Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Legjobb barátnőm anyja megpofo...

Legjobb barátnőm anyja megpofozott és kitiltott, most mit csináljak?

Figyelt kérdés

Délutánonként mindig barátnőmnél voltunk eddig. Múlt hétvégén el akartunk menni körülnézni boltokba és az anyja megkérdezte, hova megyünk. Megmondtam, mire kiakadt és elkezdett valami olyasmit mondani, hogy fel van háborodva meg hogy képzelem... a lényeg, hogy volt egy olyan mondata hogy "takarodjak el dolgozni, mert a szüleim keményen megdolgoztak azért a pénzért és hogy képzelem"

Itt sajnos megszólaltam és mondtam, hogy a szüleim egyáltalán nem dolgoznak keményen. Erre kaptam a pofont meg hogy be ne tegyem oda a lábam többé.


Amúgy úgy értettem a dolgot, hogy semmi kemény nincs abban, amit a szüleim csinálnak, a barátnőm anyja munkája sokkal durvább, időben is meg mindenhogy, valahogy nem ezt tartom olyannak, amivel példálózni kellene. Anya pl otthon van és a kerttel foglalkozik, hugi most ment oviba.


Kérjek bocsánatot vagy várjak? Nem voltam még ilyen helyzetben...


2011. okt. 21. 10:55
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
39%

Igy van...nem a kérdezőt védjük, de mindenki mond mondott akkoriban rosszul megfogalmazott, vagy szemtelen dolgokat...mégsem kéne pofozkodni,,,

És ha nem lenne igaz, a kérdező nem itt érdeklődne, csak elhallgatná, és tudná h esetleg megérdemelte szerintem

2011. okt. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:

Beszéltem Anyával és ő mondta, hogy úgy tudja, komoly gondjaik lettek mostanában, ami miatt feszültebbek, a barátnőm azt mondja, szoktak veszekedni, de vele nem beszélik meg mi a baj.

Tiszteletlen szerintem nem voltam, inkább csak flegma? Vagy nem is tudom, minek nevezik. Nyáron is többször kaptam megjegyzést, hogy én miért nem dolgozom, amikor kiderült, hogy már megint kaptam valamit. Könyveket adtam kölcsön és mikor kiderült, volt kisebb vita, hogy nem dolgozom meg semmiért. Úgyhogy most bejelenteni, hogy plázába megyünk, amikor náluk romlott a helyzet... bár ezt akkor még nem tudtam.


Anya azt mondja, legyek türelmes, közben iszonyatosan kiakadt, de engem bíztat, hogy hátha megoldódik. Messze lakom a sulitól és mindig barátnőméknél tanultunk, most ez nem lehetséges, hiányzik nagyon, be is lázasodtam, nem vagyok túl jól.

2011. okt. 21. 11:10
 13/33 anonim ***** válasza:
32%

Lehet, hogy valóban kijött a szádon valami olyan, aminek nem kellett volna, az is lehet, hogy a barátnőd mamája volt valami miatt stresszesebb. Persze, megütnie attól még nem lett volna szabad!


Azért azt tanácsolom, most egy-két napig ne menj feléjük sem, várd meg, amíg a barátnőd hív!

Helyette inkább állj be a mamád mellé a kertbe dolgozni, közben ha a tesódnak van valami baja, a mama helyett szaladj te, és rendezd le. Ha ezt a pár napot, amíg egyébként sem mégy a barátnődhöz, ezzel töltöd el, több rálátásod lesz arra, hogy a mamád munkája mennyire könnyű, vagy csak annak látszik.

2011. okt. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:

"anyud otthon van kertbe melózik és közbe neveli kis húgodat, szerinted ez nem kemény


az is lehet, hogy kicsit már elege van belőled, minden délután ott ülsz náluk, szerintem én is besokallnék, ha a gyerekem barátja itt lenne mindig,"


De, kemény munka a hugit nevelni, de csak olyan átlagosan kemény. Amennyire másnak a sajátjait nevelni vagy a hétköznapi munka. Ez mind nagyon nehéz, de én ezt akkor nagyon félreértettem, azt hittem, azt nevezik kemény munkának, amikor valaki napi 12 órát dolgozik 3 műszakban vagy 3 állása van... és azt akartam kifejezni, hogy ne állítsa be a szüleimet úgy, mintha megszakadnának, mert "csak" dolgoznak.

Abban viszont lehet valami, hogy elege van belőlem, mert mindig kötelező náluk ennem, azt nem hagyja, hogy ne, de lehet hogy már nem fér bele. Este beszélek a szüleimmel erről is :((((

2011. okt. 21. 11:17
 15/33 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem inkább csak meggondolatlanul kicsúszott a száján olyasmi, ami nem kellett volna vagy nem úgy gondolta. Hányszor előfordult már velünk is ilyesmi? Szerintem itt egyáltalán nem arról van szó, hogy nem tisztelné a szüleit azért mert dolgoznak... Csak 2 ember félreértette egymást.


A barátnőd anyukájának meg valószínűleg az esett rosszul, hogy ő nem veheti meg a saját gyerekének azokat a dolgokat, amiket te megkapsz. Frusztrált önmaga miatt, aztán rajtad töltötte ki a mérgét. Ez viszont egyáltalán nem igazolás arra, hogy megpofoz! Barátnőd mit szólt ehhez?

2011. okt. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
54%
hány éves vagy? barátnődnek mi a véleménye erről?
2011. okt. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
51%
Nem fér bele a keretbe???Akkor beszélnék az érintettel és elmagyaráznám mi a helyzet.Igen!Meglehet,hogy kellemetlen bevallani,de az istenért!A lány legjobb barátnője vagy!Csúnya dolog nem megbízni egy olyan személyben aki ilyen közel áll hozzá!Amúgy visszakézből kapta volna.Itt már nincs szó tiszteletadásról!
2011. okt. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
73%

Akármit is mondtál, vagy akármilyen flegma is voltál, nem lett volna szabad megütnie.

Jól néznénk már ki, ha mindenki megütné a másikat, ha olyat szól, ami nem tetszik neki!

Mi lenne itt?

Megütné a vásárló a bolti eladót, vagy megütném a másikat, mert tolakodik a postán?

Nem kell a kérdezőt hibáztatni, hogy "biztos olyat mondott", sem az anyukát felmenteni, hogy "biztos feszült".

Hát, a fenét!

Tanuljon meg az anyuka uralkodni magán, elvégre felnőtt nő. Mi jogon üti más gyerekét? Még a sajátját sem kellene!

Nem neked kell bocsánatot kérned, hanem neki.

Én be sem tenném oda a lábam többet!

2011. okt. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
12%

azt hittem, azt nevezik kemény munkának, amikor valaki napi 12 órát dolgozik 3 műszakban vagy 3 állása van.


nőj fel, mert eléggé gyerek vagy még, ha szerinted csak ez a kemény munka

2011. okt. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 A kérdező kommentje:
16 vagyok, barátnőm is, de nem vagyunk osztálytársak, alig látom. Beszéltünk, azt mondta, sokat sírt miattam otthon, de veszekedés van belőle akárhányszor felhozza a témát. Nem vagyunk eltiltva egymástól, de oda többet ne menjek, mert ők nem kíváncsiak rám, a barátnőm meg úgy rontja el az életét ahogy akarja??? Ezt rám érti. Rossz hatással vagyok rá, miattam követelőzik otthon és elégedetlen mindennel állítólag. Barátnőm szerint nem igaz és én sem ilyennek ismerem.
2011. okt. 21. 11:33
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!