mert dögölj meg miért ülsz, ott fog puffog melletted, és ha esetleg megkér, azt is úgy, hogy ő a király/királynő, te meg egy sz*r alak vagy, és álljál fel azonnal!

És van a másik fajta, akinek szívesen felállsz, mert látod, hogy örül neki és nem úgy lesz vele, hogy "navégre k*csög, hogy megmozdultál", hanem megköszöni.


Van a "minek én álljak fel, ha te felcsináltattad magad", "menj haza mami, öreg vagy már" ember, meg van aki feláll és átadja a helyét, mert átérzi a helyzetet.

Van a bicikli út közepén sétáló ember, akire ha rászólsz anyázni kezd, és van aki nem ott sétál, vagy ha mégis, akkor elnézést kér.

Van az út közepén babakocsival piknikelő anyuka, akire ha rászólsz elküld anyádba, és van aki nem parkol le az út közepére, vagy ha mégis és szólsz neki, elnézést kér és odébb megy.


Röviden vannak tapló paraszt beképzelt emberek, meg vannak normálisak. Mindenhol, minden korosztályba, minden helyzetben.


Én pl. szívesen átadom a helyem egy kismamának vagy egy 80 éves néninek, ha épp ülök. Előre engedem akár a sorban is a pénztárnál. Magamtól! Vagy ha megkér rá. De ha odatolakszik elém, mert ő gyerekkel van, és neki ettől ehhez joga van, hát elküldöm melegebb éghajlatra!

Ne éreztesse velem senki semmiért, hogy én azért álljak fel, vagy kerüljem ki, vagy ugorjak a kútba, mert ő több lett attól, hogy terhes, gyereke van, vagy elért egy x éves kort! Mert nem lett tőle több, sem nagyobb, sem semmi más nem lett.


Viszont azokat a néniket még nem tudom hová tenni, akik bottal járnak, de futnak a busz után, majd melléd állnak és "látványosan" a füledbe lihegnek, hogy ugyan állj már fel, mert ő elfáradt a nagy futásban :)

2011. máj. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/121 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem csak a babakocsisokrol lehet elmondani,hogy akadályozzák a forgalmat,vagy bunkon viselkednek.Én kis városban élek,de még itt is gyakran elöfordul,hogy az emberek figyelmetlenek,nem állnak félre stb.

Nemrégiben volt egy ilyen esetem.A bicikliúton haladtunk a párommal,előttünk pár méterrel egy másik pár.Egy váratlan pillanatban az ellőttünk haladó pár megállt,mert az út túloldalán megpillantottak egy ismerőst.Rögtön nekiálltak átordibálni a tuloldalra és közben teljesen elállták előttünk az utat.Szerencsére még sikerült időben fékezni és nem beléjük rohanni,de egy pillanat allatt fellforrt az agyvizem.Nem szoltam semmit,hanem leszáltam a bringárol és kikerültem öket,amikor visszatoltam a biciklit a bicikliutra és épp el akartam indulni,a páros hirtelen ugy döntött,hogy elindul.Nagyon kevés hiányzott,hogy nekem nem jött a nő.Na erre már kiakadtam és odaszóltam neki,hogy döntse már el,hogy áll tovább,vagy elindul!Erre totál felkapta a vizet és még ő ordította le a fejemet,hogy ha már kiekerültem,akkor nekem nem mindegy,hogy ö áll vag megy??Nem akartam veszekedni vele,ezért felpattantam a bringára és elhuztam,de nagyon felidegesített.

Anyámnak volt olyan esete,hogy szintén a bicikliuton haladt lefelé egy lejtösebb részen és a bicikliut mellett lévö parkoloban állo autonak hirtelen kivágodott elé az ajtaja és leütötte a bringárol.Anyám jol megütötte magát, a nö meg,aki kinyitotta előtte a kocsiajtotahelyett,hogy felsegítette volna teljesen fel volt háborodva mert a bringa megkarcolta a kocsija ajtaját...

Elképesztő,hogy mennyire nem figyelnekegymásra az emberek,nem foglalkoznak azzal,hogy esetleg az ut közepén állva akadályozzák a többieket a haladásban és ha netán baleset éri üket,vagy más sérül meg miattuk akkor még nekik áll felljebb!

2011. máj. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/121 anonim ***** válasza:
63%
Már megbocsáss, de velem tényleg előfordul, hogy nem veszem észre, hogy kismama száll fel a buszra,mert csak nézek ki a fejemből,de veled ilyen nyilván sosem történt. Ha pedig azon imádkoznak, hogy valaki ne szálljon fel, az megnyugtatlak nem a terhesség miatt van, lazán unszimpátia, amit a hozzászólás alapján tökéletesen megértek. Érdekes én sosem láttam szájhúzogatást és fintorgást,és olyat sem, hogy egy idős vagy terhes ember állt, a fiatal pedig ült. Pedig a tömegközlekedés az tömegközlekedés.
2011. máj. 16. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/121 A kérdező kommentje:

Az öreg nénik bácsik szerintem egy külön kategória :) én azt utálom mikor kapaszkodok,és az néni/bácsi a kapaszkodó helyett az én kezemet fogja! Arrébb teszem,de ő is ugyanugy arrébb teszi és fogja tovább a kezem. A múltkor pont szóltam is ez miatt h " elnézést... a kezem" így motyogom,hátha veszi a lapot vagy vmi. Erre azt a választ kaptam h elég bunkón is ráadásul h mert a cső hideg. Na de ekkor már én se voltam udvarias,és megmondtam h én meg rühellem ha tapizzák a kezem. Hülye voltam,mert erre már többen beszóltak(akik nem is tudták h már többször arrébb tettem a kezem,de csak azért is azt taperolja) h milyen bunkó vagyok,ő idős,eleshet,stb... A nénike tudott volna kapaszkodni csak derogált neki megfogni a hideg csövet,erre meg én vagyok a paraszt.


Valaki írta azt amikor a sorba teljesen belemásznak a seggükbe.na azt én is utálom! Azon gondolkozom h az ilyenek ellen bevetem a azt h ugy csinálok mintha fingottam volna :D Eddig nekik még sose szóltam csak próbáltam jelezni h h ne másszon már a nyakamba. Kicsit hátrébb léptem h visszalökjem,de sok haszna nem volt.


A buszon meg sztem igenis az lenne a legjobb ha meg kérdeznék h átadnák e helyet. Egy kérdésbe még senki nem halt bele. Meg legalább nem azon mérgelődik az ember h mekkora paraszt terhes/öreg/beteg vagyok ez meg nem veszi észre és nem adja át a helyet. Akkor már lenne oka mérgelődni mert megkérdezte és úgysem adja át a helyet. Nincs igazam?


A babakocsis esetnél meg csak azután tapsoltam,miután látták h lépkedek jobbra,balra merre lehetne elférni és csak azért se mozdul ám el egyiksem.

És igen,valóban mások is szoktak csoportosulnia járdán és beszélgetni,de igaza van annak aki írta a baba kocsi miatt az anyukák feltünöbbek. Meg a kisebb embercsoport között át tudom verekedni magam,de a babakocsikat nem tudom átugrani.


A 37 hetes kismamának aki írta h látja h imádkoznak az emberek h ne szálljon fel a buszra meg ilyenek,ő szerintem csak beképzeli magának és üldözési mániája van. Lehet a terhesség jobban előhozta belőle vagy nem tudom.

Vannak ilyen emberek alapból akikre ránéz az ember és hallja vissza h olyan bunkón nézett rám,haragszik rám? lehet h csak az embereknek a buszmegbe alapból olyan feje van amire ő azt hiszi h őt fikszírozzák és méregetik,pediog aztán nem.

na ez aztán kusza lett :) vki csak érti a lényeget

2011. máj. 16. 17:14
 68/121 anonim ***** válasza:
100%

"Valaki írta azt amikor a sorba teljesen belemásznak a seggükbe.na azt én is utálom! Azon gondolkozom h az ilyenek ellen bevetem a azt h ugy csinálok mintha fingottam volna :D Eddig nekik még sose szóltam csak próbáltam jelezni h h ne másszon már a nyakamba. Kicsit hátrébb léptem h visszalökjem,de sok haszna nem volt. "


A másik ilyen, állok a szép széles zebránál, egyedül. Mire jön még valaki, és beáll mögém. Hátranézek és nem valami zsebtolvaj kinézetű fazon ám, hanem egy tök hétköznapi ember, akinek még van ott 4 méter hely, de ő beleáll a hátamba.

Ezt egyszer valamelyik elmagyarázhatná nekem, hogy mire jó, mert nem értem!

2011. máj. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/121 anonim ***** válasza:
80%

Írtam korábban is, persze hogy nem csak babakocsis anyukák állják el az utat hanem mások is, de direkt nem kezdtem el offolni mivel a kérdés lényegében a babakocsis anyákról szólt. De igen, fiatalként én is utálom ha sok korombeli egymás mellett viháncolva vagy párocskák kézen fogva mennek és ők az atyaúristenség nekik sem lehet ám szólni hogy menjenek arrébb.. Egyébként az én trükköm hogy ( nagyon hangos a bicajom) először csak megvárom hogy meghalljanak ha semmi akkor annyit mondok hogy elnézést, de legtöbbször vagy 8x elmondom hogy elnézést és egyszer sem áll félre senki ( érdekes a bicikliúton azért kell könyörögnöm hogy a gyalogosok félreálljanak)..

És tényleg a legvicceseb az egészben hogy a járóbotosok, járókeretesek, tolószékesek vagy csak simplán öreg beteg bácsik és nénik mindig félreállnak ha neán megosztott útról van szó holott tőlük nem várnám el, mert a botnak is kell hely mert maguk mellett tartják, meg azért egy öreg emberke ne kerülgessen miattam, őt megkerülöm útról egyéb helyről.. De nem értem hogy az anyukáknak babakocsival miért kell pont az út kellős közepén menni/állni. És mindig szépen kértem meg őket hogy ne haragudj, vagy elnézést és legtöbbször anyázást, vagy szállj le-t kapok vissza..

2011. máj. 16. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/121 anonim ***** válasza:
100%

Ne általánosítsunk, szerintem itt csak arról van szó, hogy mint minden csoportban, a kismamák között is vannak bunkók (és persze normálisak is).


Mesélek én is egy negatív élményt. Mentünk egyszer a testvéremmel a villamoson (fiatal, huszonéves lányok vagyunk). Mellettünk állt egy nő négy gyerekkel, nem volt egyik sem karonülő már. Megmondom őszintén, nem fordult meg a fejemben az, hogy átadjuk a helyet. Várandós nőnek, karonülő gyereket vivő anyukának, időseknek át szoktam adni a helyet, de itt igazából fel sem tűnt, hogy átadhatnám. Lehet, hogy ez figyelmetlenség volt tőlnük,


DE!


A sztori folytatása, hogy a nő minősíthetetlen stílusban elkezdett puffogni tesómra (én kicsit arrébb ültem), hogy: "Itt terpeszti a nagy s*ggét egy széken egyedül..." (Mármint hogy a Combino villamos egyszemélyes ülőhelyén elférhetne mondjuk 2 kisgyerek, gondolom, erre akart célozni tahó stílusban.)


Gyorsan felálltunk és elhúztunk, asszem, valamit be is szóltam a nőnek a stílusára.


Elképesztően felháborított. Mert ha mondjuk annyit megkér szépen, hogy adjuk már át a helyet, hogy a gyerekek le tudjanak ülni, egy szavunk nem lett volna. De így, hogy igazából nem is nekünk mondta, csak tök hangosan kommentálta (nem tudom, kinek), eszméletlen bunkó stílusban.... no comment.


Amúgy azóta is gondolkozom, kisgyerekeknek is át kéne adni a helyet? Szerintetek?

2011. máj. 16. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!