Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Legjobb barátnőm anyja megpofo...

Legjobb barátnőm anyja megpofozott és kitiltott, most mit csináljak?

Figyelt kérdés

Délutánonként mindig barátnőmnél voltunk eddig. Múlt hétvégén el akartunk menni körülnézni boltokba és az anyja megkérdezte, hova megyünk. Megmondtam, mire kiakadt és elkezdett valami olyasmit mondani, hogy fel van háborodva meg hogy képzelem... a lényeg, hogy volt egy olyan mondata hogy "takarodjak el dolgozni, mert a szüleim keményen megdolgoztak azért a pénzért és hogy képzelem"

Itt sajnos megszólaltam és mondtam, hogy a szüleim egyáltalán nem dolgoznak keményen. Erre kaptam a pofont meg hogy be ne tegyem oda a lábam többé.


Amúgy úgy értettem a dolgot, hogy semmi kemény nincs abban, amit a szüleim csinálnak, a barátnőm anyja munkája sokkal durvább, időben is meg mindenhogy, valahogy nem ezt tartom olyannak, amivel példálózni kellene. Anya pl otthon van és a kerttel foglalkozik, hugi most ment oviba.


Kérjek bocsánatot vagy várjak? Nem voltam még ilyen helyzetben...


2011. okt. 21. 10:55
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
47%
Én sem gondolom, hogy ez ennyire fekete-fehér lenne, hogy volt egy számára nem tetsző megjegyzésed és már lendült is a keze. Itt ennél jóval több van, és amíg nem tudjuk pontosan, nem lehet állást foglalni.
2011. okt. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 A kérdező kommentje:

Írtam, hogy eddig is tett megjegyzéseket, ha kiderült, hogy kaptam valamit és nem dolgoztam meg érte, de mindig kedves volt velem és beszélgettünk is. Barátnőm dolgozott a nyáron egy hónapot, én nem és ez tényleg sokszor téma volt. Egyszer volt olyan, hogy éreztem hogy haragszik, amikor felhozta, hogy hogyan fogok majd dolgozni, amikor elvégeztem az iskolát, ha addigra megszokom, hogy eltartanak, de mondtam neki, hogy a szüleim azt várják tőlem, hogy tanuljak és amíg ez megy addig ne foglalkozzam ezzel.


A kemény munkára meg azt írnám, hogy nem gyerek vagyok, hanem hülye. Azt hittem azért van a kemény szó a munka előtt, mert ezzel különböztetik meg a normális munkától, ha valaki olyasmit csinál, amit nem kívánok senkinek.. De Anyáék mondták, hogy ez csak egy kifejezés arra, ha valaki tisztességesen dolgozik vagy gyereket nevel. Én ezt szívesen megmondom neki, ha valahogy tudunk beszélni. Biztos Anyukák vagytok, mert én nem a pofonon akadtam ki, hanem a barátnőm miatt, hogy hogy lesz most. Persze rossz, hogy megütött, de az egyszer megtörtént és ennyi. Anya is nagyon kiakadt, megértelek titeket, de nekem valahogy ez mégse akkora szempont.

2011. okt. 21. 11:46
 23/33 anonim ***** válasza:
84%

Nekem rendes lánynak tunsz. Meg szerintem a szüleid is jol teszik a dolgukat. Az azért biztos hogy én elmennék a helyükbe a nő után megvitatni a dolgot.

Sajnos az én anyum is hasonlo volt mikor ennyi idős voltam,sajnálom a barátnődet. Ha valami nem passzolt otthon,rögtön azzal jött hogy a barátnőim elrontanak,meg rájuk kent mindent...

Nem értem mi köze hozzá ha te kapsz valamit?? Miért rajtad illetve a lányán akarja kitölteni ha neki baja van? Miért kéne neked dolgoznod 16 évesen?? Azért szerintem több 16 éves nem dolgozik mint igen.

Lepontoztak nagyon,29% ra,de én akkor is azt mondom hogy az egyetlen út hogy a barátnőddel találkozhass náluk is,ha elmentek ketten az anyuddal beszélni ezzel a nővel.Mondja el akkor a problémáját.Nem kell rárontani,csak intelligensen megbeszélni a dolgokat.

2011. okt. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
80%
Mintha csak az én sztorim lenne csak ott pofon nem volt. Ellenben lehordtak mindennek. Egyet tudok javasolni. Ápold neten keresztül a viszonyt a barátnőddel, mert úgyse tart örökké ez a barátság. Sajnálom nagyon... de lesz majd jobb is, ez biztos.
2011. okt. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
28%

Na, ezért van a közmondás, hogy "guba a gubához, suba a subához"

Ne barátkozz prolikkal, mert ez lesz a vége.

2011. okt. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
16%
Azért a büdö.s ku.rva anyádat hogy lepontoztál.Akárki is volt.Ha nem tetszik a válaszom,ugorj rajta túl,i.sten barma!
2011. okt. 21. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
69%
Ez azért durva. A pofozkodásról mindig az volt a véleméényem, hogy ezt akkor teszik az emberek amikor már tehetetlenek. De ilyen esetben annyira értelmetlen egy gyereket megütni... Anyudék mit szóltak ehhez?
2011. okt. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
9%
Nem volt joga megütni. Ha a lányából nem akar vásárlásmániás, elkényeztetett p-csát, az ő dolga. Feletted nincs hatalma...
2011. okt. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 A kérdező kommentje:

Mindenkinek akinek ez fontos üzenem, hogy én nem pontoztam le senkit.


Amikor otthon elmondtam, Apa első reakciója az volt, hogy soha többé nem mehetek oda és nagyon dühös volt, Anya majdnem sírt, de megbeszéltük és tudják, mennyire fontos nekem a barátnőm, bár ők is azt szeretnék, ha máshol találkoznánk, segítenek is ebben, mert én messze lakom. Még nem telt el egy hét, ismerik egymást, szerintem várják, hogy magától jelentkezzen, de mindenképpen beszélni fognak vele, vagyis a család a családdal, csak Apa azt mondja előbb lehiggad.

2011. okt. 21. 16:51
 30/33 A kérdező kommentje:
Utolsó, nem vagyok vásárlásmániás, egyedül nem vehetek semmi értékeset! 3000 Ft zsebpénzem van havonta és most kaptam 5000 Ft-os utalványt névnapomra, ami jó könyvesboltba is és a Szent Johanna gimi 5-öt szerettük volna megvenni meg még nézni valamit mellé, ez talán még nem túlzás...
2011. okt. 21. 17:01
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!