Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mégis mit képzelnek magukról...

Mégis mit képzelnek magukról a kisgyerekes anyukák legtöbbje, övék tán a világ?

Figyelt kérdés

Nem ez volt az első ilyen eset,szinte mindig ez van akárhova megyek.

A baba kocsit tologató anyukák ha összetalálkoznak megállnak a járda közepén beszélgetni. Már nagyon utálom,h ilyenkor nem képesek inkább arrébb menni,hisz a járda mindenkié és mások ott közlekedni akarnak,nem pedig keresztül kasul a füvön,vagy épp lelépni az úttestre a járdáról h ki lehessen kerülni őket.


Biztos vannak kivételek akik nem ilyenek,de a legtöbb sajnos igen. Mintha azt hinnék ők mindent megtehetnek mert gyerekük van vagy nem tudom.


2011. máj. 15. 19:03
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/121 anonim ***** válasza:
64%
Nyugi, nem mindegyikük ilyen, de sajnos én is tapasztaltam, hogy sokan visszaélnek ezzel, beszólnak ha nem engedem őket előre a boltban, (nem értem miért kellene egyébként sem, ez azért nem olyan, mint az ülőhely átadás),de az eszükbe sem jut, hogy én nem vagyok GYES-en,hanem keményen be van osztva az időm és sietek munkába,vagy bárhová.
2011. máj. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/121 A kérdező kommentje:

Ma is jövök haza,két kisbabás nő a járda közepén dumálgat. Kikerülni csak ugy lehetett volna ha a sárba belelépek. megáltam ott és neki áltam, egyet tapsolni,és beszóltam h nem lehetne máshol csevegni,a járdán ugyanis mások is közlekednek ám! Erre azt mondja nekem az anyuka h én milyen neveletlen vagyok,meg nem hiszi el h nem tudom ki kerülni,ő nem fogja betolni a babkocsit a sárba,mert milyen lesz a kereke. Én meg mondom én meg lépjek bele talán,az én cipőm az sáros lehet?

Megvártam míg csinálnak helyet a járdán és el tudtam menni normálisan.


De észrevettem h az ilyen dolgok nem csak engem zavarnak,több emberrel beszéltem már erről,és mondták h milyen idegesítő,de senki nem szól nekik,mert hát babakocsival vannak. és akkor mi van?

2011. máj. 15. 19:08
 3/121 anonim ***** válasza:
67%
Én múltkor mentem az utcán, nagyon szűk utca, de rendkívül forgalmas, 2 anya tolta a gyerekét egymás mellett, nem tudtam félreállni, de nem fértem el egyszerűen, és addig leléptem az útról, mert nem jött semmi, rá 5 másodpercre majdnem elcsapott egy kocsi, pár centin múlt. Köszönöm ezúton is a két barom nőnek, hogy veszélyeztették egy fiatal életét.
2011. máj. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/121 anonim ***** válasza:
32%
Majd kinövöd...
2011. máj. 15. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/121 anonim ***** válasza:
78%

Igen, mert ez kb. mások semmibe vétele. Nem illik elfoglalni az egész járdát és ha látom, hogy nem férnek el tőlem,akkor minimum helyet próbálok szorítani, ha rám szólnak még elnézést is kérek, hogy nem láttam.

Jajj amit még múlkor láttam. Késve ért a buszhoz egy kisgyerekes anyuka és nem volt már sem ülő sem állóhely, és elkezdett azokkal ordibálni akik hamarabb mentek oda..hát most nem azért, de más is siet, és érkezési sorrend. Az ilyen dolgok azért rosszul esnek másoknak és szerintem ez főleg azoknak rossz,akik nem ilyenek, de alapvetően ilyennek nézik őket pár negatív tapasztalat után. Ismerek nagyon aranyos kisbabásokat is, előttük le a kalappal, ugyanúgy megadják a tiszteletet minden embernek.

2011. máj. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/121 A kérdező kommentje:
19:11 Én ezt nem irtam,h dögöljön meg mind. De hogyan lehet ennyi esze h nem tudja ha járdát mások is használják és nem ott kéne trécselni?! Meg ha az ember szól h elnézést vagy vmi hátha veszi a lapot és ki lehet normálisan kerülni,akkor huzza az orrát,és még az a bunkó aki a járdán akar közlekedni nem pedig a sárba vagy az úttesten.
2011. máj. 15. 19:15
 7/121 anonim ***** válasza:
83%
Teljesen igaza van a kérdezőnek! Napi szinten tapasztalom ezt, ráadásul járdának csúfolt egy méter szélességű úton. De nemcsak a kismamák szeretnek ilyen módon beszélgetni, hanem a mamikák is a banyatankokkal felfegyverkezve /gurulós bevásárlókocsi/
2011. máj. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/121 anonim ***** válasza:
72%

Sajnos sok kamikaze anyuka van. Ellentmondást nem tűrően tolják a babakocsit, ha nem ugrasz félre, elspörnek. Ha nem adod át a helyed a néhány éves (? Miért is kéne?) gyerekének, akkor beszólnak, megsértődnek.

Négy gyereket nevelő barátnőm mondta, hogy utálja, mikor a családok elfoglalják a járdát, és mindenki takarodhat az útjukból.

2011. máj. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/121 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem ez nem csak a kismamákkal van így. Nekem járókerettel kell belemennem a sárba, csak mert nem állnak odébb a teljesen egészséges ember, akik leállnak az út közepén.

Ja, persze, amikor még kerekesszékben voltam, akkor is ez ment.


Szóval szerintem ez nem attól van, hogy kismamák. Vannak olyan emberek, és vannak nem olyan emberek.

2011. máj. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/121 anonim ***** válasza:
78%
De mondhatnám, hogy a buszon is felsprintelnek előttem, volt, hogy majdnem fellöktek, pedig most az egyik kezem be is van gipszelve, nem elég a keret.
2011. máj. 15. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!